Nederlandse Bioscoopbond richt zich op 50ste verjaardag naar de toekomst Jubileum bevestigde band in film- en bioscoopbedrijf Bijna 700 gasten tijdens ontvangst in Hilton ussen 600 en 700 gasten vulden de zalen van Hilton-Amsterdam op 13 november en maakten de viering van het 50-jarig bestaan van de Nederlandse Bioscoopbond tot een ge denkwaardige gebeurtenis. Nimmer verzamelden zovelen, uit zo breed geschakeerde kringen zich rond de hoofdbestuurstafel van onze organisatie, om daarmede de plaats van de Bond in het nationale filmbestel, maar ook in de internationale gemeenschap van het film- en bioscoopbedrijf te bevestigen. De feestelijke bijeenkomst werd door deze harte lijke belangstelling een indrukwekkende manifestatie van de (internationale) vriendenband in en rond de Bioscoopbond. Zilveren roos Cabaret In het schijnwerperlicht voor jour naal- en televisiecamera's zetelde het hoofdbestuur achter een groene tafel op het podium met in zijn midden Hare Excellentie de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, dr. M. A. M. Klompé, en dr. E. Monaco, voorzitter van het Bureau International du Cinéma en van het Comité de 1'industrie cinématographi- que Européenne. Zij zaten ter rechter- en linkerzijde van de voorzitter van het hoofdbestuur en directeur van de Bond, de heer J. G. J. Bosman, die een welkomstrede uitsprak, waarin hij aanhaakte aan de actuele situatie van het film- en bioscoopbedrijf. Na hem werd gesproken door de minister en dr. Monaco (de tekst van alle rede voeringen vindt U elders). Verblind door het flitslicht van een dozijn fotografen nam zoals de voorzitter het uitdrukte ,,de lau reaat van deze dag", de filmer A. Haanstra de Zilveren Roos in ont vangst. De onderscheiding van het hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond als erkenning voor bij zondere prestaties op het gebied van filmkunst werd hem overhandigd door de heer Bosman. Bert Haanstra kreeg een ovatie. Het duurde even, voordat hij kans kreeg in een spran kelend dankwoord de blaadjes van dé Roos symbolisch weg te schenken aan allen, die hetzij in het voorste gelid of anoniem tot het welslagen van zijn films hebben bijgedragen. In alle zalen van Hilton trof men tientallen bloemstukken en boeket ten aan als evenzovele felicitaties voor de jarige Bond. Een verjaars- feest, dat werd bijgewoond door een groot aantal filmers, onder wie Kees Brusse, Ytzen Brusse, Nikolai van der Heijde, Herman van der Horst, Ch. A. Huguenot van der Linden, Otto van Nijenhoff, Fons Radema kers, Eric Terpstra, Jan Vrijman en Pim de la Parra. Een willekeurige blik in de zaal ont moette alom bekenden. Niet alleen leden, oud-leden en ereleden. De ere- leden waren er allen, oud-bondsvoor- zitter de heer Joh. Miedema, oud- vice-voorzitter de heer C. S. Roem en de heren L. Groen, G. J. Milius en C. van Willigen. Plezierig was het verrassende weerzien met velen met wie het organisatieleven steeds nauwe contacten heeft opgeleverd als dr. J. Hulsker, directeur-generaal voor cul turele zaken van het ministerie van C.R.M., mr. J. F. M. J. Jansen en de heer G. J. van der Molen, resp. hoofd van de hoofdafdeling Kunsten en hoofd van de afdeling Film van het ministerie. Zo was er ook de heer C. Schuller, voorzitter van de Centrale commissie voor de filmkeuring. Wij ontmoetten mr. D. Bijdendijk, voorma lig voorzitter van deze commissie en thans voorzitter van het College van appèl. De heer G. van der Wiel, di recteur van de Rijksvoorlichtings dienst woonde de feestelijke bijeen komst bij, zoals ook prof. dr. N. R. A. Vroom, directeur van de Rijks academie voor Beeldende Kunsten. De Raad voor de Kunst was o.a. ver tegenwoordigd in de persoon van de heer J. Kassies (ondervoorzitter) en ook zagen wij de voorzitter en onder scheidene leden van de afdeling Film kunst. Voor de gemeente Arnhem waren lo co-burgemeester ABennis en de heer H. Rotman, chef kabinet burgemees ter als vertegenwoordigers aanwezig. Ook de gemeente Amsterdam liet zich officieel vertegenwoordigen. Tussen de officiële redevoeringen en de party, later op de middag, had cabaretier Seth Gaaikema een naar het film- en bioscoopbedrijf omgebo gen keuze gemaakt uit zijn repertoire,

Film | 1969 | | pagina 5