Nieuwe situering is uitdaging voor jongeren Bondsdirecteur Bosman Radio en televisie Abraham waarin hij zich een kritisch bioscoop bezoeker toonde, die nu hij er de ge legenheid voor kreeg, graag de rollen omkeerde en een uitdagend beeld van de filmkijker opriep. Rondom het haardvuur in de Hilton- lounge en in de stemmig verlichte Diamantzaal ontmoetten de honder den elkaar in de ontspannen sfeer van oude bekenden en goede vrienden, onder wie het weerzien meer diep gang kent dan slechts een officiële begroeting. Tot het einde van de ont vangst bleef bijna iedereen, geani meerd praten, drinken en eten. Wij zagen zo o.m. de heer C. ter Poorten, hoofdinspecteur van het Brandweerwezen tersluiks naar Hil- tons reusachtige open vuur kijken. Mr. H. J. Reinink, voorzitter van het Holland Festival, drukte vele handen, gelijk mr. H. W. van Doorn, de vice-voorzitter van de NTS en verschillende anderen uit de radio- en televisiewereld, waarmede de Bio scoopbond nauwe relaties onder houdt. Wij zagen ook de heer Piet Beishuizen, namens de CCGC, die de grammofoonplaat 3x3 9 uitgeeft voor het Bio-Vacantieoord. Voor de Stichting Bio-Vacantieoord waren aanwezig mevrouw W. Edelenbos en de heren W. J. J. Martinot en G. R. van der Voet. Het Nederlandse Rode Kruis vaardigde namens zijn hoofdbestuur de heer J. G. Marga- dant af, het centraal filmbureau van de krijgsmacht was aanwezig in de persoon van majoor AJ. van Don gen. Ook de vakbonden, hoofdredac ties van dagbladen en hun filmjour nalisten en verslaggevers, het Ge meenschappelijk Administratie Kan toor, verschillende instituten op het gebied van film als de Filmacademie (de heer A. Koolhaas), het Nederlands Filminstituut, Filmmuseum en Film en Jeugd kwamen de Bond gelukwen sen. Het bestuur van de Nederlandse Beroepsvereniging van filmers en commissies uit de bondsorganisatie zonden hun vertegenwoordiger. Te velen waren er in Hilton om allen te kunnen memoreren. Het hoofdbestuur toonde zich dank baar gestemd voor de overweldigende belangstelling, waaraan verschillende geschenken een blijvende herinnering zullen bewaren in het Bondsbureau. Bijvoorbeeld de historische prenten, Zie verder pagina 11 De heer Bosman tijdens zijn openingsrede. Openingsrede van de heer J. G. J. Bosman op de bijeenkomst ter her denking van het vijftigjarig bestaan van de Nederlandse Bioscoopbond, gehouden in het Hilton Hotel Am sterdam op 13 november 1968. Excellentie, Dames en Heren, [et hoofdbestuur is oprecht dank- 'baar, dat U met zóvelen gehoor hebt gegeven aan zijn uitnodiging deze bijeenkomst ter herdenking van ons gouden jubileum bij te wonen. Namens het bestuur heet ik U allen hartelijk welkom, in het bijzonder U, Excellentie, die door Uw aanwezig heid en Uw bereidheid een rede uit te spreken over film en filmbedrijf in deze tijd eens te meer blijk hebt ge geven van Uw belangstelling voor de ontwikkeling van de film en voor de bijdrage van onze organisatie hierin. Het verheugt ons, dat wij hier ver tegenwoordigers mogen begroeten van onderscheidene ministeries, waarmede wij door de vele facetten van ons werk contact onderhouden. Ook doet het ons oprecht genoegen hier vertegenwoordigers van de ge meente Amsterdam en Arnhem en van verenigingen en instellingen die op het gebied van de film werkzaam zijn, aanwezig te zien. De belangstel ling van pers, filmjournaal, televisie en radio stellen wij op hoge prijs. Het heeft ons getroffen, dat de in ternationale organisaties op het ter rein van film en bioscoop, alsmede de zusterorganisaties in de buurlan-

Film | 1969 | | pagina 7