Nieuwe theaters-Vernieuwde theaters „De Pannehoef" in Oosterhout 12 ren van „gekliste"' (is gekloofde) kalk- zandsteen staan 200 roodbeklede stoe len met „wijde beenruimte" op een gebroken-rode vloerbedekking, die is omlijst door dik goudgeel tapijt. Het plafond is een unieke hangende ,,zaagtand"-constructie van zwart lat werk. In de afwisseling van de „tan den" heeft men de indirecte verlich ting vernuftig opgeborgen. Het goudgele tapijt van de zaal be gint in de foyer onderaan drie treed- jes van een bordesje, dat toegang geeft tot de zaal. Het werd zo een functio nele wegwijzer in de met zwaar bor- deaurode tapijt gestoffeerde foyer, tevens entree van Studio-D. Een ruime gelegenheid zich te vertreden en koffie te drinken of een frisdrank aan de bar. Rondom zijn zithoekjes afgewisseld met bloembakken. Door geraffineerde verlichting, kleurstelling en keuze van meubilair maakt de foyer de indruk van een lounge. In de garderobe is voor elke bezoeker een jashaak. De sanitaire voorzieningen doorstaan vergelijkingen met een eer ste klasse hotel. "Durgemeester mr. A. J. M. Elkhui- zen opende op zaterdagavond 25 januari in zijn gemeente Oosterhout de nieuwe bioscoop „De Pannehoef" aan de Wilhelminalaan 61 Een officiële toespraak voorafge gaan door een dankwoord van de ex ploitant de heer F. J. Luxembourg en een kort woord van de verhuurder, pastoor Froger (voorzitter van het zaalbestuur) vormden de inleiding tot een feestelijke voorstelling van „De Getemde Feeks". Theater „De Pannehoef", dat drie a vier dagen per week voorstellingen geeft, is gevestigd in het sinds circa zes jaar bestaande Oosterhoutse ge meenschapshuis. De heer F. J. Lu xembourg, heeft in de grote zaal van het gebouw drastische voorzieningen getroffen om, wanneer het gebouw als theater in gebruik is, niets meer te laten herinneren aan de andere be stemmingen waarvoor het gemeen schapshuis de overige dagen wordt be nut. De zaal biedt plaats aan 140 bezoe kers. In de zaal zijn enkele loges ge maakt en er is een balcon. 250 stoe len zijn van voorgevormd niet-bekleed materiaal en in de loges en op het balcon staan 160 comfortabele, gestof feerde fauteuils. Zaal en balcon hebben aparte foy ers van 7 bij 15 meter. De metsel stenen wand heeft een sfeerscheppen de functie gekregen als contrast tegen een zware gordijnwand, waarmee de raampartijen van de zaal zijn afge schermd. De kleur is overwegend grijs met vuurwerkachtige, gekleurde pa tronen. Het voordoek is goudkleurig. De eerste rij stoelen staat 12 meter verwijderd van het projectiescherm. In de gangpaden liggen op de teakhouten vloer rode lopers uitgerold. Stoelen en lopers in de zaal kunnen in een handomdraai worden wegge nomen. Tot de aanwezigen in de volledig bezette zaal behoorde een grote groep jongeren, leerlingen van de onder scheiden onderwijsinstellingen voor voortgezet onderwijs, die waren uitge nodigd. Wat betreft „De Pannehoef" zelf: Het doel van de Stichting Pannehoef richt zich op het beschikbaar stellen van ruimten voor sociale doelen. In 1959 verleende de gemeenteraad medewerking aan het buurtwerk „Oosterhout-West"; in 1960 volgde het Rijk daarin. Dit buurtwerk huurt de benodigde ruimten van „Panehoef", terwijl ook de gymnastiek van lagere en huis houdscholen in Oosterhout in de grote zaal wordt beoefend. In 1964 werd de bouw opgeleverd door de firma Moll. Bij het ontwerp was advies gevraagd zowel aan de Bioscoopbond als aan de landelijke toneeladviesinstantie. De zaalstichting wil zelf in het alge meen niet als exploitant voor bio scoop of toneel optreden. Wel was er reeds in 1958 contact ge weest met de heer Peters van de voor malige Luxor-bioscoop en de Bio scoopbond. Realisatie van levende plannen daaromtrent kreeg echter eerst gestalte toen de firma Luxem bourg zich kwam aanbieden. Na een geslaagd proefjaar, waarin de nodige vaste vergunningen werden verkregen kon men dit jaar aanvangen met de definitieve exploitatie als bioscoop. Het Haagse Hollywood Theater aan de Boekhorststraat gaat zichzelf op delen in drieën. 1. Theater Royal 70 - 300 plaatsen 2. Royal op zolder - 200 plaatsen 3. Royal Silver - 100 plaatsen De drie theaters krijgen een centrale bediening via monitors en automati sche projectie. Het publiek krijgt er eindelijk de kans te zien waar de schaduwbeelden ontstaan in de pro jector: de centrale cabine krijgt een glaswand. Voor de drie theaters komt er een centrale foyer.

Film | 1969 | | pagina 12