Nieuwe en vernieuwde theaters Verbouwing City-Theater Amsterdam Witte Bioscoop bijna klaar IN MEMORIAM 13 Het nieuwe interieur van Bioscoop „De Pannehoe f" in Oosterhout, welk theater wordt beschreven op pagina 12 Eind april hebben timmerlieden bezit genomen van het Amsterdamse City theater. Na drie maanden zal deze bioscoop weer worden heropend met een nieuw hart. Intern wordt het theater verbouwd, de beenruimte van de stoelen wordt groter, de balcons krijgen een betere indeling, vloerbe dekking en plafond worden vernieuwd. Voorts komen er een nieuwe c.v.-in stallatie en een nieuwe ventilatie. De kosten van de verbouwing bedragen ca. anderhalf miljoen. De leiding van de renovatie heeft architect J. K. Roo sendaal uit Den Haag, de schepper van Bellevue-Cinerama aan de Mar- nixstraat. Op donderdag 5 juni zal de Witte- Bioscoop te Den Helder gereed zijn en worden geopend. Het theater is volledig gerenoveerd. A. L. BONEFANG In de leeftijd van 66 jaar overleed op 24 januari te Amstelveen de heer A. L. Bonefang, donateur van de Bond in zijn kwaliteit van filmagent. De heer Bonefang was een zoon van de wijlen Alex Benno, die in het ver leden een pionier was op het gebied van de produktie van Nederlandse speelfilms. De heer Bonefang had een goede kijk op de commerciële betekenis van bepaalde films en heeft dan ook verscheidene films geïntroduceerd, die een behoorlijk succes oplever den. Door zijn jarenlange relatie met vele verhuurders en exploitanten van premièretheaters was hij een beken de figuur in de kringen van het be drijf. Met zijn heengaan is een typisch stuk Nederlandse filmhistorie afge sloten. Het Hoofdbestuur heeft Mevrouw Bonefang-Grucker, die haar man trouw terzijde stond, deelneming be tuigd met haar verlies. De teraardebestelling vond plaats op zondagmorgen 26 januari op de Joodse Begraafplaats te Muiderberg, waar het Hoofdbestuur was verte genwoordigd door de heren M. Gerschtanowitz en J. P. M. A. Smul ders, laatstgenoemde tevens als lid van het Bestuur der Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. Verscheidene an dere bedrijfsgenoten, zowel filmver huurders als exploitanten en produ centen, begeleidden de overledene naar zijn laatste rustplaats. MEVROUW REHL-DOHM In de hoge ouderdom van 86 jaar overleed op 25 februari te Breda Mevrouw M. C. A. Rehl-Dohm, fir- mante van de Firma Bioscooponder- neming Erven F. Rehl, die na het overlijden van de heer F. Rehl tij dens de oorlog, de exploitatie van de bioscopen Casino en Grand Theatre te Breda voortzette. (Laatstgenoem de exploitatie werd enige jaren ge leden door de firma gestaakt). Mevrouw Rehl was een bekende grand old lady, die veel achting ge noot onder haar collega's in het film en bioscoopbedrijf en daarbuiten. Zij heeft wijlen haar echtgenoot voor zijn overlijden steeds daadwer kelijk bijgestaan in de exploitatie van de al zoveel jaren gevestigde bioscopen. Het Hoofdbestuur heeft de Familie Brinkers-Rehl deelneming betuigd met haar verlies. Bij de begrafenis op de Begraafplaats „Zuilen" te Breda was het Hoofdbestuur verte genwoordigd door de heer P. J. N. R. Ooms. Verder bewezen de laatste eer haar Bredase collega's de Heer en Mevrouw Koopal, collega's uit Brabant, Zeeland, alsmede filmver huurders en vele andere vrienden en relaties.

Film | 1969 | | pagina 13