KRONIEK - KRONIEK - KRONIEK KRO Van Sound naar Bullitt KRONIEK - KRONIEK - KRONIEK - KRO „Mijnramp" Advertentie Mooie 14 |T\en Haag was er zo aan gewend, dat het op 8 januari nieuws werd in Het Binnenhof dat De „Sound of music" Den Haag en zijn vaste domi cilie sedert 1965, de Eurocinéma, ging verlaten. Deze in Nederland alle records bre kende film kreeg cartoons op pagina één en tekst binnenin. Wij nemen deze zwanezang graag over: Robert Wise's „The sound of music" gaat ons verlaten. De film, die ruim drie jaar achtereen een record in Den Haag te zien was, beleeft van avond zijn laatste vertoning. Even voor Kerstmis 1965 beleefde de film in Odeon zijn feestelijke Haagse première, maar moest na enkele suc cessvolle maanden wijken voor de Annie M. G. Schmidt-musical „Heer lijk duurt het langst", die haar Haag se premièredatum reeds lang van te voren had vastgelegd. Op 16 juni 1966 verhuisde „The sound" naar Eurocinema en terwijl „Heerlijk duurt het langst" al lang van het toneel ver dwenen was, bleef „The sound of music" doorklinken. Liefst 1890 voorstellingen lang, wat zoveel bete kent, dat er 9801 kilometer „Sound door de projectoren van Eurocinema is gelopen. Liefst 489.354 bezoekers zagen alleen al in Eurocinema vóór vanavond de film, waarbij ook per soonlijke records werden gebroken door dames, die de film meer dan ze ventig maal zagen. „The sound of music", is daarmee onbetwist het Haagse filmkassucces uit de geschie denis. Rond half januari heeft de enige bio scoop, die Kerkrade nog rijk was de deur gesloten. Het Hollandiatheater aan de Patronaatsstraat te Spekhol- zerheide moest sluiten, niet omdat de belangstelling niet groot genoeg was, maar omdat verzakkingen diep in de grond het gebouw teisterden. Hollandia staat bovenop een steenko lenmijn, de Willem Sophia die „werkt", d.w.z. dat er gangen in el kaar zakken en de grond verschuift, waardoor muren van het ge bouw scheuren. De heer Den Doop, eigenaar van het theater vond het een te wankel bestaan worden in de Pa tronaatstraat en hield ermee op tot hij afdoende oplossingen zal hebben gevonden. „Wegens mijnschade ge sloten" stond op de deur. 17 januari herdacht de heer David Monnickendam, dat hij al 50 jaar in het bioscoopbedrijf werkzaam is, be gonnen als musicus en thans succesvol leider van de theaters Chicago-thea- ter en Cinema Parisien in Eindho ven. Daarom was er feest in Grand Hotel De Cocagne en toonde Eindho ven, dat men het werk van de heer Monnickendam op prijs heeft gesteld. Een publiciteitscampagne van de Am sterdamse bioscoop Cinétol kreeg een merkwaardige uitkomst waarvan De Tijd berichtte: „Houdt U ook zo van vrouwen?" Dit intrigerende vraagje verscheen enkele weken geleden met grote re gelmaat op de pagina's met kruimel advertenties van enkele dagbla den. (Dezelfde vraag stond toen ook afgedrukt op de kaartjes van de Am sterdamse bioscoop Cinétol). In de kranten werd het advertentietje later zo uitgebreid: „Roman Polansky en Gérard Brach vragen u: Houdt u ook zo van vrouwen". Het bleek toen al ras dat de advertentiereeks een aan kondiging was van een nieuwe film welke in Cinétol in première ging. Desalniettemin blijken er een aantal mannen geweest te zijn die de ad vertentie serieus hebben opgevat. Zij schreven een briefje." Na ruim drie jaar gaat „The sound of music" uit het Haagse stadsbeeld verdwijnen. Kerstmis 1965 beleefde de film zijn première in Odeon. Sedert 16 juni, 1966 draaide hij 1SS0 maal in Eurocinema, dat ia .9.80/ kilometer „Sound". „The graet face" gaat nu proberen het record van 489.3S4 bezoekers in Eufocinama t« verbeteren^ Tekenaar Milo's visie op dè Sound

Film | 1969 | | pagina 14