INTERNATIONALE FILMWEEK ARNHEM 6-10 t/m 11-10 1969 MONSIEUR HAWARDEN IN PREMIERE Hirschberg halve eeuw exploitant De Internationale Filmweek Arnhem zal dit jaar niet zo als gebruikelijk in de maand juni worden gehouden, maar in de week van 6 oktober tot en met 11 oktober. Aan het besluit van de Stichting liggen uitslui tend organisatorische motieven ten grondslag. Enerzijds zijn na melijk de omstandigheden door de vervroeging van de vakanties in de loop van veertien jaar in grijpend gewijzigd, anderzijds zijn er internationale factoren, die het tijdig beschikbaar komen van films, waaraan een manifes tatie als de Filmweek behoefte heeft, eind september beter ga randeren dan in de maand juni. In augustus is nu eenmaal een meer geschakeerde keuze moge lijk, welke inzicht kan verschaf fen in de ontwikkeling van de filmproduktie voor het komende seizoen. Dit geven van inzicht, het ontdekken van een aantal po sitieve verschijnselen in de op eenvolgende ontwikkelingsfasen, moet met nadruk uitgangspunt blijven voor de programmering van de Internationale Filmweek, waarin immers de mogelijkheid voor experiment en improvisatie steeds is open gelaten. Minister dr. M. A. M. Klompé en de Belgische ambassadeur waren tegen woordig bij de eerste Nederlandse of ficiële vertoning van Monsieur Ha- warden in Calypso te Amsterdam op woensdag 19 maart. Hoofdbestuur en bureau van de Bond waren eveneens aanwezig. De Nederlandse Belgische co-produc tie van RobduMee-Parkfilm/Sofidoc onder regie van Harry Kümel was eerder vertoond op het twaalfde film festival te Londen. Ellen Vogel en Hilda Uiterlinden spelen de hoofdrollen in de poëtische film, die een rond applaus kreeg in af wachting van een ontmoeting met re gisseur en spelers in Theater De la Mar, waar men nog lang bleef na praten tussen de spiegelpilaren. Op de foto Hilda Uiterlinden en Ellen Vogel in een bespiegelende scène, waarbij Victorine (links) Miriora Gilibrank, alias Monsieur Hawarden de realiteit van de vlucht voor haar verleden voor ogen stelt. Ter gelegenheid van zijn 50-jarig jubi leum als bioscoopexploitant, hier te lande en in Duitsland werd de heer Erwin Hirschberg op 11 januari te Heerlen in het Grand Hotel een re ceptie aangeboden. Honderden vrien den en bekenden kwamen de heer Hirschberg feliciteren. Het stijlvolle feest was de uitkomst van een initiatief van een comité, waarin o.a. de directeur van de Bond, de heer J. G. J. Bosman zitting had naast de heren M. Van Grunsven, oud burgemeester van Heerlen; drs. J. A. M. Bouts, lid van het hoofdbe stuur; Helmut Anlauf, voormalig di recteur van het Hirschberg theater concern; H. S. Boekman e.a. Burge meester drs. F. Gijzeis kwam verge zeld van de wethouders ir. J. Schlös- ser en M. de Kruiff gelukwensen aan bieden. De burgemeester prees de sa menwerking bij de verwezenlijking van de bouwplannen in het centrum van de stad. Hij schonk de jubilaris namens de gemeente een boekwerk over de schilder Chagall. Onder de vele aanwezigen zagen wij namens het bureau van de Bond de adj. directeur de heer H. W. Hagen- berg. 's Avonds was er een feestelijk diner waar veel lof werd toegesproken aan de heer Hirschberg door o.a. de he ren Boekman, D. van Leen, Bouts en mr. E. van Breukelen. Drs. Bouts sprak voor het hoofdbestuur van de Bond en noemde de jubilaris een man, die erg veel voor het bioscoopbedrijf heeft gedaan. 20

Film | 1969 | | pagina 20