Algemeen bedrijfsreglement Expeditie Hoofdbestuur Toelating lidmaatschap Beëindiging lidmaatschap 30 aantal belangstellenden, die na afloop geheel voldaan bleken te zijn over de verstrekte informaties). In de eerstbedoelde ledenvergadering is ook nog aandacht gewijd aan de eventuele mogelijkheid van het instel len van een centrale expeditie van en controle op filmcopieën en reclame materiaal. Het bestuur werd gemach tigd een onderzoek in te stellen en daaromtrent nader te adviseren. De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders hield tenslotte op 3 februari onder lei ding van de heer J. P. M. A. Smul ders een nieuwe buitengewone leden vergadering ter bespreking van de voorstellen van het hoofdbestuur aan de bondsraad. In deze vergadering werd allereerst medegedeeld, dat het bestuur in de functie van vice-voorzitter had benoemd de heer J. de Wilde en in die van penningmeester de heer G. J. H. Dujardin, die deze functie ook in het oude bestuur had vervuld. De ledenvergadering verklaarde zich accoord met de voorstellen van het hoofdbestuur tot vaststelling van: een nieuw Reglement Filmvertoning; een nieuw Reglement Programmering en een nieuw Reglement op de Film- rapporten. Gebruikmakende van haar bevoegd heid, omschreven in artikel 10 B van het afdelingsreglement besloot de le denvergadering tot het doen van (niet- bindende) aanbevelingen voor de drie vacatures van leden-filmverhuurders van het hoofdbestuur en wel ten be hoeve van de heren G. J. Ff. Dujardin, P. J. N. R. Ooms en B. J. Schimmel. Er zij aan herinnerd, dat de Voorzit ter der Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders, de heer J. P. M. A. Smulders, ingevolge artikel 15 der Statuten q.q. lid van het hoofdbestuur en van het presidium is. Verder werden in de vergadering ver schillende vragen beantwoord, betrek king hebbende op de B.F.W., onder andere voor wat betreft de garantie bedragen als bedoeld in artikel 10 van het Aanvullingsreglement Bonds- voorwaarden, leveranties aan niet-le- den tegen vaste prijzen, leveranties aan instellingen als het Centraal Filmbureau Krijgsmacht, de omroep verenigingen en de N.T.S., alsmede het overdragen van vertoningsrechten van films voor Suriname en Curagao. Voorts zijn inlichtingen verstrekt over het huidige tarief van invoerrech ten van belichte en ontwikkelde films; copieën en reclamemateriaal. Het Hoofdbestuur heeft in zijn laat stelijk gehouden vergaderingen beslo ten toestemming te verlenen als be doeld in het Algemeen Bedrijfsregle ment aan: de N.V. Bioscoop Maatschappij Pa lace, Wijker Brugstraat 1 te Maas tricht, tot het exploiteren van de per manente bioscopen-A: Festival, Palace en Studio, alsmede Royal te Maas tricht, welke bioscopen tot dan toe waren ingeschreven ten name van de heer Th. J. Crijns; Mevrouw M. Moser-Bijster, Swee- linckstraat 13 te Naaldwijk, tot het exploiteren van de permanente bio scoop-A: Concertzaal Bioscoop te Naaldwijk, welke bioscoop voorheen was ingeschreven ten name van wijlen de heer A. A. Moser; Mr. P. A. Meerburg, Marnixstraat 404 te Amsterdam, tot het exploite ren van de permanente bioscoop-A: Bijou Theater te Hilversum, welke bioscoop voorheen was ingeschreven ten name van de Firma Bijou; de heer H. Visscher, Sweder van Zuy- lenweg 80 te Utrecht, tot het exploi teren van de permanente bioscoop-A: Olympia Theater te Utrecht, welke voorheen was ingeschreven tën name van wijlen Mevrouw G. Mantjes-Kuil- man; de N.V. Filmfabriek Profilti, tot ver groting en verplaatsing van de te ha ren name in het Bedrijfsregister inge schreven filmstudio aan de Boslaan 3 te 's-Gravenhage naar de Catharina van Renneslaan 20 te Hilversum. Wegens beëindiging van de exploitatie werd uitgeschreven de permanente bioscoop-A: Centrum Theater te Zaandijk. Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten: N.V. Bioscoop Maatschappij Palace, Wijker Brugstraat 1 te Maastricht, exploitante van de bioscopen Festi val, Palace, Studio en Royal te Maas tricht; Mevrouw M. Moser-Bijster, Swee- Iinckstraat 13 te Naaldwijk, exploitan te van de Concertzaal Bioscoop te Naaldwijk; Mr. P. A. Meerburg, Marnixstraat 404 te Amsterdam, exploitant van het Bijou Theater te Hilversum; de heer H. Visscher, Sweder van Zuy- lenweg 80 te Utrecht, exploitant van het Olympia Theater te Utrecht; Rob Houwer Film Holland N.V., Van Alkemadelaan 650 te 's-Gravenhage, exploitante van een filmproduktiezaak voor de bedrijfstakken a (hoofdfilms) en c (korte films); Veronese N.V.. Marnixstraat 402 te Amsterdam, exploitante van het Ca lypso Theater te Rotterdam. Wegens verlies der vereisten zijn van het lidmaatschap vervallen: de heer Th. J. Crijns, voormalig ex ploitant van de bioscopen Festival, Palace, Studio en Royal te Maas tricht; de Firma Bijou, waarvan firmanten waren Mr. P. A. Meerburg en Mr. H. J. Daam, voormalig exploitante van het Bijou Theater te Hilversum; de heer P. Oenen, voormalig exploi tant van het voormalige Centrum Theater te Zaandijk.

Film | 1969 | | pagina 30