Bondsraad luidt nieuw bestel in Historische vergadering in Hilton - A'dam ■Hui m ,M', -*«!■*- —SlhJIjJb 'ffSwt De eerste vergadering van de nieuwe Bondsraad van de Nederlandse Bioscoopbond is op dinsdag 4 maart 1969 in Amsterdam in het Hilton Hotel ge houden. Aanwezig waren: a. de waarnemend Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman; b. de leden van de Exploitanten- raad, de heren C. J. Blad, P. N. Brouwer, Th. J. Crijns, L. van Dommelen, C. Geerts, M. Gersch- tanowitz H. Holman, C. J. van Liere, H. Miedema, R. Nas- sette, J. Nijland M. J. W. Pe ters, Louis van Praag, G. Schepel, J. Ph. Swanink, J. van Willigen en Drs. J. Ph. Wolff, alsmede vier gedelegeerden van de Be drijfsafdeling Bioscoopexploitan ten, de heren W. F. Dubbelde- man, I. Keizer, S. Spanjaart en Drs. C. A. Voskuil; c. de leden van het Bestuur der Be drijfsafdeling Filmverhuurders, de heren G. J. H. Dujardin W. Hemelraad P. J. N. R. Ooms L. J. Paerl, B. J. Schimmel, J. P. M. A. Smulders en J. de Wilde, alsmede de gedelegeerde der Bedrijfsafdeling Film verhuur ders, de heer D. J. van Leen; d. de vier gedelegeerden van de Be drijfsafdeling Filmproduktie, de heren Y. Brusse, G. F. de Clerck, W. A. Geesink en Mr. H. B. F. J. A. Peters; e. de leden van het Hoofdbestuur, niet vermeld onder b en c, de heren Drs. J. A. M. Bouts en A. F. Wolff leden van het Hoofdbestuur. De Voorzitter, de heer J. G. J. Bos man, opende de vergadering met het uitspreken van de volgende rede: TTet Hoofdbestuur heet U allen har- telijk welkom in deze buitenge wone vergadering van de Bondsraad. Deze algemene vergadering is, zoals zo menige voorganger in de Bonds historie, van bijzondere betekenis, om dat zij als het sluitstuk kan worden beschouwd van de hervorming onzer vereniging en als wetgevende verga dering een nieuw bestel inluidt. Op zichzelf genomen kondigt zich met dit evenement een zoveelste fase in de evolutie aan, welke zich vanaf de eer ste dagen in ons organisatiewezen heeft voltrokken; een evolutie, waar mede telkens aanpassing is verkregen aan de maatschappelijke verschuivin gen die ons bedrijf ten nauwste ra ken en waardoor onze vereniging voor de leden een bruikbaar instru ment gebleven is. Wij mogen daarom op dit gedenk waardig ogenblik, waarbij het heden en de toekomst weliswaar meer aan dacht vragen dan het verleden, niet voorbijgaan aan het feit, dat er een historische ontwikkeling is geweest, die dit mogelijk heeft gemaakt. De vormgeving van deze organisatie, die zoals U weet dateert van 11 februari 1918, had aanvankelijk nog niet zo veel om het lijf. De eerste acta van de ,,Bond van Exploitanten van Neder- landsche Bioscope Theaters", zoals de vereniging aanvankelijk heette op 8 september 1919 werd zij Neder- landsche Bond van Bioscooptheater directeuren gedoopt en op 19 maart 1923 Nederlandsche Bioscoop-Bond bleven aanvankelijk beperkt tot een reactie op al te vergaande plaats- selijke overheidsbemoeiingen en tot het werven van leden, een activiteit die ons nu wat ongewoon aandoet. In 1923 en in 1927 traden de Rotter damse Vereniging van Ondernemers Bij de foto: Het „vierkante fundament" van de Bond, gezien vanaf de bestuurstafel.

Film | 1969 | | pagina 3