R. Uges Ridder in de Orde van Oranje Nassau Jaarvergadering B.A.F. John Fernhout ridder O.N. Corso heeft een nieuw gezicht Leeftijdsgrenzen trailers Bij gelegenheid van de verjaardag van Hare Majesteit de Koningin is be noemd tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau de heer R. Uges van wege zijn verdiensten als oud-advise- rend lid van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring en oud-lid van de Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor keuring van Films, als hoedanig hij het Hoofdbe stuur gedurende 17 jaar heeft verte genwoordigd. De burgemeester van Rijnsaterwoude heeft te zijnen huize op dinsdag 29 april de heer Uges in aanwezigheid van diens echtgenote en familie de onderscheiding uitgereikt. De intieme plechtigheid werd voorts bijgewoond door de Voorzitter van de Centrale Commissie voor de Filmkeu ring, de heer J. C. Schuller, het oud- lid van de Huishoudelijke Commissie, Mr. B. I. A. A. ter Veer, de Direc teur, tevens waarnemend Voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond, de heer J. G. J. Bosman, en de Voor zitter van de Stichting Bio-Vacantie- oord, benevens lid van het Hoofdbe stuur, de heer M. Gerschtanowitz. Aan de hartelijke gelukwensen die de heer Uges mondeling en telegrafisch zijn overgebracht namens de drie col leges, waarvan hij zovele jaren deel heeft uitgemaakt, voegen wij gaarne de onze toe. Eveneens is tot Ridder in de orde van Oranje-Nassau benoemd de bekende filmer John Fernhout, maker van de film „Sky over Holland", vervaardigd in opdracht van de Stichting Wereld tentoonstelling Montreal 1967 voor vertoning tijdens de tentoonstelling. Met deze film heeft de heer Fernhout in 1967 de Gouden Palm voor de korte film in Cannes gewonnen. Ook de heer Fernhout onze hartelijke gelukwensen. Na een half jaar timmeren tussen de voorstellingen door en enkele dagen sluiten voor de laatste afronding is Corso-Den Haag geopend als een „nieuw" theater. In de zaal is een twee maal zo groot projectiedoek aangebracht en het pla fond is grijsblauw geworden. De ver lichting werd wat intiemer, de kleu ren werden opgefrist, de bijruimten vernieuwd. Zo is het Corsotheater, dat al van 1913 bestaat en dus een der oudste in Den Haag is, weer een plezierige uitgaansgelegenheid geworden. De schoonheidsbehandeling was welbe- sleed getuige een uitspraak van kriti- cus Piet Ruivekamp: „een stimulans om het maar weer eens te proberen, een goede speelfilm op groot doek is tenslotte een betere tijdvulling dan het uitzitten van een stroom TV-mid- delmatigheid". De Bedrijfsafdeling Filmverhuurders heeft op 28 april j.1. onder voorzitter schap van de heer J. P. M. A. Smul ders haar jaarlijkse ledenvergadering gehouden in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam. Het jaarverslag over 1968, uitgebracht namens het Bestuur door de secretaris, de heer H. W. Hagenberg, werd goedgekeurd. De vergadering ging accoord met de re kening en verantwoording van het financieel beheer over 1968 en stelde de begroting voor 1969 vast overeen komstig het bestuursvoorstel. Tot leden van de Filmhuurschuld- Commissie werden ingevolge artikel 12 van de Algemene Voorwaarden van Verhuur en Huur van Films be noemd de heren G. J. H. Dujardin, J. P. M. A. Smulders en J. de Wilde. Besloten werd het Afdelingsbesluit inzake Tweede Monopole en Re-Issue Rechten opnieuw met twee jaar te ver lengen. Bij de rondvraag bleek het onderwerp B.T.W. nog steeds in de belangstel ling van de Afdelingsleden te staan. Desbetreffende vragen werden door het Bestuur uitvoerig beantwoord. Er bereiken ons wel eens klach- ten van bioscoopbezoekers, die met hun kinderen een alle leeftijden voorstelling hebben bijgewoond en in het voorprogramma geconfronteerd zijn met een trailer, die kennelijk alleen voor personen boven 18 jaar is toegelaten. Niet alleen handelt de bioscooponder nemer op die manier in strijd met de Bioscoopwet, hij stoot ook mensen af, die hun kinderen niet meer naar zijn bioscoop zullen laten gaan. Vandaar dat het welbegrepen eigen belang van iedere bioscoopondernemer alleen gediend is met een zorgvuldige samenstelling van de kinderprogram ma's, die uitsluitend mogen bestaan uit films en trailers, die voor alle leef tijden zijn toegelaten. 47

Film | 1969 | | pagina 47