Afscheid en welkom Stemming Hierna kwam aan de orde de benoe ming van zes leden van het Hoofd bestuur overeenkomstig artikel 15 der Statuten. De heer Nijland heeft eraan herin nerd, dat de Exploitantenraad met een circulaire aan de leden van de Bond heeft medegedeeld, dat deze Raad gebruik heeft gemaakt van zijn in artikel 11 B van het Reglement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopex ploitanten omschreven bevoegdheid tot het doen van niet-bindendc aan bevelingen. Voor de drie vacatures van vertegenwoordigers van genoem de afdeling in het Hoofdbestuur heeft de Exploitantenraad aanbevolen de heer C. J. Blad te Amsterdam, de heer M. Gerschtanowitz te Amster dam en de heer J. van Willigen te Aalsmeer. De heer Nijland nodigt de leden van de Bondsraad uit om con form dit advies te stemmen. Aangezien geen van de andere leden van de Bondsraad over dit punt het woord wenste te voeren, constateer de de voorzitter dat tot stemming zal worden overgegaan. Hij herinner de er daarbij aan, dat er geen spe ciale procedure voor het stellen van candidaten is voorgeschreven en dat de leden van de Bondsraad allen ver kiesbaar zijn met dien verstande, dat de verkiezing steeds schriftelijk moet geschieden. De heer J. de Wilde vroeg of, gezien de aanbevolen can didaten, een stemming onder deze omstandigheden nog wel zin heeft. De voorzitter herinnerde eraan, dat reglementair stemming voor het ver kiezen van Hoofdbestuursleden is voorgeschreven. Candidaatstelling vindt niet plaats. Voor verkiezing ko men in aanmerking alle leden van de Bondsraad voorzover zij niet reeds qualitate qua lid van het Hoofdbe stuur zijn. Bovendien moet men de leden die daarvan gebruik wensen te maken in de gelegenheid stellen blanco te stemmen. Na nog een korte discussie, waarbij de heer Nijland bij de verkiezing van de eerste open plaats van lid-exp!oi- tant van het Hoofdbestuur stemming op de heer M. Gerschtanowitz aan beval, werd tot stemming overge gaan. Bij de eerste vrije stemming werden uitgebracht 34 stemmen waarvan 2 blanco, 31 op de heer Gerschtano witz en één op Drs. J. Ph. Wolff, zodat de heer Gerschtanowitz geko zen was. Alvorens tot verkiezing van een tweede lid-exploitant van het Hoofd bestuur werd overgegaan, beval de heer Nijland voor de tweede plaats aan te stemmen op de heer C. J. Blad. Bij de eerste vrije stemming werden uitgebracht 34 stemmen, waarvan 5 blanco, 28 op de heer Blad en één op Drs. J. Ph. Wolff, zodat de heer Blad gekozen was. Voor verkiezing van het derde lid- exploitant van het Hoofdbestuur werd door de heer Nijland aanbevolen te stemmen op de heer J. van Willigen te Aalsmeer. Bij de eerste vrije stemming werden uitgebracht 34 stemmen, waarvan 2 blanco, 31 op de heer Van Willigen en één op Drs. J. Ph. Wolff, zodat de heer Van Willigen gekozen was. Bij de verkiezing van een lid van het Hoofdbestuur ter voorziening in de eerste open plaats van lid-filmver- huurder werd door de heer J. P. M. A. Smulders aanbevolen te stemmen op de heer G. J. H. Dujardin, zulks overeenkomstig de aanbeveling van de ledenvergadering der Bedrijfsafde ling Filmverhuurders. Bij de eerste vrije stemming werden uitgebracht 34 stemmen, waarvan 2 blanco en 32 op de heer Dujardin, zodat de heer Dujardin gekozen was. Bij de verkiezing van een tweede lid- filmverhuurder van het Hoofdbestuur werd door de heer Smulders aanbe volen te stemmen op de heer P. J. N. R. Ooms. Bij de eerste vrije stemming werden uitgebracht 34 stemmen, waarvan 2 blanco en 32 op de heer Ooms, zodat de heer Ooms gekozen was. Tenslotte heeft de heer Smulders, al vorens tot verkiezing van het derde lid-filmverhuurder van het Hoofd bestuur werd overgegaan, aanbevo len te stemmen op de heer B. J. Schimmel. Bij de eerste vrije stemming werden uitgebracht 34 stemmen, waarvan 9 blanco en 25 op de heer Schimmel, zodat de heer Schimmel gekozen was. Het Hoofdbestuur was dus als volgt samengesteld: J. G. J. Bosman, waar nemend Voorzitter, J. Nijland, Voor zitter van de Bedrijfsafdeling Bio scoopexploitanten, J. P. M. A. Smul ders, Voorzitter van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders, Mr. H. B. F. J. A. Peters, Voorzitter van de Be drijfsafdeling Filmproduktie, M. Gerschtanowitz, C. J. Blad en J. van Willigen, vertegenwoordigers van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitan ten, G. J. H. Dujardin, P. J. N. R. Ooms en B. J. Schimmel, vertegen woordigers van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders. T~^c entree van het nieuwe hoofdbe stuur betekende het afscheid van enkele leden uit het oude hoofdbe stuur. Dit betrof de heren A. F. Wolff, drs. J. A. M. Bouts en W. He melraad. De voorzitter memoreerde hoe het hoofdbestuur reeds één afscheid van de heer Wolff had genomen en in har telijke woorden had dank gebracht voor het werk, dat de heer Wolff heeft verricht. Graag wilde hij in wijder ver band die dank herhalen voor de „grand old man" Wolff. „Het is U deze week allemaal spontaan en uit voerig gezegd en hoewel ik weet, dat U geen repetitie daarvan wilt horen past het tóch ook hier erkentelijk heid te betuigen voor hetgeen u in al die jaren van 1949 tot 1969 hebt gedaan. Ik heb hier een lijst van funkties en ik geloof dat het goed is deze hier te memoreren" zo leidde de voorzitter een indrukwekkende op somming van de staat van dienst van de heer Wolff in (deze is elders afge drukt). De heer Bosman verklaarde hoe deze lijst ook een indrukwekkende hoeveel heid werk in de colleges en het hoofd bestuur heeft betekend. „In hoofdbestuur en colleges was U een vaste burcht, u had een vaste sys tematiek en een vast beginsel en toch hebt u die plooi bereikt die past in een organisatie. U hebt dat alles con amore gedaan, u hebt anderen geïn spireerd, U bent een voorbeeld en ik zou haast zeggen ook een docent ge weest met u vakkennis en scherp in zicht. Wij willen u de hulde betonen, die u rechtens toekomt." De voorzitter voegde er die voor de heer Wolffs arbeid als penningmees ter aan toe. „Met grote zorg en ernst hebt u die taak vervuld. Ondanks kos tenstijging trad er onder uw beleid geen verzwaring van lasten op en en werd aan de sociale condities ge daan wat menselijker wijze gedaan kon worden.

Film | 1969 | | pagina 7