IN MEMORIAM Algemeen bedrijfsreglement Hessel Bijlsma Karel Benner Mevrouw Gielisse 24 lUJet Hoofdbestuur heeft in zijn laatstelijk gehouden vergaderin gen besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfs reglement aan: de firma Top Martens, vennoten: Mevrouw L. L. W. Martens-Swage- makers en de N.V. G. Top Zoon, tot het overnemen van de exploitatie der permanente bioscopen-A: Luxor Theater en Concertgebouw te 's-Her- togenbosch welke zaken tot dan toe in het Bedrijfsregister stonden inge schreven ten name van de ontbonden firma Top Martens, waarvan ven noten waren de heer G. J. M. Top en wijlen de heer P. C. H. Martens; de Cinema Sint Joris N.V., directeur W. Punt, tot het overnemen van de exploitatie der permanente bioscoop- A: Theater Sint Joris te Ridderkerk, welke zaak tot dan toe in het Be drijfsregister was ingeschreven ten na me van de heer W. Punt voornoemd. De Commissie Nieuwe Zaken heeft in haar zitting van 7 juli besloten toe stemming te verlenen als bedoeld in artikel 7 van het Algemeen Bedrijfs reglement aan: de heer A. Haanstra te Laren (N.H.) tot het gaan exploiteren van een film- laboratorium voor de bedrijfstak c: „het opnemen, mengen, monteren of vastleggen op film van geluid langs optische of electronische weg; de firma Refion te Driebergen tot het gaan exploiteren van een permanente bioscoop-A op een terrein aan de Hoofdstraat 25 te Drouwen (gem. Borger), in de vorm van een zoge naamde drive-in", zulks onder voor waarde dat achtereenvolgens aan een aantal voorwaarden betreffende de in richting en outillage van dit bedrijf zal worden voldaan. Toelating lidmaatschap Tot het lidmaatschap van de Bond zijn toegelaten: de nieuwe Firma Top Martens, Achter de Tolbrug 14 te 's-Hertogenbosch, exploitante van het Luxor Theater en het Concertgebouw aldaar; de Cinema Sint Joris Molendijk 35-39 te Ridderkerk exploitante van de Bio scoop Sint Joris aldaar. Beëindiging lidmaatschap Wegens verlies der vereisten zijn van het Bondslidmaatschap vervallen: de voormalige Firma Top Martens (G. J. M. Top en wijlen P. C. H. Mar tens) voormalig exploitante van het Luxor Theater en het Concertgebouw te 's-Hertogenbosch; de heer W. Punt, voormalig exploitant van de Cinema Sint Joris te Ridder kerk. |T\p 30 juli ging onverwacht van ons heen de heer Hessel Bijlsma, ven noot van de firma Eerste Deventer Bioscooptheater. Het E.D.B.-Theater werd reeds in 1911 gesticht en de oud ste beschikbare gegevens tonen aan, dat reeds in 1926 de vader van de overledene, de heer J. Bijlsma, deze bioscoop exploiteerde. In 1955 droeg hij de exploitatie van het bedrijf over aan zijn zoons, T. en H. Bijlsma, waarvan laatstgenoemde al sedert de oorlog de algemene leiding had. Ook na de overname van de bioscoop was hij degene die met de feitelijke exploi tatie belast was. Men kan zich moeilijk voorstellen dat zijn imposante figuur de filmbeurs niet meer zal betreden, dat het E.D.B. Theater niet meer onder zijn directie staat. Wij verloren in hem een sym- patiek lid, een prettige collega. Aan de familie Bijlsma waarvan de heer T. Bijlsma eensklaps voor de zware taak is gesteld, de leiding van het bedrijf en de zorg voor het gezin van wijlen zijn broer over te nemen betuigde het Hoofdbestuur van de Bond zijn deelneming met haar ver lies. Namens dit college sprak de heer J. van Willigen, tevens plaatselijk col lega, een woord van afscheid tijdens de begrafenisplechtigheid op 4 augus tus. Vele vrienden en bedrijfsgenoten bewezen Hessel Bijlsma de laatste eer. f~\p 31 juli overleed onverwacht de heer W. K. (Karel) Benner, fir mant van de firma W. K. A. C. H. Benner exploitante van de Schouw burg Luxor te Bergen op Zoom. Deze in 1937 opgerichte firma nam in dat jaar deze reeds in de twintiger jaren door de heer A. A. M. van Gorp ge- exploiteerde bioscoop Luxor over. De overledene die tot 1961 geduren de een twaalftal jaren gemeenteraads lid was en uit dien hoofde vele initia tieven tot het stimuleren van de plaat selijke sportbeoefening had genomen, genoot algemeen een uitstekende naam. Zijn heengaan betekende een verlies voor de velen, die met hem bevriend waren of in zakelijke relatie stonden. Uiteraard geschiedde de teraardebe- stelling op I augustus onder grote be langstelling van velen, die hem de laatste eer wilden bewijzen. Onder hen bevonden zich verscheidene ge meentelijke autoriteiten en figuren uit sportkringen, alsmede bedrijfsgenoten. De heer C. van Liere, bestuurslid van d' \fdeling C, betuigde als zodanig en mede namens het Hoofdbestuur van de Bond aan de families deelne ming met haar verlies. Te Scheveningen overleed op 21 augustus in de ouderdom van 78 jaar Mevrouw A. W. M. Gielisse-Jerpha- nion, directrice van de N.V. Hoog Duin, exploitante van het Seinpost- Theater aldaar. Mevrouw Gielisse volgde haar echtgenoot, de heer G. M. T. Gielisse, als directeur op na zijn overlijden in januari 1955. Niet temin bleef zij in het bedrijf weinig bekend, omdat zij de exploitatie vol ledig overliet aan haar zoon, later mede-directeur, de heer J. J. L. Gielis se. Haar teraardebestelling geschiedde op 23 augustus op de R.K. Begraaf plaats aan de Kerkhoflaan. Het Hoofdbestuur betuigde de familie Gielisse deelneming met haar verlies. Mogen deze bedrijfsgenoten in vrede rusten.

Film | 1969 | | pagina 24