FILMWEEK ARNHEM geeft de jeugd beeld en woord „Eigen dagblad" „Eigen film" NEDERLANDS F1LMMUSEU» AMSTERDAM treft de dagelijkse edities van de Arnhemse Courant en tweeduizend minikranten, waarin de bezoekers van Rembrandt en Saskia tevens hun „dagprogramma" zullen vin den, gekanttekend met het laatste nieuws uit de filmweek. V/p 30 augustus is het affi che van de Internationale Film week Arnhem 1969 in het stad huis van Arnhem ten doop gehouden. De Filmweek organisatie tim merde het affiche daar letterlijk aan de weg van 15 tot 20.000 bezoekers aan „Een dagje uit in Arnhem"; een manifestatie- instuif-tentoonstelling of hoe men het noemen wil om de in woners van de stad inzicht te geven in wat er het komende seizoen aan cultureel genoegen te genieten valt. De Filmweek hoorde daarbij en deel de er met vieren een speciaal voor dit massaevenement gemaakte folder uit. Het maandblad „Uit", dat wordt uitgegeven door de Arnhemse Stads schouwburg, het Gemeente Museum, de Toneelgroep Theater, Het Gelders Orkest, de VVV en vele andere in stellingen begeleidde de filmweek met een artikel en het grote programma vermeldde onder „doorlopend", dat in de loop naar de trouwzaal de stand van de Filmweek stond. Van 's middags half twee tot diep in de nacht trai de Filmweek midden onder het Arnhems publiek, dat van 6 tot 11 oktober in groter mate dan voorheen bij het tweejaarlijkse film evenement in het Rembrandt Theater en het Saskia Theater zal worden be trokken. De bescheiden hoeveelheid voor drukken van het affiche vonden gretig aftrek: de eersten, die er zich van meester maakten waren Wageningse Studenten om de compositie van de ontwerper D. C. Houthuijse in hun Ceres-societeit op te hangen. Met het kindje, dat uit haar spel met filmmateriaal opstaat met een bloempje in de hand heeft hij sym bolisch het zich steeds verjongende „Een dagje uit in Arnhem". De Filmweek- organisatie was op deze manifestatie in het Arnhemse stadhuis aanwezig en zorgde, dat 5000 folders werden uitgereikt. Op de voorgrond (met schoudertas) mejuffrouw L. Kok, hostess van de ANVV, die ons assi steerde. en vernieuwende karakter van het medium willen vangen, en tevens tot uitdrukking willen brengen, dat film een medium van jonge mensen is en een taal schrijft, die van nieuwe gene raties is. Er is „beroering" in film, rondom film en het is vooral het medium zelf, wat zich anno 1969 aandient als „uit het leven gegrepen" in een positieve betekenis. Jonge mensen zullen tijdens de In ternationale Filmweek Arnhem van film en van zichzelf doen spreken door o.m. een „mariage a trois", welke in de loop van de zomer tot stand kwam tussen de School voor de journalistiek te Utrecht, de Stichting Filmweek Arnhem en de Arnhemse Courant. Een eenvoudige opzet om de medewerkers-studen- ten van de School voor de journalis tiek een verslag van de filmweek te laten maken dijde uit tot het groot ste project, dat leerlingen van die school ooit konden ondernemen. Zij zochten en vonden de gelegen heid om een week lang actieve dag bladjournalistiek te bedrijven bij de Arnhemse Courant, die tijdens de filmweek dagelijks een pagina voor dit doel ter beschikking stelde. Van 6 tot en met 11 oktober (u kunt zich voor 2,50 abonneren) verschijnt een „Arnhemse Filmweek Courant", verzorgd door vier leerlingen van de School voor de journalistiek. Hun redactiekantoren zullen gevestigd zijn in het Rembrandttheater en bij de Arnhemse Courant. (Gegadigden kun nen gireren op no. 911900 - N.V. Arnhemse Courant) De krant verschijnt in een „dubbele oplage". Veertig duizend wat be- Belangrijk is ook het initiatief dat leerling-filmers van de Nederlandse filmacademie de gelegenheid geeft actief te zijn in en om de Filmweek Arnhem. Op 11 september is een filmcrew van de academie ontvangen door de mi nister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk, dr. M. A. M. Klompé, die hem een uur lang in haar werkvertrekken in de gelegen heid stelde de openingsfilm(kleur) van de Filmweek Arnhem te maken. Tien leerling-filmers zullen tijdens de filmweek met apparatuur opvallend in het beeld zijn. In Arnhem maken zij een impressie van de gebeurtenis sen, welke tijdens de slotavond in Rembrandt wordt vertoond. Het grootste aspect van de filmweek is, dat een arrange ment is bijeengebracht met me dewerking van de mensen, die over de rechten beschikten, waarin de maatschappelijke odyssee van de mens tot uiting komt. Het is een reflex van de gemoedsbewegingen van van daag waarin wij onszelf her kennen," aldus de heer J. G. J. Bosman als woordvoerder voor de organiserende stichting tij dens de persconferentie. Het programma is tot stand ge komen door de medewerking van N.V. Actueel film, het Filmverhuurkantoor, Centra film N.V., de N.V. City Film, Eurofilm, de N.V. Gofilex, de N.V. Filmverhuurkantoor Ned- derland, Paramount Films N.V., Roya.1 Film N.V., Universal In ternational Films Nederland N.V., en Warner Bros Seven Arts.

Film | 1969 | | pagina 3