Herhalingen openings- en sluitingsfilm Open Doek Uitpraten N.B.F, in beeld De Filmweek 1969 wil een sterkere band tot stand brengen met en tus sen allen, die zich bij het medium betrokken voelen en die er reeds bij betrokken zijn. Men hoopt dat daar uit een goede band tussen beide groe pen voortspruit. Die zich betrokken voelen is het pu bliek. Voor het eerst zal de ope ningsvoorstelling in een nachtvoor stelling worden herhaald. De ope- ningsfilm wordt zo niet alléén ge zien met het oog der gasten, maar ook met het oog van „iedereen". Hetzelfde zal het geval zijn met de slotvoorstelling, welke een nachtvoor stelling krijgt in het Saskia Theater. Het publiek kan, ongehinderd door de kassa, zijn weg vinden in het Saskia Theater, waar donderdag om 14.00 uur te beginnen een non-stop festival van korte Nederlandse Films zal worden gedraaid. Het publiek dat filmt en filmers, die een nieuw publiek zoeken hebben daartoe de gelegenheid op de woens dag van „Open Doek" in het Saskia Theater. (12 uur) In het gebouw van de Arnhemse Courant de eerste vergadering met de redactie van de Arnhemse Filmweek Courant. V.l.n.r.: mejuf frouw Lootsma, en de heren Koster, Dijksman, Burgers jr., Ket, De Vos (docent) en Burgers sr. (chef redacteur van de Arnhemse Courant). Daar is voor iedereen, die zijn ziel heeft toevertrouwd aan 16 of 35 millimeter materiaal, of die over films beschikt welke voor zo'n gelegenheid lijken gemaakt dé kans om dit mate riaal in een bioscoop te vertonen. Misschien zal het publiek goed, mis schien zal het slecht reageren, maar in ieder geva' zijn het de bioscoop bezoekers, het publiek die de dienst uitmaken zowel wat „het gebodene" als wat de waardering betreft. Er zal voldoende ruimte zijn voor discussie, zo iemand „het woord bij de film wil voegen". Diepgaander gaat men praten op don derdagmorgen om 10 uur in de Ko renbeurs, waar een „uitpraterij" zal worden gehouden. Dr. H. S. Visscher neemt de leiding op zich en iedereen die wat te vertellen heeft is welkom. Er valt veel uit te praten in Nederland dus het zal wel druk worden. Droge kelen worden gesmeerd Do Arnhemse Courant maakte a l'improviste een affiche om de belangstelling voor de filmweek alvast aan te kondigen Nederlandse Filmers timmeren aan de weg tijdens filmweek Arnhem. Zij ver klaren dit zelf als volgt: „FILMEN VOOR JE BROOD" is een aspect van de Nederlandse filmerij, dat tot op heden in de Arnhemse film- weken (en niet alleen daar) nog maar weinig aandacht heeft gekregen. En als gevolg daarvan gaf „Arnhem" een onvolledig beeld. Immers, waar mee verdient de Nederlandse filmer zijn brood? Zonder CRM en produk- tiefonds is in Nederland het maken van films „voor de markt" vrijwel on mogelijk. De „kunstzinnige" film en de speelfilm zijn voor de Nederlandse beroepsfilmer een broodwinning op krukken, een marginaal gebied van de Nederlandse „filmindustrie". Daar door is wanneer het aankomt op in leven blijven de Nederlandse filmer aangewezen op zijn BROODHEER: de opdrachtgever. „FILMEN VOOR JE BROOD" ge beurt in dit land op een behoorlijk niveau en in Arnhem wil de NBF dat graag laten zien. Een aantal voorstellingen zal aan de hand van werk van NBF-leden een beeld geven van de Nederlandse broodfilmerij. Het programma is samengesteld door een commissie onder voorzitterschap van Anton Koolhaas." De NBF treedt drie maal op, nl. op donderdag omstreeks cocktailtijd in Rembrandt en vrijdag- en zaterdag morgen in Saskia.

Film | 1969 | | pagina 4