Slotavond Feest 14 zijn film niet voor zichzelf houden. Hij gaf zijn bloemen door aan twee van zijn naaste medewerkers. In de nachtvoorstelling leidde Eric Terpstra de inleiding op ,Voorgrond- Achtergrond" in. Na dit filmfragment uit het gelijknamige toneelstuk van Leo Vroman, draaide ,,Death by hanging" een Japanse speelfilm van Nagisa Oshima. Zaterdagmorgen organiseerde de NBF zijn derde en laatste bijeenkomst in Saskia. De organisatoren van de Filmweek ontvingen 's morgens Anouk Ferjac en 's avonds Michel Duchaussoy, resp. bijrol en hoofdrol in de film ,,Que la béte meure" van Claude Chabrol (Eurofilm), welke 's middags werd vertoond. In deze matinee ontving Caspar Wil- lers de dank van zijn publiek voor „Den Haag-Holland". Ook werd „Man en paard", een teken film van B. Ruig, B. F. Jensen en P. Ligum vertoond. Een produktie van Toonder Studio's N.V. Op de slotavond begroetten de orga nisatoren in de loges de Commissaris der Koningin in de Provincie Gel derland mr. H. W. Bloemers en zijn echtgenote, de Zweedse Ambassadeur en de burgemeester van Arnhem en zijn echtgenote. Men begroette we derom de heer Robert Cravenne di- rekteur van Unifrance Film, die reeds sinds donderdag, tegelijk met de eer ste Franse gasten naar Arnhem was gekomen. Hij had in de voorbereiding <S De Belgische journalist Mare Turf- kruyer klinkt met Anouk Ferjac en drinkt ook haar medeacteur Michel Duchaussoy toe. Het is zondagmor gen en de filmweek is afgelopen. De verrassing van de zaterdag avond is „Rembrandt vogelvrij". Cineast Ernie Damen krijgt een langdurig applaus en een kleurig boeket. van de komst der Franse regisseurs en spelers een groot aandeel. In de loges hadden Gerard Pires, re gisseur van „Erotissimo" en France Lory plaats genomen. Met beiden had men 's middags op de „Borrolissimo" van Cityfilm N.V. reeds kennis ge maakt. Er was een verrassing. Ernie Damen had zojuist zijn film „Rembrandt vogelvrij" klaar gekregen en deze prikkelende spot op de industrie van Rembrandt voor vreemdelingen in het Rembrandtjaar werd graag geaccep teerd. Cineast Ernie Damen kreeg zijn bloemen tijdens een langdurige ovatie. Burgemeester J. A. F. Roeien sloot de filmweek af met een uiterst korte toespraak, vol waardering voor het geen de filmweek binnen Arnhem had overeind gezet en dank aan allen die daartoe bijdroegen. Hij bundelde alle dank bijeen, sprekende tot de heer Bosman „in het bijzonder nu bekend geworden is, dat dit de laatste keer was, dat hij bij de organisatie van de week betrokken zal zijn." In het Motel Postiljon aan de Europa weg ontving tenslotte de Stichting In ternationale Filmweek Arnhem zijn gasten. Men ontspande zich met een glas wijn en gevuld bord, met wat muziek en een dansje en men grapte na over de filmimpressie, die de leer lingen van de Filmakademie te Am sterdam van de filmweek hadden ge maakt en die in het slotprogramma was vertoond. De filmers waren allen op het slotfeest aanwezig. Eindelijk verlost van hun zware bagage. De heer J. Nijland sprak bij ontsten tenis van de heer Bosman een dank woord namens het Stichtingsbestuur en daarmee viel het doek over de filmweek. Hij bedankte alle medewer kers, met name mej. mr. C. A. Krietemeyer, en de heren H. W. Ha- genberg, L. Claassen, E. F. Henny en W. G. Ket. In de perskamer kwamen zondagmor gen de journalisten hun sleutels van de persboxen inleveren en ontmoet ten in de caveau van Rembrandt Anouk Ferjac en Michel Duchaussoy in een volkomen onofficiële „toe gift", die door zijn improvisatie een vrolijk karakter kreeg. Daarna restte er alleen nog een „Tot ziens in Arnhem!" Het laatste afscheid van Arnhem. De sleutels van de persboxen zijn ingeleverd, de champagne is op. Iedereen maakt zich op derwaarts te gaan. Ook Anouk Ferjac en Michel Duchaussoy. Zij geeft haar gastheer A. van Leeuwen (Euro- film) een hand. De heer A. Maran- det, Handelsraad bij de Franse ambassade, zal hen naar het hotel vergezellen.

Film | 1969 | | pagina 14