Spontane lach Boeiende week 27 De Tijd merkt ook op dat het publiek zou hebben ontbroken, dat nu over de films moet beslissen. Dat publiek was er wèl. Pierre H. Dubois in Het Vaderland: ,,De Internationale Filmweek Arnhem heeft geen ander doel dan de film in het middelpunt van de belangstel ling te plaatsen met alles wat er aan vast zit. En dat is gelukt. Nog nooit is er zoveel belangstelling geweest, was het aantal bezoekers zo groot en waarschijnlijk het aantal vertoonde films zo talrijk. Na een waardering van Erotissimo zegt hij: zodat de filmweek Arnhem 1969 op een spontane lach kon eindigen. En bovendien op een kwaliteitsgehalte, dat wat frequenter had mogen zijn al was het gemiddelde peil van de week zeker niet slecht, maar met te weinig verrassingen". Ber Hidsing in Trouw: Met de drie beste films, die ik al noemde en eigenlijk „The rain people" ook nog wel, kwamen wij op de laatste dag opeens tot zeven beste films en dat 9 Na de uitreiking van de Van der Rijnprijs grijpen twee laureaten eikaars hand. René van Nie en Jan de Bont wensen elkaar geluk en denken waarschijnlijk aan een der de die daar niet kan staan, de jong gestorven Trino Flothuis. is uiteindelijk dus toch een hoog re sultaat van de zevende filmweek". C. B. Doolaard in Het Parool: „Op vallend was de eensgezinde sfeer van deze filmweek waarin de aanleiding voor een „pittig" incident niet aan wezig bleek". „De belangstelling van het Arnhemse publiek is tot en met de laatste dag voor dit filmgebeuren groot gebleven". Hij heeft lof voor de perfecte organisatie en zegt „voor al de persdienst heeft door de uitvoe rige en tijdige voorlichting uitstekend gewerkt. Een Belgische collega, die vindt dat de grote Europese festivals op dat punt aan Arnhem een lesje zouden kunnen nemen wordt hier als objectieve waarnemer graag geciteerd. De terugblik op het programma leert dat het vooral over de Nederlandse korte film een gevarieerd overzicht heeft geboden. Met als algemene in druk, dat het duidelijk beschikbare talent nog altijd niet de gegevens weet te vinden waaraan het optimaal kan worden besteed". En over de uitpraterij: „waar het plannen en suggesties regende klon ken de verwijten over en weer minder scherp dan gewoonlijk". H. J. Ten Berge in De Telegraaf: „Juist dat samenkomen van vele ele menten maakte van Arnhem niet al leen een drukke maar ook boeiende week", zegt hij na een inleidend be toog. „Er was inderdaad veel informatie op te doen in Arnhem dit jaar, meer dan in de twee voorgaande weken, die ik er heb meegemaakt. Meer dan toen ook zijn reputaties gedeukt en gemaakt zowaar zijn ook en kele nieuwe buitenlandse talenten in de schijnwerper gekomen", van wie hij aanneemt, dat ze een nieuwe ge neratie vertegenwoordigen al zeggen de namen misschien nu nog weinig. (Zie verder pagina 28).

Film | 1969 | | pagina 27