Buitenlandse gasten maken van films moet worden losge koppeld van het zelfbeklag van een cineast. Hij moet gewoon zorgvuldig en hard werken aan zijn talentje. Dat is de enige methode om door te kun nen gaan", aldus van Nie. Hier en daar klonk tenslotte nog een stem, die op een soort motie wilde aandringen. Maar al gauw bleek dat niemand daar in concreto trek in had. Er zijn trouwens al twee werk- commissies doende en men achtte het raadzaam om de resultaten even af te wachten. Vrij concreet was er bo vendien nog de mening bespeurbaar van een vertegenwoordiger van CRM, die vond dat er in de richting van zijn departement nu maar eerst eens een goed gefundeerd plan op tafel moest komen. De behandeling van zo'n plan stelde hij daarbij als vanzelfsprekend. En met dat laatste bleek men op de ,,uitpraterij" natuurlijk allerminst uitgesproken. Men kwam tijd en woorden tekort. De barometer bleef schommelen tussen stormachtig en veranderlijk. Op zich geen slecht kli maat om films te maken. Het moet alleen ongezien alle komende „uit- praterijen" wel even gebeuren. Dat is alles. Constant Wallagh (Vervolg van pagina 24) tale peil van de filmweek Arnhem is door deze laatste films („Adalen 31" en ,,Death by hanging" - red.) wel in eens een flink stuk omhoog gescho ten. Vandaag komt er nog minstens een meesterwerk van Chabrol. En dan zullen we nog wel weken nodig heb ben om alle plannen, die hier in Arn hem gesmeed zijn te analyseren. Nu al kan gezegd worden, dat deze film week door de films, maar vooral door de ongekend bloeiende discussies een opmerkelijke bijeenkomst is geweest. De heer J. G. J. Bosman begroet Anouk Ferjac bij de voorstelling van „haar" film „Que la bete meu- re". Haar regisseur komt later. Middenachter de heer Robert Cra- venne, directeur van Unifrance Film. De heer J. Nijland begroet Alexan- dra Stewart en Dieter Geissler. Pim de la Parra, regisseur van „Obses- sions" waarin beide spelers een rol vervullen steekt optimistisch de hand op. Zijn film beleefde die avond de Nederlandse première De Internationale Filmweek Arnhem begroette, behalve dertien regisseurs en spelers, vele andere buitenlandse gasten, onder wie: De heer R. Dumont du Voitel, hoofd van de Service de Presse et d'information des communau- tés Européennes uit Brussel; De heer L. Hemelaer, voorzitter van de Belgische Vereniging der Filmverdelers; De heer E. Hambrouck en de heer E. Cantillon, respectievelijk hoofd van de Nederlandstalige en Frans talige afdeling Film van het Bel gische Ministerie van Cultuur; De heer H. Lubliner, namens het Hauptverband Deutscher Film theater uit Wiesbaden; De heer R. Cravenne, délégué gé- néral van Unifrance Film uit Pa rijs: Negentien deelnemers van zeven nationaliteiten aan het congres De Toekomst in het oog; Enkele filmverslaggevers uit Bel gië. 29

Film | 1969 | | pagina 29