Draskovic ten over enkele verrassingen in de voorprogramma's. Maandagavond overdonderde een vloed van kleuren en muziek in een filmische expressie van Anton Kot- huys (eervolle vermelding Staatsprijs) het publiek. Dinsdagmiddag mocht Nouchka van Brakel een ovatie in ontvangst nemen, omdat zij met „Ba by in de boom" drie Amsterdamse lieverdjes had geïntroduceerd, die met hun baby-sit capriolen iedereen stor menderhand veroverden. 's Avonds stond de eerste buitenland se begeleider van een film rechtop in de loge om een Hollands equivalent van Slivovic in ontvangst te nemen. Boro Draskovic kreeg voor zijn de buut Horoskop (Gofilex NV) de eer, die hem toekwam. De Joegoslavische ambassadeur M. Milutinovic en zijn vrouw waren getuige van dit succes en zij vormden met Draskovic de ere gasten tijdens een intiem nagesprek in Groot Warnsborn. Daartoe reke nen wij ook mevrouw Manda Vargas, Ie secretaris van de ambassade. De heer G. Dujardin van de N.V. Go filex introduceerde Boro Draskovic de volgende morgen in De Kromme Dissel te Heelsum tijdens een feeste lijk ontbijt. Uit de intensiteit van de belangstelling voor deze regisseur kon men gemakkelijk de conclusie trek ken omtrent datgene, wat hij met Horoskop had losgemaakt. Wel was het zo, dat menigeen zich bij het begin van het ontbijt wat slaap uit de ogen wreef, want de Zweedse film „Riten" van Ingmar Bergman had niemand willen missen. De twee de nachtvoorstelling was nagenoeg uitverkocht. Van Heelsum naar het Rembrandt Theater. Gevaert/Agfa, de nauw met de filmwereld verbonden firma, die ook een huis aan huis krant te Arn hem sponsorde in de weken vooraf gaande aan de filmweek, demonstreer de woensdagmorgen nieuw materiaal en nieuwe technieken voor een om vangrijk auditorium. Wie zich meer met de filmtheoreti- sche en de filmartistieke kant van de filmweek wilde bezighouden repte zich naar Saskia. Om twaalf uur 's middags ging het licht uit voor het De heer en mevrouw F. C. Little- johns (links) managing-director van Technicolor in gesprek met de heer en mevrouw Bosman tijdens de ontvangst van Technicolor in Hotel Groot Warnsborn. Bloemen voor een gelukkige Nouch ka van Brakel. Haar „Baby in de boom" oogstte uitbundig applaus. Een uitstalkast van de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers Heel „om den brode filmend Ne derland" keek je aan in de hal van Rembrandt. Het broodfilmen was geen oudbakken manifestatie!

Film | 1969 | | pagina 7