The Ocean of air dien verstande dat de jaartallen in de arti kelen 1 en 2 worden gewijzigd in 1970 en de laatste zin van artikel 7 als volgt is ge wijzigd: Het treedt in werking op 1 januari 1970. RECETTE Op het voorstel van het hoofdbestuur tot vaststelling van een Reglement op de Recet te-administratie, zulks ter vervanging van het bestaande Reglement Recettecontrole, waren verschillende amendementen inge diend. Al deze amendementen zijn aan vaard, behoudens die van de Bedrijfsafde ling Filmverhuurders betreffende een nieuw lid D van artikel 1 (conform artikel 2 B) en wijziging van artikel 7. Het nieuwe Reglement op de Recette-admi nistratie werd vervolgens overeenkomstig het voorstel van het hoofdbestuur met de aan genomen amendementen vastgesteld. Ook op het voorstel tot wijziging van het Aanvullingsreglement Bondsvoor waarden waren amendementen ingediend door de Ex- ploitantenraad en de Bedrijfsafdeling Film verhuurders. De ingediende amendementen op de arti kelen 7, 10 A en 12 B werden goedgekeurd. Daarentegen werd het amendement van de Exploitantenraad op artikel 10 (een nieuw lid C) overeenkomstig het pre-advies van het hoofdbestuur verworpen. Het voorstel van het hoofdbestuur met de goedgekeurde amendementen werd zonder hoofdelijke stemming aangenomen. RONDVRAAG Bij de rondvraag heeft de Voorzitter in antwoord op vragen van enige leden uit voerig mededeling gedaan over de inrichting en uitrusting van Amerikaanse bioscopen, welke hij bezocht heeft tijdens een studie reis naar de Verenigde Staten tezamen met de heren C. J. Blad, J. van Willigen en R. Nassette. Verder zijn bij de rondvraag ter sprake ge komen de zogenaamde filmcassettes, de en treeprijzen, de installatie van de Studiecom missie Nederlandse Film en onvermijde lijk het lastenvraagstuk. Met een rode roos in de hand betrad men op dinsdagavond 16 december 1969 het Alhambra Theater te Amsterdam om de première van de Nederlandse film „Drop Out" (of de meester kan me nog meer ver tellen) bij te wonen. Regisseur Wim Verstappen en producent Pim de la Parra konden na afloop met blijdschap constateren, dat het 600-koppige auditorium zich had geamuseerd. De film kreeg veel open doekjes en applaus en Pim en Wim de bijbehorende schouderklopjes. Na afloop van de première bleef men nog geruime tijd napraten in de foyer van Al hambra. Er was grote belangstelling van de zijde van het Ministerie van Cultuur, Re creatie en Maatschappelijk Werk, het Film en Bioscoopbedrijf en onderwijskringen. 's Woensdagsmorgens werd „Drop Out" gs- draaid voor een zaal vol vertegenwoordigers van schoolkranten, voor wier reactie de vol wassen kranten en de TV veel interesse hadden. Het roulement van de Scorpiofilm „Drop Out" begon bescheiden in één theater. In het voorprogramma van de première werd ook Joop II („Joop slaat weer toe") ten doop ge houden. De gebruikelijke gesproken inleiding bij de première was vervangen door schertsende dia's met o.a. de tekst „Vindt u dat nou hip?", wat sloeg op het verzoek om in een hip wandelkostuum naar de première te komen. Pim en Wim lieten hun film, welke wordt uitgebracht door de N.V. Filmverhuurkan toor Nederland, uiteraard vergezeld gaan van een manifest waaruit één opmerkelijke zinsnede: „Het was de eerste keer, dat wij hier in Nederland een film draaiden zonder in ons achterhoofd een jaloezie jegens de crews in Hollywood (die „veel meer kun nen") te koesteren." In Cinema Du Midi te Amsterdam ver toonde opdrachtgeefster KLM voor het eerst de promotiefilm The ocean of air, gemaakt door Hattum Hoving (Cinecentrum). Er was voor deze première een opmerkelijk grote belangstelling. THE OCEAN OF AIR In opdracht van de Koninklijke Luchtvaart Maatschappij Regie Fotografie Muziekadviezen Geluid Assistent Speciale effecten Tekst Spreker Technische afwerking Hattum Hoving Pim Heytman Hans Kox Cor Koenders Hans Hylkema Frans van Hes Willem Gerdes Ton van Duinhoven Cinecentrum

Film | 1970 | | pagina 9