Internationaal overleg in Wenen bovenfoyer Nöggerath theater --■ Op de vergadering van de Union In ternationale de l'Exploitation Cinéma- tografique, welke op 2 en 3 april te Wenen werd gehouden, werd een re solutieaangenomen, waarin alle produ centen en distributeurs werd gevraagd de films welke voor de bioscoop zijn bestemd metterdaad gedurende vijf jaar te beschermen tegen levering aan andere audio-visuele media. Alle bij de unie aangesloten leden werden dringend uitgenodigd om met alle middelen welke de contracten toelaten deze situatie te bespoedigen. Voorts werd in de motie het bestuur opgedragen contact te zoeken met de Internationale federatie van verhuur dersorganisaties en die van de produ centenorganisaties om van gedachten te wisselen in de richting van een gunstige oplossing. De vergadering te Wenen bracht vele bekenden bijeen als o.m. dr. W. Engel- brecht, H. Woeller, S. Lubliner en H. J. Loppin voor Duitsland, O. Hermann voor Oostenrijk, R. Annez voor België, R. S. Camplin voor Engeland. De bondsvoorzitter de heer J. G. J. Bos man vertegenwoordigde ons land. Er waren 11 landen aanwezig en er wa ren waarnemers uit Turkije. Men heeft gesproken over de auteurs rechten en de techniek van de audio visuele media, de rechten van de ex ploitant en de problemen voortgespro ten uit televisie. Men zoekt een nóg engere band, met nóg harmonischer coöperatie te sme den tussen de organisaties van ex ploitanten en producenten, niet alleen om de bestaande toestand te stabili seren, maar ook om film en bioscoop iets terug te geven van zijn waardig heid in de rij der „vrijetijds-beste- ders". Een belangrijk deel van de ge sprekken werd gewijd aan het nieuwe, nog ongeziene voortbrengsel der elek tronica: de cassette, en de uitkomst daarvan was, dat men garanties zal trachten te krijgen, dat de bioscoop in elk geval vijf jaar verschoond zal blij ven van cassette-concurrentie voor elke nieuwe film. De heer Otto Hermann werd gekozen tot voorzitter voor de komende perio de. De heer Telles (Portugal) werd vice- voorzitter. Wij zagen ook dr. Villa uit Italië en vertegenwoordigers van Zwitserland, Frankrijk en Spanje. FILMMUSEUM MAG VERHUIZEN B. en W. van Amsterdam hebben be sloten, dat het Nederlands Film museum mag verhuizen van het Ste delijk Museum naar het Paviljoen Von delpark. Een jaren slepende zaak is tot een oplossing gekomen. Wij wen sen het Filmmuseum van harte geluk! OPERATEURSEXAMENS De jaarlijkse operateursexamens vin den voor wat betreft het schriftelijke gedeelte plaats op 16 en 17 juni a.s. te Amsterdam, waarna het mondelinge examen wordt afgenomen op 25 of 26 augustus, eveneens te Amsterdam. Ook het examen ter verkrijging van het Praktijk Certificaat vindt op laatst genoemde data plaats. Nadere inlichtingen zijn op het Bonds bureau verkrijgbaar. 14

Film | 1970 | | pagina 12