L. Claassen 25 jaar aan Bondsbureau verbonden De heer J. G. J. Bosman (rechts) feliciteert de heer L. Claassen (links) met zijn 25ste ,,bondsverjaardag" Een glanzende, blauwe vouwfiets was op 1 juni jl. kenmerk van ontspannen heid tijdens een interne bijeenkomst van de medewerkers op het Bonds bureau. Men was feestelijk gestemd om een der medewerkers te huldigen: de heer L. Claassen was 25 jaar ver bonden aan het Bondsbureau. De heer J. G. J. Bosman vertolkte als voorzitter de gevoelens van de orga nisatie, waarin de heer Claassen een imposante staat van dienst mocht ver garen. De heer Bosman blikte terug op de turbulente tijd van toen. ,,U bent hier gekomen in een explosieve situatie. Wij hadden niets en we had den behoefte aan dynamische krach ten om de organisatie opnieuw op te bouwen. In dat kader bent u aan genomen. Het is een van onze goede grepen geweest," aldus de heer Bos man. De gehechtheid en de trouw aan orga nisatie en bureau van de jubilaris schetsend, doorliep de heer Bosman zijn ontwikkeling in de organisatie, waarin de heer Claassen zich heeft gespecialiseerd in de technische kan ten van het bedrijf. ,,ln de technische arbeid, die de Ne derlandse Bioscoopbond in de afge lopen kwart eeuw heeft verricht hebt u een zeer grote en wezenlijke rol gespeeld." 32 „U hebt wat van uw functie gemaakt," zei de voorzitter, die daarna in vogel vlucht de carrière van de secretaris der Bedrijfsafdeling Filmproduktie overzag. ,,U bent voorts secretaris van de Afdeling C, secretaris van het In stituut opleiding technisch bioscoop personeel (I.O.T.B.), pl.v.v. secretaris van de Technische commissie. U werkt mee aan de Commissie beroep nieuwe zaken, aan de Studiecommis sie Nederlandse film. U bent een ge waardeerd docent aan de filmacade mie, medewerker voor technische on derwerpen aan het Bondsorgaan „Film'en secretaris van het Neder lands Genootschap voor Filmtech niek". De heer Bosman memoreerde de bijdragen van de jubilaris aan het welslagen van de Internationale Film- weken en ook zijn grote invloed op de opleiding van operateurs. „Uw naam is verbonden aan het Handboek voor de Bioscooptechniek", waarvan de ju bilaris de algemene-redactie voerde. Ook de medewerking in vroeger jaren aan de Studiecommissie organisatie structuur en de arbeid voor de secre tariaten van de Bedrijfsafdeling Film verhuurders, de sociale commissie, de Commissie van Geschillen, de Raad van Beroep en de Filmhuurschuld- Commissie werd niet vergeten. „Maar tenslotte", aldus de voorzitter, „het secretariaat van de Bedrijfsafde ling Filmproduktie." U hebt in alle op zichten voortreffelijk werk verricht en u liet het daar niet bij. U hebt eigenlijk meer gedaan dan van u verwacht mocht worden. Ik bewonder de vlot heid van uw optreden, uw zakelijkheid en utiliteit die iedereen tevreden stemt. Men doet nooit tevergeefs een beroep op de heer Claassen en men kan daarna zonder omzien de uit stekende resultaten van zijn werk af wachten." De heer Bosman overhandigde na mens het hoofdbestuur een geschenk onder couvert en voor zichzelf een platenalbum. Adj. directeur H. W. Hagenberg sprak namens alle collega's op het bonds bureau en hij was het die de vouwfiets het gezamenlijke geschenk liet binnenrijden. De heer A. H. Pieterse legde zijn collegiale waardering neer in jamben en alexandrijnen. De heer Claassen verliet daarna even de zijde van zijn echtgenote voor een dankwoord het laatste van die dag. Eerder had hij gelukwensen in ont vangst genomen van de Bedrijfsafde ling Filmproduktie, de I.O.T.B., alsme de de Filmacademie en het Neder lands Genootschap voor filmtechniek.

Film | 1970 | | pagina 30