Ontdek wat je wilt Weet waar je over praat Baseer je op onderzoek Verslag van de middagdiscussie 's Middags keken andere gezichten de A congreszaal in met de bedoeling bet vuur te stoken voor een nieuwe discussie: Van links naar rechts de heren A. H. Pieter- se, A. C. M. Heuvers, R. H. Gerschtanowitz, mevrouw C. M. Baars, en de heren A. van Heyst, drs. W. Hofman (voorzitter van het forum), W. van 't Vlie, I. van Willigen, 1. van Dommelen, N. Kluft, 1. Miedema en jhr. W. F. Raab van Canstein. De inleidingen van de heren Van Heyst en Van 't Vlie werden terstond gevolgd door een geanimeerd heen en weer gesprek tussen de tafel en de zaal. Hoe service moet worden aangepakt illustreert eerst mevrouw C. M. Baars, die een bioscoop heeft in Geertruiden- berg en over het behandelen van het publiek eigen specifieke (doeltreffen de) opvattingen heeft. 30 Zij vertelt, dat zij en haar publiek b.v. haar kassière 23 jaar in dienst kennen als een vriendelijke vrouw. Zij heeft ook een portier, die de mensen bij goed, maar ook bij slecht weer voorkomend ontvangt. Zij staat zélf in de hal en zij helpt. „Wij zorgen dat alles keurig netjes in orde is. Bij ons hebben wij ook papier tjes die slingeren. Na élke voorstelling echter wordt het theater gekuist óók de toiletten. De mensen zitten bij mij in de zaak gezellig en warm in een vertrouwde omgeving. EXTRA PAUZE Stem uit de zaal: ,,lk wil het hebben over serviceverle ning in verband met de mentaliteits verandering van het publiek. Ik geloof, dat de belangrijkste taak is mensen niet in de weg staan en op bescheiden wijze naar hun plaats brengen. Overdrevenheden zijn niet meer op zijn plaats in deze tijd, nu mensen komen voor een film en niet voor een theater. Dat geldt waarschijnlijk niet voor thea ter in de provincies, waar de mensen wél voor een gezellig avondje uit komen." Hij voegt er aan toe: „Mogen wij eigenlijk bepaalde dingen doorvoeren in de theaters ten koste van de serviceverlening. Ik bedoel het inlassen van een extra pauze in een film ten behoeve van de buffetten?" De voorzitter speelt de vraag door aan het forumlid J. van Willigen: „Mijn heer de Voorzitter, het antwoord op dit discussiepunt, dat op het ogenblik

Film | 1970 | | pagina 27