„Voor mij mag het ieder jaar!" Kleine „Fotokina" voorzitter J. Nijland „Dames en Heren, het houden van een congres is een riskante onderneming. Zeker voor de Nederlandse Bioscoop bond; het was het allereerste congres en het is alleen maar mogelijk ge weest om het te doen slagen door de voortreffelijke voorbereiding, die op het Bondsbureau heeft plaatsgevon den. Ik wil dan ook alle leden van het Bondsbureau met aan het hoofd de heer Van Taalingen hartelijk dank zeggen voor deze uitgebreide voor bereiding. Ik kan u zeggen, ik per soonlijk heb de smaak te pakken gekregen en voor mij mag het ieder iaar! Dames en Heren tot de volgende keer en ik ben ervan overtuigd, dat dit congres er toe heeft bijgedragen, dat wij ons gaan bezinnen op talloze dingen. En dan zijn we nog wel een half jaartje bezig. Ik dank u zeer. Ik wens u een goede thuiskomst." Er kan voorop worden gesteld, dat de bescheiden expositie die onder de titel „Automatisering en automaten" in de foyer van de congresruimte werd opgesteld, een succes is ge worden. Het gebodene werd door de congres gangers hier en daar betiteld als een kleine fotokina en de waardering was vrijwel unaniem. Ook de exposanten hebben in meer derheid laten weten, dat zij tevreden waren met de geboekte resultaten, respectievelijk de gelegde contacten. Wanneer wij de deelnemerslijst nog eens doorlopen, dan waren in alfa betische volgorde vertegenwoordigd: M. M. Chanowski Productie Maat schappij N.V. (Selectronic N.V.), Am- Amsterdam, met een coca-cola fles- senautomaat. Helaas was deze in zending niet „bemand", zodat daar over weinig nieuws bekend is gewor den. The Coca-Cola Export Corporation - Amsterdam, met een coca-cola fles- senautomaat. Helaas was deze inzen ding niet „bemand", zodat daarover weinig nieuws bekend is geworden. Cinematografie Internationale - Til burg, met een elektronische projectie automaat en diverse hulpmiddelen, die op bestaande projectie-apparatuur aangesloten kunnen worden. G. A. van Duijnen's Handelmaatschap pij N.V. - Amsterdam, met automaten voor versnaperingen, sigaretten, fris dranken en koffie. N.V. Kino-apparaten en instrumenten fabriek Kagenaar - Utrecht, met 16mm apparatuur, diverse technische hulp apparaten en een compacte nood verlichtingsinstallatie. Kinotechniek N.V. - Zwanenburg, met geautomatiseerde projectoren en een nieuwe dia-automaat, die in werking te zien was. De Klerk Binnenbouw - Rotterdam, met decoratiemateriaal en bioscoop stoelen, terwijl tevens enige schetsen aanwezig waren voor zogenaamde candy-bars in bioscopen. Nederlandse Speciaal Drukkerijen N.V. - Delft, met verschillende kassa-auto maten, waarmede met of zonder hulp van een caissière entreebewijzen ver kregen kunnen worden. Paragon N.V. - Amsterdam, eveneens met verschillende kassa-automaten en voorts met een verzameling formulie ren dienende om verschillende soorten administratieve handelingen te kunnen versnellen. Philips N.V. - Eindhoven, met de be kende no rewind apparatuur en 35 en 16mm projectoren met speciale licht bronnen. Pretec Precisie Techniek N.V. - Zwa nenburg, met de geautomatiseerde Victoria-18 35mm installatie, voorzien van 4000 meter spoelen. Technisch Bureau „Cinema" - Soest, met een Hasso voorzetapparatuur waardoor 35mm projectoren met 4000 meter filmspoelen uitgerust kunnen worden. Tevens werd 16mm appara tuur geëxposeerd. A. J. M. Verheijen - Amsterdam, met koffiezetapparatuur, speciaal voor klei ne hoeveelheden, waardoor steeds verse koffie beschikbaar is. Het geheel maakte ondanks de korte tijd van voorbereiding die de exposan ten hadden gehad, een goed verzorg de indruk en mocht zich in een bij zonder grote belangstelling verheugen. 39

Film | 1970 | | pagina 34