Uit de afdelingen irl 14 AFDELING B De Afdeling B hield op 1 maart in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam onder leiding van haar Voorzitter, Drs. J. Ph. Wolff, haar jaarlijkse ledenver gadering, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacatures werd bij enkele candidaatstelling voor zien door herbenoeming van de heren R. Nassette en L. van Praag. De perio diek aftredende gedelegeerde in de Bondsraad, de heer W. F. Dubbelde- man, werd eveneens bij enkele can didaatstelling herbenoemd. AFDELING D De Afdeling D hield op 2 maart in Hotel Figi te Zeist onder leiding van haar Voorzitter, de heer C. Geerts, haar eerste jaarlijkse vergadering van de leden der afdeling, zulks ingevolge de reglementaire opheffing der secties en van de Sectieraad. De reglemen taire jaarstukken werden goedge keurd. Uit elf candidaten koos de ver gadering de negen bestuursleden van de Afdeling D, waarna zij de Voorzit ter, Vice-Voorzitter en Penning meester benoemde, die q.q. lid zijn van de Exploitantenraad en dienten gevolge ook van de Bondsraad. De uitslag van deze verkiezingen luidde als volgt: C. Geerts te Breda, Voorzit ter; P. N. Brouwer te Bilthoven, Vice- Voorziter; H. Holman, Coevorden; Penningmeester; T. Abeln te Mussel- kanaal; Mevrouw C. M. Baars-Renniers te Geertruidenberg; B. A. Holtslag te Ulft; A. H. W. Schuurman te 's-Heeren- berg; Mevrouw C. M. Vos-van den Steenhoven te Gouda en E. Wierda te Badhoevedorp. Bij enkele candidaatstelling werd op nieuw tot gedelegeerde in de Bonds raad benoemd de heer S. M. Span- jaart. De Voorzitter zegde de afgetreden leden van de Sectieraad, die niet meer in het Bestuur der afdeling vertegen woordigd zullen zijn, dank voor de bewezen diensten. BEDRIJFSAFDELING FILMVERHUURDERS Onder leiding van zijn Voorzitter, de heer J. P. M. A. Smulders, hield de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders op 15 maart in Hotel Krasnapolsky te Am sterdam haar jaarvergadering. Deze hechtte haar goedkeuring aan de re glementaire jaarstukken. In de vier periodieke vacatures herbenoemde de vergadering de heren G. J. H. Du- jardin, P. J. N. R. Ooms en J. de Wilde en benoemde zij vervolgens de heer J. Arkenbout, directeur van de N.V. Filmtrust, in de plaats van de heer P. M. Buis. De Voorzitter zegde de heer Buis dank voor de diensten door hem tij dens zijn nog korte zittingsperiode bewezen aan de afdeling en heette de heer Arkenbout welkom, daarbij de hoop uitsprekende op een even pret tige en vruchtbare samenwerking met hem in het Bestuur en in de Bonds raad als het geval is geweest met zijn voorganger. BEDRIJFSAFDELING FILMPRODUKTIE Deze afdeling zal op 13 mei in Amster dam haar jaarvergadering houden. AFDELING C De afdeling C houdt op 18 mei in Utrecht haar jaarlijkse ledenvergade ring. BONDSRAAD De jaarlijkse vergadering van de Bondsraad zal worden gehouden op 15 juni te Amsterdam. De hoofdrolspeelster Willeke van Ammelrooij uit de nieuwe Nederlands-Belgische speelfilm ,,Mira" van Fons Rademakers. De Nederlandse première vond plaats op 3 maart 1971 in Amsterdam. De film liep aanvankelijk met drie kopieën in de hoofd steden, welk aantal later werd verhoogd tot 6. Ook in België is deze film een groot succes. De film zal worden vertoond tijdens het internationale filmfestival te Cannes, dat van 14 tot 28 mei a.s. plaatsvindt.

Film | 1971 | | pagina 14