„Een verrukkelijk gebouw" Filmacademie Amsterdam officieel in gebruik 16 Hoewel de Nederlandse Filmacade mie reeds geruime tijd in de geheel verbouwde vroegere Machinisten- school aan de Overtoom 301 in Am sterdam in bedrijf is, vond pas op 12 februari jl. de officiële openingsplech tigheid plaats. Wanneer namelijk een school in gebruik kan worden geno men en in dit geval was het een must omdat het voorgaande gebouw niet langer beschikbaar was be tekent dat niet altijd dat ook alle leermiddelen en inventarisonderdelen reeds aanwezig zijn. Voor een heel aparte instelling als deze vormde dat voor het betrokken ministerie een uit zonderlijke en dus langlopende aan gelegenheid, hoewel men overigens over medewerking van die zijde niet te klagen heeft gehad. Vandaar dat het Bestuur van de Aca demie er de voorkeur aan heeft ge geven met de officiële opening te wachten totdat de inrichting van het grote gebouw zo compleet mogelijk zou zijn. Dit is dan nu het geval en volgens insiders uit produktiekringen is het allemaal zó fraai en doelmatig ge worden, dat men de huidige studie generatie benijdt om de grote en zeer moderne leermogelijkheden die thans worden geboden. De belangstelling voor de opening was bijzonder groot te noemen en de bewondering voor wat er allemaal op filmproduktie- en televisiegebied te zien was, dienovereenkomstig. Het „verlate" openingsceremonieel werd verricht door de oud-voorzitter van' de Raad van Beheer, Prof. Dr. Ph. 3. Idenburg, die bij ontstentenis van de huidige voorzitter werd inge leid door de heer J. G. J. Bosman, secretaris-penningmeester van de Raad. Deze zette uiteen, dat plannen voor een opleiding van filmmakers reeds tijdens de oorlog 1940/1945 door vertegenwoordigers van de Neder landse Bioscoopbond werden ont wikkeld en dat een lange weg moest worden bewandeld voor de huidige mijlpaal kon worden bereikt. Ruim 10 jaar geleden werd met de opleiding begonnen in een gebouw in de Doelenstraat, later is men ver huisd naar det O.I.-Instituut en weer later naar een voormalig kranten gebouw aan de N.Z. Voorburgwal, hetgeen uiteraard voor een oplei dingsinstituut een lijdensweg bete kent. Thans heeft men dan zijn vaste en zeer fraaie behuizing gevonden. Deze behuizing is niet alleen fraai, maar ook zeer doelmatig ingericht waarvoor de heer Bosman spe ciale hulde bracht aan de heer C. van der Groep, die met steun van een bouwcommissie, het ge- De fraaie geluidsstudio. De grote opnamestudio voor een tv opname les. hele bouw- en inrichtingsproces heeft geleid en begeleid en zich op uiterst bekwame wijze van deze moei lijke taak heeft gekweten. Aan de organisatorische kant heeft de direc tie steeds grote steun gehad aan Mevrouw A. F. van Rossum, die ook voor docenten en studenten door de jaren heen een permanente hulp en toeverlaat is geweest. Prof. Idenburg plaatste in zijn rede de academie in de sociaal-culturele omgeving, waarin zij verkeert en be lichte uitvoerig het belang van de visualisering waarbij hij de histo rische ontwikkeling van de heden daagse cultuur betrok. Zijn conclusie was in dit opzicht, dat visualiseerders die hier worden opgeleid, baanbre kers van de toekomst kunnen worden. Daarnaast liet hij een waarschuwend geluid horen ten aanzien van de mo gelijkheden die de hedendaagse audio visuele middelen bij verkeerd gebruik of in verkeerde handen kun nen hebben in negatieve richting. De visualiseerders dragen hier zeker een grote verantwoordelijkheid en zij die nen zich daarvan terdege bewust te zijn.

Film | 1971 | | pagina 16