Samenwerking kleurenlaboratoria De bondsvoorzitter tijdens zijn toespraak. Op 3 februari 1971 werd op uitnodi ging van Cinecentrum en Cinetone in het Esso Motor Hotel te Amsterdam, een bijeenkomst gehouden waarin het gezamenlijke kleurenlaboratorium dat deze beide bedrijven onder de naam Cineco CV. hebben gesticht, ten doop werd gehouden. De belangstelling voor deze gebeur tenis was bijzonder groot, speciaal uit de kringen van filmproduktie, tele visie, reclame en andere opdracht gevers, terwijl ook verscheidene overheidsvertegenwoordigers acte de présence gaven. De heer J. G. J. Bosman hield in zijn kwaliteit van Bondsvoorzitter en voor zitter van de Raad van Beheer van de Cinetone Studio's de volgende toespraak: Dames en Heren, Het verheugt ons dat u met zovelen gehoor hebt willen geven aan de uit nodiging van commissarissen en di rectie van Cinecentrum en de Raad van Beheer en directie van de Stich ting Cinetone. Ik heet u allen hartelijk welkom. Wanneer wij de cijfers van de laatste jaren in aanmerking nemen, kunnen wij gevoeglijk zeggen, dat de verwer king van kleurenkopieën ongeveer het zesvoudige bedraagt van de situatie van 10 jaar geleden. De omzet in zwart/wit-materiaal is in dezelfde tijd tot minder dan de helft teruggelopen. Ook de cijfers van de jaarverslagen van de Bioscoopbond spreken een duidelijke taal. Zij vermelden namelijk alleen al in de laatste vijf jaar bij de import van kleurenfims, een stijging van circa 50 tot bijna 90% van het in omloop zijnde materiaal. Het lijdt geen twijfel of de kleur heeft in iflm, waar zij ook voor wordt ge bruikt, de overhand. Ook bij de tele visie zal het niet zo lang meer duren of zij zal er geheel gekleurd op staan. De maatschappij Polygoon had deze ontwikkeling tijdig voorzien. Zij richt te reeds in 1955, toen zij nog geves tigd was in Haarlem een kleurenfilm laboratorium op, nadat zij in 1953 en 1954 tal van proeven had genomen met een beperkte opzet. De eerste resultaten van dit nieuwe laboratorium heeft men kunnen bewonderen tijdens de eerste Nederlandse Filmweek, die in 1955 te Arnhem werd gehouden. Bij de concentratie van Polygoon, Profilti en Multifilm in het Cine- centrum-complex te Hilversum is uiteraard dit laboratorium verder tot ontwikkeling gebracht. Er is voort durend contact onderhouden met de research-laboratoria van de fabrikan ten van filmmateriaal. Dit laboratorium is ingericht voor de ontwikkeling van kleurennegatieven en voor het ver vaardigen van kopieën op 35- en 16mm formaat. Het is naast andere kleurbewerkingen, waaronder het om- keerprocédé, eveneens in staat dupli caat-negatieven te vervaardigen die onder andere gebruikt worden voor het maken van zogenaamde opticals, zijnde de verzamelnaam voor allerlei trucagewerkzaamheden, waaronder overvloeiers, uitlopende titels, fade- outs, dubbeldrukken, maskeropnamen,

Film | 1971 | | pagina 24