Een overzicht van de geanimeerde bijeen komst na afloop van het officiële gedeelte. richt kleurenlaboratorium zal worden gevestigd, welk laboratorium geschikt zal zijn voor het ontwikkelen van negatiefmateriaal en voor het maken van kleur-rushes, respectievelijk -ko pieën. Het laboratorium van Cine- centrum zal verder tot ontwikkeling gebracht, materieel volledig worden gescheiden van de in Cinecentrum samenwerkende produktiebedrijven. De exploitatie van beide laboratoria zal worden opgedragen aan een nieu wen commanditaire vennootschap, ge naamd Cineco C.V., waarvan de akten inmiddels zijn gepasseerd. Deze com manditaire vennootschap zal twee ves tigingen krijgen, namelijk in Hilversum en in Amsterdam. Als beherend ven noot zal optreden een nieuwe N.V., genaamd N.V. Nederlands Filmlabora- torium. Deze N.V. is samengesteld uit Cinecentrum en Cinetone, welke on dernemingen daarin een gelijke stem verhouding hebben, terwijl de beslis sing bij een eventuele staking van stemmen, berust bij een onpartijdige trustee. Als stille vennoten in de CV. treden op de N.V. Cinecentrum en de Stichting Cinetone. De directie van Cineco CV. zal worden gevoerd door de heer René Decossaux, afkomstig van Cinecentrum, en de heer A. H. de Groot, afkomstig van Cinetone. Indien alle werkzaamheden naar wens ver lopen, zullen nog in de loop van dit jaar de kleurenfaciliteiten van beide genoemde vestigingen tezamen vol ledig operationeel kunnen zijn en zal binnen het servicepakket worden ge zorgd voor zeer snelle onderlinge ver bindingen. Zoals reeds gezegd, zijn de perso neelsvertegenwoordigingen en de vak organisatie geïnformeerd over de 26 onderhandelingen; de oplossing heeft hun volle instemming, hetgeen ook wel begrijpelijk is, omdat hierdoor niet alleen het personeel van beide vesti gingen gehandhaafd kan worden, mar ook meer zekerheid wordt ge boden voor de werkgelegenheid, die op deze wijze een gezonde uitbrei- dingsmogelijkheid biedt. Het geza menlijke personeelsbestand zal 120 a 130 man bedragen, benevens 50 a 60 zijdelingse medewerkers. Overigens zij in dit verband opge merkt, dat er op het ogenblik via de betrokken bedrijfsafdeling van de Bond, in de totale laboratoriumsector CA.O.-besprekingen gaande zijn, die te zijner tijd, dat wil zeggen na de totstandkoming van zulk een collec tieve arbeidsovereenkomst, de sociale kant van deze bedrijfstak mede zullen kunnen verstevigen. Wij meenden aan deze in onze ogen historische stap in de ontwikkeling van de filmindustrie bijzondere aandacht te moeten schenken, omdat deze de grondslag kan vormen voor een goede toekomst, een eerste stap naar een groot nationaal kleurenlaboratorium dat, zoals u wel duidelijk is, onge meen grote investeringen vraagt. Daarbij moet zeker in het oog worden gehouden, dat de technische ontwik kelingen zich, zoals gezegd, uitermate snel voltrekken. Ik denk hier speciaal aan de kleuren-videotape en wat daar mede samenhangt. Een commissie van de Afdeling Filmproduktie van de Bioscoopbond houdt zich reeds enige tijd bezig met een onderzoek van deze materie. Daarbij is reeds ge bleken, dat de aanschaf van dusdanige apparatuur op professionele basis zodanig kostbaar is, dat dit in een land als het onze, niet meer door individuele bedrijven valt op te bren gen, respectievelijk rendabel te ma ken. Ook hier zal dus eerlang samen werking in groter verband geboden zijn, althans indien men met zijn tijd wil blijven meegaan. Wij zullen ons in het open verkeer in de E.E.G., dat ons te wachten staat en dat nog een bijzonder accent zal krijgen, indien straks Groot-Brittannië hierbij wordt toegelaten, sterk moeten maken en een in alle opzichten vol ledig etoelevering met inbegrip dus van een uitgebreid dienstenpakket aan de Nederlandse filmindustrie en, niet te vergeten, aan de Nederlandse televisie, moeten kunnen garanderen. Gehoopt wordt uiteraard, dat het re latief grote aantal meters kleuren- materiaal dat tegenwoordig nog waarom dan ook in het buitenland verwerkt wordt, eerlang terecht zal komen bij het nationale bedrijf, waar bij de overheid geacht wordt voorop te gaan. Dit zal er nog afgezien van het belangrijke voordeel om in eigen land, dat wil dus zeggen dicht bij huis, te kunnen afwerken, waardoor als regel veel kostbare tijd wordt be spaard zeker voor zorgen qua kwaliteit en prijs met het buitenland te kunnen wedijveren. Dames en heren, wanneer wij u van ochtend in zo grote getale hebben uitgenodigd, is dat niet alleen, opdat u een dronk zoudt kunnen uitbrengen op het welvaren van dit samengaan, maar wij dachten dat dit mede een geschikte, ongezochte gelegenheid was, dat u allen met de zo uiteen lopende belangen op het gebied van het filmwezen, die de beoefening van en de liefde tot hetzelfde vak gemeen hebt, elkaar een ogenblik zoudt kun nen ontmoeten en onderling van ge dachten zoudt kunnen wisselen. Namens de organisatoren van deze bijeenkomst geef ik u bij deze daartoe gaarne de gelegenheid. Na afloop van de met een krachtig applaus onderstreepte rede bleef het grote gezelschap nog geruime tijd bijeen en werd allerwege druk gedis cussieerd over de nieuwe situatie, terwijl tevens dankbaar van deze, qua omvang tamelijk unieke ontmoetings- mogelijkheid, gebruik werd gemaakt om ook allerlei andere zaken te be spreken.

Film | 1971 | | pagina 26