Voorlichtingsfilmdag 1970 Op 30 oktober 1970 vond in De Meer paal te Dronten de tweede voorlich tingsfilmdag plaats, die wederom door de Voorlichtings Sociëteit Amsterdam samen met onze Bedrijfsafdeling Filmproduktie, werd georganiseerd. 28 Deze dag had in de eerste plaats tot doel voorlichtingsfunctionarissen uit het bedrijfs-, verenigings- en organi- satieleven, alsmede uit overheidskrin gen, nader bekend te maken met de mogelijkheden van het gebruik van film en andere audio-visuele midde len. De dag was ingedeeld in een aantal sessies, waarbij des ochtends met behulp van filmfragmenten op 35 en 16 mm materiaal, alsmede dia's op 1 of meer schermen, een grote hoeveel heid informatie werd verstrekt over de bestaande communicatiemogelijk heden. Het geheel werd begeleid en ondersteund door een uitstekend commentaar van de presentator van het programma, de heer W. Ruth. In de tweede sessie, die om 12.00 uur aanving, werd nagegaan hoe een filmproduktie tot stand komt en uit welke technische mogelijkheden een keuze kan worden gemaakt. Er werd voor dit doel door een aantal Bonds- leden een speciale film geproduceerd, teneinde te kunnen demonstreren welke hoeveelheid werk moet worden verzet om tot een betrekkelijk kort en eenvoudig filmfragment te gera ken. Ook aan het geluid werd in dit onderdeel van het programma grote aandacht besteed. In de middagsessie kwamen vervol gens met behulp van een tweetal groepsinterviews, die eveneens onder leiding stonden van de reeds ge noemde presentator, de praktische produktieproblemen, de produktie-

Film | 1971 | | pagina 28