AGENDA BONDSRAAD Liquidatie waarborgsommen VERBOUWINGEN EN RENOVATIES 20 juni 1972 Wegens beëindiging van het lidmaatschap van de hiernavermelde voormalige leden worden de leden van de Nederlandse Bioscoop bond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploi tanten uitgenodigd binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie eventuele vorderingen schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publicatie heeft betrekking op: de heer A. J. Cosijn. Astra Wassenaar, P. J. Wage, Zonnehuis-Amsterdam; H. H. C. Jansen, Zaal Jansen, Lemelerveld; Mevrouw M. Moser-Bijster, Concertzaal-Naaldwijk; A. H. M. Maandonks Jr., De Kuil-Hapert; N.V. Thedinga's Mij tot Exploitatie van Bioscopen, Apollo en Dian;- Assen en Luxor-Zutphen. Zij geldt tevens voor de produktiemaatschappijen Starfilm N.V. en Joop Geesink's Dollywood N.V., beide wegens opzegging van het lidmaatschap in verband met de overdracht van hun produktie- aktiviteiten aan een nieuw gevormde produktieonderneming. Op het Bondsbureau wordt aan de hand van technische controlerapporten en andere inlichtingen al jaren geregi- ctreerd waar verbouwingen en renovaties hebben plaats gevonden. Gebleken is, dat niettemin verscheidene vernieuwingen (ook van cabine-installaties) onbekend blijven, aangezien coms bij toeval gegevens terzake bekend worden, waarvan het Bureau niet op de hoogte was. Derhalve wordt het op prijs gesteld als de leden-bioscoop- ondernemers in de toekomst een opgaaf aan het Bonds- burcau verstrekken van elke renovatie, die van enige bete kenis kan worden geacht. Het Hoofdbestuur deelt krachtens artikel 7 van het Algemeen Bondsreglement mede, dat op dinsdag 20 juni 1972 om 2.00 uur in het Hilton Hotel aan de Apollolaan te Amsterdam zal worden gehouden de jaarlijkse vergadering van de Bonds raad. In deze vergadering zullen ingevolge artikel 12 der Statuten de volgende punten worden behandeld: a. Jaarverslag van de Bond over 1971 b. Rekening en verantwoording van het financieel beheer over 1971 ingevolge artikel 12 der Statuten. c. Vaststelling ingevolge artikel 12 der Statuten van de con tributie voor het jaar 1972 waarbij voorstel van het Hoofd bestuur om de contributie te bepalen op 1 van de om zet als bedoeld in het Contributiereglement, waarvan 1 71/2 ten behoeve van de Weerstandskas, met dien ver stande, dat de contributie over 1972 voor de leden-film- producenten en de leden-exploitanten van een filmlabo- ratorium of een filmstudio ten minste f 650,bedraagt. d. Voorstel van het Hoofdbestuur om te worden gemachtigd: 1. uit de Weerstandskas voor 1972 een bedrag van ten hoogste 200.000,beschikbaar te stellen ten behoe ve van het Productiefonds voor Nederlandse Films; 2. gedurende 1972 uit het kapitaal van de Weerstands kas bedragen tot een maximum van f 500.000,in totaal tijdelijk beschikbaar te stellen ten behoeve van filmproducenten die bijdragen ontvangen van het Pro ductiefonds voor Nederlandse Films. Toelichting van het Hoofdbestuur Gelet op de conclusies waartoe het Hoofdbestuur naar aanleiding van het door de Studiecommissie Nederlandse Film aan het college uitgebrachte advies omtrent de hoofdfilmproduktie in ons land is gekomen en die alcnog ter kennis van de leden zullen worden gebracht, oordeelt het Hoofdbestuur het van groot belang het complex van stimulerende Bondsactiviteiten ten behoeve van de Ne derlandse hoofdfilmproduktie te continueren en zonodig verder te ontwikkelen. Dit houdt onder meer in, dat het gewenst is samen met de Rijksoverheid voort te gaan met het verlenen van financiële steun ten behoeve van die produktie. Derhalve stelt het Hoofdbestuur voor om bin nen de budgettaire mogelijkheden van de afdracht in 1972 aan de Weerstandskas een bedrag van ten hoogste 200.000,uit die kas ter beschikking te houden van het Productiefonds. Op de Rijksbegroting is voor 1972 ten behoeve van het Productiefonds een subsidiepost opge nomen van 1.640.000,Voorts stelt het Hoofdbestuur voor om het deel van het kapitaal van de Weerstandskas, hetwelk wordt bestemd voor het renteloos verzilveren van garantiecontracten van de leden-bioscoopexploitanten be treffende Nederlandse films die van het Productiefonds financiële bijdragen ontvangen, te verhogen van f 300.000tot f 500.000,—. e. Begroting van ontvangsten en uitgaven over 1972. f. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Re glement van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, het Reglement van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders en het Reglement van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie. g. Voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van een gewijzigd Reglement op de Lijst van Geen Bezwaar. h. Voorstel van het Hoofdbestuur tot wijziging van het Aan vullingsreglement Bondsvoorwaarden. i. Voorstel van het Hoofdbestuur tot vaststelling van een nieuw Reglement inzake het toezicht op de vernietiging van filmkopieën. j. Benoeming van een voorzitter van de Bond wegens expi ratie van de termijn waarvoor de huidige Bondsvoorzitter was benoemd. Hierbij voordracht van het Hoofdbestuur om, indien en voor zolang geen nieuwe Bondsvoorzitter in functie treedt, de heer J. G. J. Bosman opnieuw te be noemen. k. Benoeming overeenkomstig artikel 15 sub 9 der Statuten van vier leden van het Hoofdbestuur in de vacatures, ont staan door het periodieke aftreden van de heren M. Gerschtanowitz en J. van Willigen en het tussentijdse af treden van de heren G. J. H. Dujardin en B. J. Schimmel. (Laatstgenoemde zou dit jaar tevens periodiek aan de beurt van aftreden zijn). 18

Film | 1972 | | pagina 18