FILMWEEK ARNHEM Na afloop van de Achtste Internationale Filmweek te Arnhem heeft het Hoofdbestuur van de Nederlandse Bioscoopbond een onderzoek doen instellen ter beantwoording van de vraag hoe deze Filmweek door de Arnhemse bevolking ge zien en gewaardeerd werd. Het onderzoek werd uitgevoerd door het Instituut voor Psychologisch Marktonderzoek, uiter aard met medewerking van het Bondsbureau. Het onderzoek is niet uitgevoerd omdat de Filmweek geen publiek succes geweest zou zijn, integendeel: de bezoek cijfers stemmen tot volle tevredenheid. In dit verband is het interessant een overzicht te geven van het aantal bioscoop bezoekers tijdens de Filmweek, die van 7 tot 13 oktober 1971 is gehouden. De premièrevoorstellingen van films in Rembrandt en Saskia trokken circa 7000 bezoekers, terwijl de filmreprises die in de overige drie Arnhemse bioscopen zijn vertoond door 0500 personen zijn bezocht. Voorstellingen voor de jeugd werden door 3500 kinderen bijgewoond. „Open doek" trok 2000 en Cineclub 750 belangstellenden. Het totale bezoek bedroeg dus bijna 22.000, hetgeen betekent, dat het normale weekge- middelde van het bioscoopbezoek in Arnhem met 10.000 werd overschreden. Hierbij moet in aanmerking worden ge nomen, dat deze filmmanifestatie niet alleen tal van bezoekers uit de wijde omgeving van Arnhem aantrekt, doch boven dien zeer velen van daarbuiten, die de Filmweek bijwonen uit hoofde van beroep, bedrijf, functie of zuiver als cinefiel. In het kader van het onderzoek door het I.P.M. werden 90 inwoners van Arnhem aan huis geïnterviewd. In deze steek proef waren de jongeren oververtegenwoordigd, echter niet zo sterk als dat in het Nederlandse bioscooppubliek het ge val is. Van deze 90 personen kunnen er 32 beschouwd wor den als regelmatige bioscoopbezoekers. Dit bioscooppubliek bevat relatief weinig ouderen. De voornaamste uitkomsten van het onderzoek kunnen puntsgewijs als volgt worden samengevat. (1) In de maand vóór de Filmweek en in de drie weken tus sen de Filmweek en het moment van ondervraging, blijkt ruim de helft van de ondervraagden in de bioscoop te zijn ge weest. Waarschijnlijk zagen velen van deze respondenten de vlak voor respectievelijk vlak na de Filmweek in Arnhem uit gebrachte films „Wat zien ik" en „Blue Movie". Overigens meent een aantal respondenten abusievelijk dat deze films tijdens de Filmweek in première waren gegaan. Tijdens zijn werkbezoek aan het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf op 28 maart 1972 verrichtte Minister P. Engels de officiële opening van het kleurenlaboratorium van de CV. Cineco. Op de foto van links naar rechts: de Minister, de heer J. van der Kooy, chef van het kleurenlaboratorium, en de heer 1. G. J. Bosman, Voorzitter van de Nederlandse Bioscoopbond.

Film | 1972 | | pagina 8