Nieuwe Nederlandse Beeldtestfilm blijken. Meer is er niet aan de hand. Voor sommigen is dat veel, voor anderen weinig. Maar alleen degenen die hun geest gesloten hebben voor de ervaringen, de gevoelens, de dromen en de meningen van anderen komen in hun des wege autoritaire denktrant op de gedachte om zich af te vragen of de kunst nog wel zin heeft in deze maatschappij, waarvan zij, door dat afsluiten, als halfdoden zelf nog maar nauwelijks deel uitmaken. Een school als de onze kan bijdragen tot die openheid, tot de reactie van levenden op wat andere levenden doen. Veel daarvan is in de geest van deze school gevaren. Daarom zijn we de oprichters van deze school erkentelijk. Nu die aan Peters ruim vier jaar geleden al is betuigd, is er nu Bosman gaat, reden om met grote nadruk over die dankbaarheid te spreken. Wat wij terug kunnen doen is ervoor te zorgen dat je de rest van je leven deze school kan blijven zien als een goed ding van je leven, dat bovendien beklijft." De heer Koolhaas overhandigde de heer Bosman vervolgens namens de schoolgemeenschap het compleet oeuvre van bekende Russische schrijvers. De heer Bosman heeft hierna een bewogen dankwoord ge sproken, erop wijzend, dat zo er al verdiensten zijn die te danken zijn aan de samenwerking van een aantal mensen, dat sedert de bezetting het geloof en het vertrouwen heeft opgebracht in de mogelijkheid van een Nederlands film- klimaat. Om dit klimaat, dat thans groeiende is te kunnen scheppen, was er naast de instituten die daartoe in het le ven zijn geroepen, in het bijzonder nodig een Filmacademie. De ontwikkeling van deze academie en een efficiënte finan ciering zullen voor dit klimaat bepalend zijn. Spreker was verheugd te kunnen heengaan nu allerwege blijkt, dat de goede weg is ingeslagen. Een gezellig samenzijn tot ver na midernacht besloot het afscheid, waarbij films werden vertoond van de studenten, welke een overzicht boden van de ontwikkeling van de academie sedert haar oprichting. Door het Nederlands Genootschap voor Filmtechniek, zijnde een vereniging waarvan een 30-tal deskundigen op de ver schillende filmtechnische gebieden deel uitmaken, is een speciale beeldtestfilm ontworpen, waarmede op eenvoudige, maar bijzonder doeltreffende wijze verschillende beeldcon troles kunnen worden uitgevoerd. Zo is de film, bestaande uit een vast testbeeld (zie afbeel ding) over een lengte van 70 meter, geschikt voor: 1. controle van de vlinderafstelling; 2. controle van de beeldstand in horizontale en verticale richting; 3. controle van de beeldscherpte op de verschillende daar voor in aanmerking komende punten van het projectie scherm; 4. controle van de beeldvertekening; 5. controle op de juistheid van de verschillende filmfor- maten; 6. controle van de beeldafmetingen. Naar wij vernemen zal de film binnenkort leverbaar zijn, compleet op een speciale spoel en met een uitvoerige ge bruiksaanwijzing tegen de prijs van circa f 125,per kopie. Het seceretariaat van het N.G.F, is op het Bondsbureau ge vestigd. Bioscoopondernemers die er prijs op stellen via hun tech nische medewerkers van tijd tot tijd het beeldgedeelte van hun bedrijf te laten controleren, kunnen deze testfilm zo als overigens elke testfilm beschouwen als een waarde vol meetgereedschap, dat zeer goede diensten kan be wijzen. 12

Film | 1972 | | pagina 12