IN MEMORIAM BONDSARBITRAGE P. N. Brouwer Volkomen onverwacht overleed in de leeftijd van 65 jaar op 15 juni een van de oudste bedrijfsgenoten, de heer P. N. Brouwer uit Bilthoven. Reeds op 14-jarige leeftijd zette hij zijn eerste schreden op het terrein van film en bioscoop, toen hij in dienst trad van de toenmalige K.S.A. (Katholieke Sociale Actie) te Leiden. Deze K.S.A. werd in latere jaren omgezet in de N.V. Gofilex, exploitante van een filmverhuur kantoor, een reizende bioscoop en een groot aantal kleine bioscopen, voornamelijk in het zuiden, westen, midden en oosten des lands. Hij voerde tijdelijk de directie van deze N.V. gedurende een aantal jaren sedert 1938. Na zijn af treden als directeur bleef hij nog tot 1965 bij deze N.V. in dienst als leider van de bioscoopexploitaties, welke hij in 1965 overnam en in een nieuwe N.V., de Theatermaatschap pij Gofilex, onderbracht. Hij werd in 1968 tot Vice-Voorzitter gekozen van de nieuw opgerichte Afdeling D, was lid van de Exploitantenraad en als zodanig ook lid van de Bonds raad. Hij vertegenwoordigde de Afdeling D en het Hoofd bestuur bij de heropening van het Royal Theater te Echt, toen de dood hem overviel. Wij verliezen in hem een goed mens, een integer bedrijfs- genoot, met een principiële levenshouding. Om die eigen schappen werd hij algemeen gerespecteerd. Hoezeer, dat bleek wel uit de vele en vooraanstaande bedrijfsgenoten die hem bij de kerkelijke- en begrafenisplechtigheden de laatste eer bewezen, waaronder Bondsvoorzitter J. G. J. Bosman, Presidiumlid J. Nijland, Erelid Joh. Miedema, Bonds directeur J. Th. van Taalingen, Afdeling D-Voorzitter C. Geerts en verscheidene andere bestuursleden dezer afde ling, alsmede van de Afdelingen B en C, voorts vele col lega's, de voormalige en de nieuwe directie van filmver huurkantoor N.V. Gofilex en nog tal van filmverhuurders. De begrafenis vond plaats op 20 juni op de begraafplaats „Brandenburg" te De Bilt. De nagedachtenis aan de heer Brouwer zal bij ons in hoge ere blijven. J. P. M. Ruys Op 26 mei overleed in de ouderdom van 86 jaar de heer J. P. M. Ruys, voormalig directeur van de N.V. Figi te Zeist, die een vooraanstaande figuur was in deze gemeente, waar hij een wethoudersfunctie heeft bekleed. De heer Ruys was Ridder in de Orde van Oranje-Nassau, alsmede in de Orde van Sint Sylvester. De bioscoopexploitatie, onderdeel van het horeca- en winkelcomplex Figi, werd omstreeks 1927 gevestigd. De overledene was een van de vele leden der familie Ruys, die in dit bedrijf werkzaam zijn en waren. De begrafenis vond plaats op 30 mei in het familiegraf op de Algemene Begraafplaats aan de Woudenbergse ge meente. Talrijke bloemstukken van vrienden en relaties ge tuigden van de sympathie, welke men de overledene toe droeg. Het Hoofdbestuur van de Bond was vertegenwoordigd door de heer P. J. N. R. Ooms. Onder de aanwezigen bevonden zich voorts verscheidene relaties uit het film- en bioscoop bedrijf. J. P. H. Bertram In de leeftijd van 77 jaar overleed op 8 juni nog vrij onver wacht de heer J. P. H. Bertram, die bijna 45 jaar lid van de Bond is geweest als exploitant van het City Theater te Nieuwenhagen, welke bioscoop in 1970 jammerlijk door brand werd verwoest. Hij dreef deze exploitatie al sedert ge ruime tijd samen met zijn zoon C. J. J. Bertram en had nog plannen tot verplaatsing van dit bedrijf, waarover dit jaar zou worden beslist. Het Hoofdbestuur en het Bestuur der Afdeling D waren bij de uitvaartdienst en de begrafenis op dinsdag 13 juni vertegenwoordigd door de heer J. A. M. Bouts uit Geleen. ARBITRALE VONNISSEN E. J. Weier Hoewel de heer E. J. Weier sedert eind 1969 geen lid meer was van de Bond dient zijn overlijden op 8 januari 1972 in dit orgaan te worden herdacht. De heer Weier is als opvol ger van zijn vader, die de reisbioscoop Excelsior exploiteer de en in Rotterdam vrij permanent voorstellingen gaf, na de oorlog lid geworden van de Bond en is geruime tijd exploitant geweest van de bioscoop Ons Huis aldaar. De heer Weier was een opgewekt Bondslid, die veel in zijn technische mars had. Hij was tot zijn dood bestuurslid van het Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscoopper soneel. Zijn heengaan op 8 januari in de leeftijd van 54 jaar kwam geheel onverwacht. De velen die met hem bevriend waren zullen hem node missen. De crematie vond plaats op 12 januari in het crematorium Rotterdam-Zuid. Deze plechtigheid werd bijgewoond onder andere door de heer H. W. Hagenberg, directeur Bonds bureau; W. F. Dubbeldeman, voorzitter; L. Claassen, secre taris; alsmede verscheidene andere bestuursleden van de Stichting I.O.T.B, en bedrijfsgenoten. Louis Putzeist Op 21 mei overleed, 69 jaar oud, vrij plotseling, de heer Louis Putzeist, firmant van de Firma Bouts Putzeist, exploi tante van het Roxy Theater en Studio Anders-132 te Geleen. De heer Putzeist exploiteerde reeds in 1926 samen met de heer D. J. Hardy de Cinema Royal in Maastricht, welke bioscoop enige jaren geleden werd overgedaan aan een ander lid van de Bond. Ook de heer Putzeist behoorde dus tot de oude garde van bioscooppioniers in ons land. De crematie heeft in alle stilte plaatsgevonden. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Nederlandse Bioscoopbond heeft het volgend ARBITRAAL VONNIS gewezen inzake: Filmproductie Maatschappij „Amsterdam" N.V., gevestigd te Am sterdam en kantoor houdende aldaar aan de Nieuwe Keizers gracht 58, eiseres contra N.V. Maatschappij voor Cinegrafie, gevestigd te Amsterdam, ex ploiterende het filmverhuurkantoor Amstel Film, en kantoor hou dende aldaar aan het Leidseplein 12, gedaagde. De Commissie van Geschillen (Derde Kamer) van de Nederlandse Bioscoopbond, volgens de Statuten en het Arbitrage-reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbitragecollege voor de beslechting van geschilen tussen leden van de Bond onderling; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij request dd. 16 maart 1972 een geschil contra ge daagde heeft aanhangig gemaakt, aangevuld met een request dd. 21 maart 1972, van welke stukken en de daarbij behorende bijlagen afschriften aan dit vonnis zijn gehecht en welke beschouwd wor den als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op woensdag, 7 juni 1972 op het Bondsbureau te Am sterdam; dat aldaar verschenen zijn de heren B. J. Schimmel, directeur van eiseres, en A. Denker, directeur van gedaagde; dat de Voorzitter der Commissie heeft vastgesteld, dat blijkens 16

Film | 1972 | | pagina 16