MONDELINGE CURSUS AUTOMATISERING Nederlandse beeldtestfilm Zoals reeds in eerdere publikaties werd aangekondigd is op 19 september j.l. de mondelinge cursus automatisering in een lokaliteit van de Elektrotechni sche School te Amsterdam van start gegaan. Er hebben zich in totaal 27 cursisten aangemeld, die op een enkele uitzonde ring na, op 19 september aanwezig wa ren. De eerste les werd vooraf gegaan door een openings- en welkomstwoord van de Voorzitter van het Bestuur van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel, de heer VV. F. Dubbeldeman. Hij legde er de nadruk op, dat het Be stuur van het opleidingsinstituut er de voorkeur aan had gegeven om de se dert vele jaren bestaande schriftelijke cursussen voor de normale operateurs opleiding ten behoeve van het zeer ac tuele onderwerp van de automatisering der projectiecabines, te vervanqen door een mondelinge cursus. Dit biedt qua onderricht en contact met de leerlingen duidelijke voordelen, niet in de laatste plaats omdat de ETS uitstekend is inge richt om ook aan de praktische toepas sing van elektronische en andere scha kelingen die in projectie-automaten voorkomen, alle aandacht te schenken. Nadat de Secretaris van het opleidings instituut, de heer L. Claassen, nog een aantal mededelingen had gedaan om- trsnt de te verwachten gang van zaken op de mondelinge cursus, kreeg de heer A. H. de Metter het woord om met zijn eerste les te beginnen. De heer de Metter is leraar elektronica aan de ETS en met hem zijn uiteraard zorgvuldige afspraken gemaakt omtrent de inhoud De heer A. H. de Metter, als docent verbonden aan de E.T.S. te Amsterdam, tijdens de eerste les van de mondelinge cusus automatisering. en strekking van het lesprogramma. Wij stellen ons voor om in dit orgaan regelmatig op de hoogte te houden van het verloop van deze nieuwe cursus, die volgens de gemaakte plannen in juni of juli van het komende jaar voltooid moet zijn. Daarna zal worden bezien of er aanleiding bestaat voor het orga niseren van een tweede mondelinge cursus in september 1973. De door het Nederlands Genootschap voor Filmtechniek ontwikkelde nieuwe Nederlandse beeldtestfilm, waarvan in ons vorig Bondsorgaan op pagina 12 melding werd gemaakt, is inmiddels ge reed gekomen. De film, met een lengte van 70 meter, kan worden besteld bij het Secretariaat van het N.G.F., dat op het Bondsbu reau is gevestigd, tegen de prijs van f 125,per kopie. Voor deze prijs ontvangt men 70 meter testfilm compleet op een speciale spoel in een hardkartonnen zwarte doos, met een gebruiksaanwijzing voor de toepas singsmogelijkheden van deze film. De heer W. F. Dubbeldeman, voorzitter van de Stichting Instituut voor Opleiding van Technisch Bioscooppersoneel 11

Film | 1972 | | pagina 11