JUBILEA BONDSBUREA A. H. Pieterse Op 15 maart van dit jaar herdacht de heer A. H. Pieterse het feit, dat hij 40 jaar aan het bureau van de Nederland se Bioscoopbond verbonden was. Tij dens een vrolijke bijeenkomst op het Bondsbureau werd dit jubileum op pas sende wijze gevierd. Naast de heer Pieterse en zijn gezin waren hierbij de Bondsvoorzitter, de Bondsdirecteur, al le medewerkers en een aantal oud-me- dewerkers van het Bondsbureau, als mede verscheidene vertegenwoordi gers uit het gehele film- en bioscoop bedrijf aanwezig. De Bondsdirecteur de heer J. Th. van Taalingen, bekende dat hij, toen hij 26 jaar geleden bij de Bond kwam, lange tijd heeft nodig gehad voordat hij enig inzicht kreeg in de veelheid van secre tariaten die de heer Pieterse toen reeds vervulde. Wat betreft het consciëntieu ze bijhouden van het Bedrijfsregister en het Naamregister vergelijkt spreker de jubilaris met een registeraccountant. De Bondsdirecteur wees er verder op, dat de hr. Pieterse het secretariaat van de belangrijke Commissie Nieuwe Za ken thans reeds meer dan 20 jaar tot volle tevredenheid vervult, terwijl hij ook door het secretariaat van de Ex- ploitantenraad en de Afdelingen A, B en D voortdurend in kontakt is met na genoeg alle geledingen van het bedrijf. Alvorens de heer Pieterse een per soonlijk cadeau te overhandigen, wees spreker nog met grote nadruk op de talrijke blijken van praktische collegia liteit waarmee de jubilaris zich steeds in gunstige zin onderscheiden heeft. De heer H. W. Hagenberg, Directeur, prees de heer Pieterse om zijn accura tesse en om zijn drang om steeds orde op zaken te stellen en te houden. Hij herinnerde aan het feit dat de heer Pieterse ruim tien jaar zijn beste krach ten heeft gegeven aan het secretariaat van de Bedrijfsafdeling Filmverhuur ders, terwijl hij voorts het moeilijke se cretariaat van de Nederlandse Vereni ging van Bioscoopreclame-Exploitanten tot aller tevredenheid heeft weten te vervullen. Sprekend uit een veertig jarige ervaring kenschetst de heer Ha genberg de jubilaris tenslotte als een bijzonder goed collega en overhandigt hem een cadeau namens het personeel van het Bondsbureau. De heer G. F. Turèl drukt namens het bestuur van N.V.B, zijn waardering uit voor de toewijding waarmee de heer Pieterse het secretariaat van deze ver eniging gedurende zovele jaren heeft vervuld. De heer J. P. M. A. Smulders doet het zelfde namens het bestuur van de Be drijfsafdeling Filmverhuurders. Evenals de vorige spreker wijst hij erop, dat de heer Pieterse nimmer loze beloften doet. De Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, noemt de veertigjarige arbeid ten behoeve van de Bioscoopbond een rijk bezit en vergelijkt haar met een gebouw waaraan gewerkt is, maar dat nu dan ook staat. Spreker heeft de heer Pieterse goed leren kennen in de oor logsjaren, toen hij als achtergehouden post ervoor zorgde, dat afschriften van de correspondentie van het Bondsbu reau prompt in sprekers bezit kwamen. De Bondsvoorzitter kenschetst de jubi laris als een bijzonder gewaardeerd stafmedewerker, en zegt blij te zijn de ze dag samen met hem te kunnen vie- De Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, overhandigt de heer A. H. Pieterse een geschenk ter gelegenheid van diens veertigjarig jubileum in dienst van het Bondsbureau. ren. Vervolgens overhandigde hij de heer Pieterse een geschenk onder cou vert namens het Hoofdbestuur alsmede een persoonlijk cadeau. In een op rijm gestelde speech dankte de heer Pieterse vervolgens de spre kers voor hun hartelijke woorden en de geschenken. J. C. Tadixz De heer J. C. Tadixz was op 1 april 1972 vijfentwintig jaar in dienst van het Bondsbureau. Gedurende die jaren was hij, behoudens enige jaren bij de Re cettecontroledienst, werkzaam op de administratie. Hij is speciaal belast ge weest met de werkzaamheden verbon den aan de BUMA-administratie, welke werkzaamheden door hem op uiterst stipte wijze zijn verricht. Bij gelegenheid van dit jubileum zijn de heer Tadixz namens het Hoofdbestuur en de directie en de medewerkers van het Bondsbureau geschenken overhan digd. Th. T. G. Vermeulen Op 15 september was de heer Th. T. G. G. Vermeulen eveneens vijfentwintig jaar verbonden aan het Bureau van de Bond, waar hij al die jaren speciaal be last was met de werkzaamheden voor de afdeling statistiek. Hij vierde samen met zijn gezin zijn jubileum in de kring van de medewerkers van het Bondsbu reau, waar ook de Bondsvoorzitter, de heer J. G. J. Bosman, de jubilaris kwam gelukwensen en hem een oersoonlijk geschenk aanbood. De Bondsdirecteur, de heer J. Th. van Taalingen, schetste de verdiensten van de jubilaris speciaal op het gebied van de statistiek, waarna hij hem en zijn ge zin feliciteerde en hem een cadeau overhandigde. Hij bracht tevens de ge lukwensen van het Hoofdbestuur over. De heer A. M. A. de Haan, hoofd van de administratie van het Bondsbureau, huldigde de jubilaris in een korte speech, waarin hij er de nadruk op leg de, dat de Bondsmaandstatistieken dankzij de gedegen instelling van de sa mensteller, nog nimmer te laat klaar waren geweest. Hij overhandigde na mens de medewerkers van het Bonds bureau de heer Vermeulen een aantal geschenken. OSDORP WIL VOORAL EEN BIOSCOOP De inwoners van de Amsterdamse stadswijk Osdorp hebben het meest behoefte aan een bioscoop, daarna aan een café of restau rant en vervolgens aan voorzieningen voor sportbeoefening. Deze populariteit van de bioscoop in een nieuwbouwwijk bleek uit een onderzoek dat het bureau Interact in opdracht van het Mi nisterie voor C.R.M, in een aantal nieuw bouwwijken heeft gehouden. De enquête had ten doel vast te stellen welke voorzieningen de bewoners het meest gewenst vonden. 13

Film | 1972 | | pagina 13