COMMISSIE FRANSE EN ITALIAANSE FILMPRIJZEN OPERATEURSEXAMENS 1972 Op initiatief van de Rijksvoorlichtings dienst is enige tijd geleden een specia le commissie samengesteld, die zich met onmiddellijke ingang zal gaan be zighouden met de selectie van Neder landse korte films, die in aanmerking komen voor inzending naar Frankrijk, respectievelijk Italië, teneinde aldaar mee te dingen naar de prijzen die in de betrokken landen jaarlijks aan een be paald aantal korte films, afkomstig uit E.E.G.-landen, ter beschikking gesteld kunnen worden. De aanmelding van films geschiedde tot dusverre door de Rijksvoorlichtings dienst, die er echter de voorkeur aan gaf deze materie een wat bredere basis te geven. In de commissie hebben vertegenwoor digers zitting van: de Audiovisuele Be- roopsver. N.B.F., Nederlandse Bio scoopbond, Nederlandse Omroep Stichting, Ministerie van Buitenlandse Zaken, Ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, Raad voor de Kunst, Rijksvoorlichtingsdienst en Verbond van Nederlandse Ondernemin gen. Tot Voorziiter is gekozen de heer L. Claassen, vertegenwoordiger van de Afdeling Filmproduktie van de Neder landse Bioscoopbond en als Secretaris treedt op de heer H. J. Smittenaar, Ad junct-Directeur van de Rijksvoorlich tingsdienst. De Commissie heeft inmiddels een jury benoemd, bestaande uit een vertegen woordiger van het bioscoopbedrijf, een filmcriticus en een filmmaker, die uit de aangeboden films ten behoeve van de genoemde landen een keuze zullen moeten maken. De jurering zal binnen kort een aanvang nemen. Vermeid dient nog te worden, dat ons land in de afgelopen jaren zowel in Frankrijk als in Italië verschillende ma len ,,in de prijzen is gevallen", hetgeen niet alleen een geldelijk voordeel voor de betrokken filmproducenten, respec tievelijk -medewerkenden, kan beteke nen, maar bovendien voor Italië de ver toning van Nederlandse korte films in honderden bioscopen oplevert. Het vorig jaar werd bij wijze van proef het jaarlijkse operateursexamen uitslui tend mondeling afgenomen. Deze proef is zowel het bestuur van het Oplei dingsinstituut, als de kandidaten goed bevallen en er is derhalve besloten, ook dit jaar uitsluitend mondeling te exami neren. De examens zullen ditmaal worden af genomen op 19 en 20 december a.s. te Amsterdam. Er zal des morgens in de cabines van enige Amsterdamse bioscopen worden geëxamineerd in de vakken Cabine praktijk en Brandbeveiligingsvoor- schriften. Des middags zullen uitsluitend op 19 december de mondelinge exa mens in de theoretische vakken worden afgenomen. Alle leden zijn inmiddels per circulaire van de examendata op de hoogte ge steld en ook de deelnemers aan de verschillende operateurscursussen hebben bericht ontvangen. Groepsfoto van de voornaamste medewerkende acteurs van VD, de nieuwste film van Scorpio Films B.V., geregisseerd door W. Verstappen. In het midden zittend zoals het hoort het hoofd van de familie VD zelf, Kees Brusse. Ook verder allemaal bekende gezichten, te veel om op te noemen. 14

Film | 1972 | | pagina 14