IN MEMORIAM N.B. de Firma J. P. H. Bertram en Zoon, Postbus 4 te Nieuwen- hagen, voormalig exploitante van het opgeheven City Thea ter, aldaar. In het vorige nummer van „Film" van september 1972 is onder „Beëindiging lidmaatschap" gepubliceerd, dat de Firma Mundofilm te Hilversum was vervallen van het lid maatschap. Deze publicatie sloot aan op een publicatie in het daaraanvoorafgaande nummer van juni 1972, waarin onder „Algemeen Bedrijfsreglement" was gepubliceerd, dat Mundo film N.V te Hilversum toestemming had verkregen tot het voortzetten van de filmproduktiezaak der voormalige Firma Mundofilm. De N.V. Mundofilm is inmiddels tot het lidmaatschap van de Bond toegelaten. Uit de gescheiden publicatie was tot onze spijt het misverstand ontstaan, dat Mundofilm niet meer zou zijn aangesloten bij de Bond. Liquidatie waarborgsommen Wegens beëindiging van het lidmaatschap van de hierna ver melde voormalige leden worden de leden van de Neder landse Bioscoopbond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd binnen acht da gen na het verschijnen van deze publicatie eventuele vor deringen schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publicatie heeft betrekking op: de heer M. de Haas (Nederlandse Filmonderneming Visie te Epe); de Erven M. B. J. van der Kop (Bergfilm te Helden); de N.V. TopSpot te Rijswijk; de heer A. van Leeuwen (Eurofilm) te Dordrecht. Het vorenstaande geldt tevens voor het voormalige lid van de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitan ten: de heer M. Markusse, voormalig exploitant van het Re clamebureau Profilma te Amsterdam. de firma J. P. H. Bertram Zoon, City Theater te Nieuwen- hagen. JAARVERSLAG VAN DE BUMA Uit het onlangs verschenen jaarverslag over 1971 van het Bureau Muziek-auteursrecht, de BUMA, lichten wij de vol gende passage, die overigens geheel voor zichzelf spreekt: „Komen wij nu tot de rubriek filmmuziek, die dit verslagjaar de meeste reden tot voldoening geeft. Eindelijk nam het bezoek aan de Nederlandse bioscooptheaters weer toe. In de eerste plaats dienen daarmee de Nederlandse bioscoop exploitanten die een reeks van uiterst moeilijke jaren achter de rug hebben gelukgewenst te worden. Maar ook de Neder landse filmproducenten door wier produkties in belangrijke mate tot dit positieve resultaat werd bijgedragen. Door een en ander namen de ontvangsten in deze rubriek toe met 221.000,ofwel bijna 31 Deze tendens vloeit vrijwel geheel voort uit BUMA's kontrakt met de Nederlandse Bio scoopbond, dat BUMA een percentage oplevert van de re cette in de Nederlandse bioscooptheaters. De makers van filmmuziek delen zo evenredig mee in voor- en tegenspoed van het Nederlandse filmbedrijf. De Nederlandse Bioscoop bond maakte tot ons genoegen in de loop van het verslag jaar gebruik van een optie in de bestaande overeenkomst tot verlenging van het kontrakt voor de jaren 1972 en 1973. Èen aanhoudend gunstig bedrijfsklimaat voor de bioscoop theaters zai voor BUMA dus ook in de eerstvolgende jaren positieve gevolgen hebben." Tot zover dit jaarverslag. De BUMA ontving in totaal ruim 933 duizend gulden aan auteursrechten voor filmmuziek in 1971tegen ruim 712 duizend gulden in 1970. Mr. M. Geerling Op 18 augustus is Mr. M. Geerling overleden. Hij maakte deel uit van het College van Appel, dat ingevolge artikel 18 der Statuten van de Bond belast is met het in hoger beroep beslissen over door het Hoofdbestuur opge legde straffen. Hij was voorts plaatsvervangend lid van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken. Mr. Geerling, vele jaren secretaris van de Vereniging van Erkende Reclame-Adviesbureaus, was in de Nederlandse reclamewereld een markante persoonlijkheid, wiens werk zaamheden zowel op nationaal als internationaal niveau bij zonder hoog werden gewaardeerd. Hij was onder andere ook 25 jaar secretaris van de Stichting tot Beheer van het Concertgebouworkest en juridisch adviseur van de Ver eniging van Orkestleden. De werkzaamheden van Mr. Geeling in het verband van onze organisatie waren weliswaar van beperkte omvang, maar zij hebben ons de gelegenheid gegeven hem te le ren kennen als een man van grote bekwaamheden, wiens eenvoud en vriendelijkheid wij niet gemakkelijk zullen ver geten. 19

Film | 1972 | | pagina 19