13e Internationale Industriële Filmfestival in Amsterdam 8 In de week van 20 tot en met 24 november 1972 werd het 13e Internationale Industriële Filmfestival gehouden in het RAI-Congrescentrum te Amsterdam. Het was voor het eerst, dat dit voor de categorie van op- drachtfilms zeer belangrijke jaarlijkse gebeuren in Neder land heeft plaatsgevonden. Mede op instigatie van de Afdeling Filmproduktie van de Bond werd door de Amsterdamse Industrie Vereniging het initiatief genomen om in 1972 dit festival in Nederland te laten plaatsvinden. Voor de organisatie werd een stichtings vorm gekozen, in welke stichting vertegenwoordigd waren de Amsterdamse Industrie Vereniging, het Verbond van Ne derlandse Ondernemingen, het Nederlands Christelijk Werk geversverbond en de Afdeling Filmproduktie van de Neder landse Bioscoopbond. Er is bijna een jaar gewerkt aan de voorbereiding van dit festival door een werkcomité, waarin naast vertegenwoordi gers van de reeds genoemde organisaties, afgevaardigden van talrijke grote industrieën zitting hadden, te weten Philips, Unilever, Hoogovens, Shell, BP, IBM, KLM, Nationaal Bu reau voor Toerisme en de RAI. Er zijn in totaal 119 films ingezonden door 14 landen, waar onder ons land met een maximale inzending van 15 films. Het festival werd op 20 november geopend door Drs. S. C. Bakkenist, als voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen, aangezien de festivals volgens internatio nale regels steeds dienen plaats te vinden onder auspiciën van een nationaal werkgeversverbond, hetgeen voor Neder land het V.N.O. is. In zijn toespraak zei de heer Bakkenist onder andere het volgende: „Het was de Amsterdamse Industrie Vereniging die het ini tiatief nam door het aanbod om het 13e Internationale Indu striële Filmfestival in Amsterdam te organiseren, waarbij zich spoedig aansloten de Nederlandse Bioscoopbond, het RAI- Congrescentrum en verschillende andere organisaties. Het is voornamelijk dankzij deze activiteiten, dat het festival voor het eerst in Nederland kon worden georganiseerd en wij zijn alle betrokkenen daar bijzonder dankbaar voor, met inbegrip van de autoriteiten die op verschillende niveaus hun mede werking aan dit unieke evenement verleenden. Want, er is hier sprake van een uniek evenement in verschil lende opzichten. Niet alleen omdat het een zeldzame gele genheid biedt om het beste te zien van de industriële film produktie in de westelijke wereld; niet alleen omdat het de mogelijkheid opent tot een kleurrijke concentratie van indu striële activiteiten, maar ook omdat het een van de zeldzame gelegenheden geeft voor een internationale ontmoeting tus sen producenten en gebruikers van industriële films, waarbij nieuwe trends en ontwikkelingen besproken kunnen worden. In dit kader dien ik niet te vergeten cm ook de verhuurders van dit soort films te noemen. Immers het succes van een industriële film is even afhankelijk van een efficiënte distri- Bij de opening van het Xlllde Internationale Industriële Filmfestival ontmoetten drie voorzitters elkaar: (van rechts naar links) Drs S C Bakkenist Voorzitter van het Verbond van Nederlandse Ondernemingen en van de Raad van Neder landse werkgeversverbonden, J. G. J. Bosman, Bondsvoorzitter, en Ir. G. Leverland, Voorzitter van de Amsterdamse In dustrie Vereniging,

Film | 1972 | | pagina 8