Bondsraadvergadering 19 februari 1973 OSCAR NOMINATIES 15 Het unieke feit heeft zich voorgedaan dat bij de Oscar Nominations" zowel bij de lange documentaires als bij de shorts een Nederlandse film tot de vijf beste ter wereld werd uitgeroepen en dus officieel ingeschreven is om mee te dingen naar de begeerde „Academy Award", de gouden „Oscar". Op 27 maart zal de Academy of Motion Picture Arts and Sciences de uiteindelijke winnaars in de vele cate gorieën bekend maken. De volledige lijst van „nominations" in de documentaire sector luidt als volgt: Features „Ape and Super-Ape" (BIJ DE BEESTEN AF), Bert Haanstra; „Malcolm X", Marvin Worth production, Warner Bros, Mar vin Worth Arnold Perl, producers; „Manson", Merrick International Pictures, Laurence Merrick, producer; „Marjoe", a Cinema X Production, Howard Smith and Sarah Kernochan, producers; „The Silent Revolution", Leonaris Film Production, Eckehard Munck, producer. Shorts „This Tiny World" (DIE KLEINE WERELD), Charles Mar- tina Huguenot van der Linden; „Hundertwasser's Rainy Day", Argos Films-Peter Schamoni Film Production, Peter Schamoni, producer; „K-Z", a Nexus Film Production, Giorgio Treves, producer; „Selling Out", a Unit Productions Film, Tadeusz Jaworski, producer; „The Tide of Traffic", a BP-Greenpark Production, Humphrey Swingler, producer. N.B. „Die kleine wereld" heeft zijn Oscar inmiddels gekregen! Proficiat! Opname uit „Die kleine wereld", de korte documentaire van Charles Martina Huguenot van der Linden die is voorge dragen voor een Oscar. a Op 19 februari 1973 is in Hotel Krasnapolsky een buiten gewone vergadering van de Bondsraad gehouden. In de tussentijdse vacature van lid van het Hoofdbestuur als bedoeld in artikel 15 sub 1c der Statuten, ontstaan door de benoeming van de heer M. Gerschtanowitz tot Voorzitter van de Bedrijfsafdeling Bioscoopexploitanten, heeft de Bondsraad voorzien door de benoeming van Drs. J. Ph. Wolff uit Bilthoven, directeur van Bioscooponderneming A. F. Wolff N.V. te Utrecht en voorzitter van de Afdeling B.

Film | 1973 | | pagina 15