In Enschede werd op 18 januari 1973 een nieuwe bioscoop gopend, een fraai arthouse met 132 zitplaatsen bij Alhambra, Studio A genoemd. Het scherm hangt als het ware los in de lucht; erop geprojecteerd is het vignet van de Studio A: een gestileerde letter A. De muren zijn uitgevoerd in betonsteen met siermetselwerk. Het theater is gebouwd volgens ontwerp van architectenbureau Nap Van Ede te Arnhem en wordt geëxploiteerd door de bioscooponderneming Serlie. ALGEMEEN BEDRIJFSREGLEMENT Het Hoofdbestuur heeft besloten toestemming te verlenen als bedoeld in het Algemeen Bedrijfsreglement aan: Cineco C.V. te Amsterdam tot het voortzetten van de werk zaamheden vallende onder de categorie a en d van een film- laboratorium, welke werkzaamheden voorheen werden ver richt door de Stichting Nederlandse Filmstudio en de N.V. Cinecentrum; Maatschappij Tuschinski N.V. tot het voortzetten van de ex ploitatie van de permanente bioscoop-A Vreeburg Bioscoop te Utrecht, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door de N.V. Bioscoop Vreeburg; Stichting Schouwburgcomplex Gouda, Markt 31, Gouda, tot het voortzetten van de exploitatie van de permanente bio scoop-A Schouwburg Bioscoop te Gouda, welke bioscoop voorheen werd geëxploiteerd door de N.V. Schouwburg Bioscoop; Filmmaatschappij Amsterdam B.V. tot het voortzetten van het filmverhuurkantoor, hetwelk voorheen werd geëxploi teerd door de N.V. Filmproductie Maatschappij Amsterdam; Meteor Film B.V. tot het voortzetten van het filmverhuur kantoor, hetwelk voorheen werd geëxploiteerd door de N.V. Meteor Film; Actueel Film B.V., Hemonylaan 21 te Amsterdam tot het voortzetten van de exploitaties van het Luxor Theater Roxy Theater te Bergen op Zoom, welke theaters voorh werden geëxploiteerd door respectievelijk de heren A. C Benner en J. J. Peeters. en een H. Bij het nieuwe theater Studio A te Enschede behoort evenzeer geheel nieuwe, modern ingerichte foyer. 21

Film | 1973 | | pagina 21