Arbitrale Vonnissen Harmonie Theater te Roermond; de heer A. C. H. Benner, voormalig exploitant van het Luxor Theater te Bergen op Zoom; de heer J. J. Peters, voormalig exploitant van het Roxy Theater te Bergen op Zoom. Einde donateurschap Per 31 december 1972 eindigt het donateurschap van: Ruys Aeronaut N.V. en Unilever N.V. Toelating donateurschap Tot het donateurschap is toegelaten Kodak N.V., Anna Pau- lownastraat 76, 's-Gravenhage. Liquidatie waarborgsommen Wegens beëindiging van het lidmaatschap van de hierna vermelde voormalige leden worden de leden van de Neder landse Bioscoopbond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploitanten uitgenodigd binnen acht da gen na het verschijnen van deze publicatie eventuele vor deringen schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publicatie heeft betrekking op: de heer A. C. H. Benner, Schouwburg Luxor - Bergen op Zoom; de heer J. J, Peeters, Roxy Theater - Bergen op Zoom; BUITENLANDSE SPEELFILMPRODUKTIE De U.S.A. hebben in 1972 in totaal 296 speelfilms geprodu ceerd (tegen 256 in 1971), veel meer dan de laatste jaren gebruikelijk was. De major en minor companies samen lieten 126 films vervaardigen (tegen 108 in 1971 en 200 in 1968). waarvan 52 in het buitenland. De zogeheten independents produceerden 170 films (tegen 148 in 1971 en 32 in 1968), waarvan er 63 buiten de Verenigde Staten werden opge nomen. In Italië zijn in 1972 niet minder dan 277 films geproduceerd (tegen 234 in 1971). Van dit aantal waren 149 films (115 in 1971) voor honderd procent Italiaans, 62 (55) waren co-pro- dukties met meer dan 50 Italiaanse deelneming en 66 (64) overige co-podukties. Voorts werden in 1972 nog 256 films in Italië ingevoerd (te gen 254 in 1971), waarvan 139 uit de Verenigde Staten, 27 uit Engeland, 24 uit Frankrijk, 20 uit Duitsland en 7 uit Japan. In Duitsland werden in 1972, volgens opgave van de S.P.I.O., 63 geheel Duitse films geproduceerd, alsmede 47 co-pro- dukties. Aardig is nog, te vermelden dat van al deze films slechts een viertal is voorgelegd aan de zogeheten Juristen- kommission van de S.P.I.O., namelijk „Bettkarriere". „Früh- reife Betthaschen", „Verführerinnen Report" en „Sex hinter geschlossenen Turen". De films zijn alle vier in roulatie ge bracht. De Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van de Neder landse Bioscoopbond heeft vonnis gewezen 1) inzake: PAN FILM N.V., filmproducente, gevestigd te Amsterdam en kantoor houdende aldaar aan de Sloterweg 1212, EISERES contra N.V. ORGANON, gevestigd te Oe daar aan cle Kloosterstraat 6, en kantoor houdende al- GEDAAGDE. Do Commissie van Geschillen (Eerste Kamer) van de Neder landse Bioscoopbond, volgens de Statuten en het Arbitrage reglement van die Bond benoemd en aangewezen als arbi tragecommissie voor de beslechting van geschillen onder andere waaromtrent door het daarbij betrokken lid van de Bond met cle andere partij is overeengekomen, dat zij ter beslechting zullen worden onderworpen aan de arbitrage van de Bond; IN AANMERKING NEMENDE: dat eiseres bij reguest dd. 19 juni 1972 een geschil contra gedaagde heeft aanhangig gemaakt, van welk reguest een afschrift van dit vonnis is gehecht en hetwelk beschouwd wordt als hier te zijn ingelast; dat de Commissie partijen tijdig heeft opgeroepen tot haar zitting, gehouden op woensdag 6 september 1972 op het Bureau van de Nederlandse Bioscoopbond te Amsterdam; dat aldaar verschenen zijn de heer P. Hans Frankfurther, directeur van eiseres, en Mr. E. C. E. van Rossum, gemach tigde van gedaagde; dat Mr. E. C. E. van Rossum namens gedaagde in hoofdzaak verklaard heeft, dat hij bezwaren heeft tegen de door eiseres onder A van haar request dd. 19 juni 1972 gestelde vorde ring; dat het contract in kwestie betrekking heeft op het maken van een zogenaamde goodwill-film; dat daarvoor een optimale communicatie tussen opdrachtgever en producent nodig is; dat de verhouding tussen partijen zodanig is, dat gedaagde wegens het ontbreken van deze optimale commu nicatie niet rnst eiseres in zee kon gaan voor het geven van een opdracht tot het maken van een goodwill-film; dat wat de vordering sub B betreft gedaagde inderdaad akkoord is gegaan met het plan voor het maken van een film met een budget van tenminste f met gelijktijdige ontbin- dendverklaring van het bestaande contract, maar dat ge daagde het niet eens is met cle daaraan verder door eiseres verbonden condities; dat de schadevergoeding, welke eise res verlangt, onder andere de posten „Kosten van derden" ad en „Eigen kosten" ad f bevat; dat gedaagde gevraagd heeft deze kosten nader te specificeren, maar dat eiseres daaraan niet heeft willen voldoen; dat ge daagde zolang zij geen behoorlijke specificaties van deze posten heeft ontvangen, ook de juistheid daarvan niet kan beoordelen; dat de heer P. Hans Frcinkfurfher namens eiseres in hoofd zaak verklaard heeft, dat hij er zich over verwondert, dat gedaagde een gebrek aan communcatie aanvoert als be zwaar tegen het maken van de goodwill-film, dat wil zeggen tegen uitvoering van het tussen partijen aangegaan contract, terwijl gedaagde anderzijds wel een opdracht voor het ma ken van een andere film aan eiseres wil geven; dat Mr. Van Rossum namens gedaagde verder in hoofdzaak heeft verklaard, dat de beide scenario's, welke eiseres met betrekking tot cle goodwill-film heeft ingediend, door ge daagde zijn afgekeurd, omdat zij niet in overeenstemming waren met de „briefing", waarover eerder tussen partijen overeenstemming was bereikt; dat deze afwijkingen groten deels aan eiseres zijn te wijten; dat gedaagde met een nieuwe opdracht voor een film voor een bedrag van f niet een goodwill-film op het oog heeft, maar oen commercial of een reclamefilm; dat de Voorzitter der Commissie gevraagd heeft of gedaag de alsnog bereid is de opdracht voor het maken van een commerciële film voor een bedrag van f aan Pan Film te verstrekken en zo ja op welke voorwaarden; dat Mr. Van Rossum namens gedaagde hierop in hoofdzaak heeft geantwoord, dat gedaagde bereid is, als er een be hoorlijke specificatie komt van de posten „Kosten voor derden" en „Eigen kosten", om deze kosten te betalen; dat de bezwaren van gedaagde veel meer gericht zijn tegen de als post van schadevergoeding aangevoerde „Gederfde winst" voor een bedrag van f dat gedaagde zich 23

Film | 1973 | | pagina 23