CRM-SUBSIDIES VOOR CINEASTEN Het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk heeft op advies van de Raad voor de Kunst in de periode van 1 mei 1972 tot en met 31 december 1972 aan John Muller, Tom Tholen, Meino Zeillemaker, Gied Jaspars, Peter Abbink en Albert Steeman subsidies verstrekt om filmplannen tot scenario's en (of) draaiboeken uit te werken. Voorts zijn subsidies toegekend voor de realisering van films onder regie van de cineasten Felix Arons (.Preussens Gloria/De treurige geraniums"), Roeland Kerbosch (,,De Antikrist"), Otto Jongerius (,,A struggle for life"), Ruud Schuitemaker („Spokkie"), Onno Planting en Paul Roof („Paarden"), Frans Rasker (,,De kapsalon"), Maretti Damen (,,'t Was maandag"), Joep Bijl („Zwartziek"), Bob Lange- straat („Niets aan de hand"), Rob van Steensel („Bankge heim"), H. Holtkamp („Pim Pandoer") en Theo van Haren Noman („Indentiteit"). Met de verlening van deze subsidies was een bedrag van ca. f 700.000,gemoeid. OPERATEURSCURSUS-C (Automatisering) De cursus automatisering, die in september 1972 voor het eerst is gestart, heeft tot dusverre een succesvol verloop. De lessen vinden plaats in de elektro-technische school te Amsterdam en wel op dinsdagmorgen eens per 14 dagen. Er zijn 27 cursisten, die de lessen met veel animo volgen en die, ondanks het feit dat door sommigen flinke afstanden moeten worden afgelegd, zelden verstek laten gaan. Het werken in de elektro-technische school biedt het be langrijke voordeel, dat aldaar wordt beschikt over een zeer uitgebreid practicum, waarin door middel van door de cur sisten zelf uit te voeren practische opdrachten het onder richt bijzonder doeltreffend kan worden gemaakt. Enige tijd geleden is het eerste schriftelijke tentamen afge nomen en de resultaten daarvan waren veelbelovend. Tot dusverre is er in de lessen, naast de nodige basis theorie, veel aandacht besteed aan het doel en de werking van transistoren en aan schakelsystemen met deze onder delen. De praktijklessen aan de hand van bestaande appa ratuur zijn voor de maand mei geprogrammeerd. Het eerste eindexamen ter verkrijging van het diploma-C zal vermoede lijk in de maand juli afgenomen kunnen worden. Gezien de belangstelling voor deze cursus en de verzoeken om inlichtingen, die met een zekere regelmaat bij het se cretariaat van het opleidingsinstituut binnenkomen, bestaat het voornemen om in september a.s. een tweede cursus te organiseren. Belangstellende hiervoor kunnen zich reeds thans tot bovengenoemd secretariaat wenden, dat, zoals be kend, op het Bondsbureau is gevestigd. De leskosten be dragen thans f 100,voor de gehele cursus, terwijl boven dien een inschrijfgeld van 10,is verschuldigd. Speciale boeken of andere lesmaterialen behoeven niet te worden aangeschaft. NEDERLANDSE BEELDTESTFILM Zoals reeds eerder werd gepubliceerd, is door het Neder lands Genootschap voor Filmtechniek een speciale beeld- testfilm ontworpen, waarmede op doeltreffende wijze ver schillende beeldcontroles, onder andere in bioscopen, uit gevoerd kunnen worden. De film is geschikt voor: 1. controle van de vlinderafstelling; 2. controle van de beeldafstand in horizontale en vertikale richting; 3. controle van de beeldscherpte op de verschillende daar voor in aanmerking komende punten van het projectie scherm; 4. controle van de beeidvertekening; 5. controle op de juistheid van de verschillende filmfor- maten; 6. controle van de beeldafmetingen. De film bestaat uit een vast testbeeld en heeft een lengte van 70 meter. Hij wordt geleverd op een speciale kern in een zwarte hard kartonnen doos. en gaat vergezeld van een uitvoerige gebruiksaanwijzing. De verkoopprijs bedraagt f 125,welke prijs wanneer een dubbele lengte wordt verlangd, 225,bedraagt. Het secretariaat van het Genootschap voor Filmtechniek is op het Bondsbureau gevestigd en de testfilms kunnen aldaar worden besteld. 31

Film | 1973 | | pagina 31