UIT DE AFDELINGEN De ambassadeur van de Verenigde Staten, de heer John William Middendorf, overhandigt mevrouw Mariina Huguenot van der Linden het Oscar-beeldje, terwijl haar man toekijkt. Het echtpaar verdiende elk een Oscar voor de korte docu mentaire film „Die kleine wereld". De beeldjes werden overhandigd tijdens een geanimeerde receptie op de Amerikaanse ambassade, op 7 mei. Velen uit de Nederlandse filmwereld, waaronder ook de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland, na men deze gelegenheid te baat om de heer en mevrouw Huguenot van der Linden persoonlijk met de hoge onderschei ding geluk te wensen. AFDELING A De afdeling A hield op 13 april op het Bondsbureau te Amsterdam onder leiding van haar voorzitter, de heer C. J. Blad, haar jaarlijkse ledenvergadering, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacatures werd bij enkele kandi daatstelling voorzien door herbenoeming van de heren Mr. P. A. Meerburg en J. Ph. Swanink. De periodiek aftredende gedelegeerde in de Bondsraad, de heer I. Keizer, werd eveneens bij enkele kandidaatstelling herbenoemd. Voorts werden de agenda en de bijbehorende jaarstukken van de Bond voor de jaarlijkse vergadering van de Bonds raad besproken. De penningmeester van de Bond, de heer M. Gerschtano- witz, heeft de financiële stukken toegelicht, waarna de ver gadering zich met voorstellen van het Hoofdbestuur heeft verenigd. Ten aanzien van de voorziening in de vacature in het Hoofd bestuur door het periodiek aftreden van de heer C. J. Blad, die zich niet herkiesbaar wenste te stellen, werd unaniem besloten de kandidatuur van Mr. P. A. Meerburg te steunen. AFDELING B De Afdeling B hield op 9 april in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam onder leiding van haar Voorzitter, Drs. J. Ph. Wolff, haar jaarlijkse ledenvergadering, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacatures werd bij enkele kan didaatstelling voorzien door herbenoeming van de heren R. Nassette en L. van Praag. In de vacature van de gedelegeerde in de Bondsraad, ont staan door het tussentijds aftreden van de heer R. H. Gerschtanowitz, werd bij enkele kandidaatstelling voorzien door benoeming van de heer H. W. M. Janssen, firmant van de firma F. H. Janssen te Delft, exploiterende het Delfia Theater en Studio D aldaar. Voorts werden de agenda alsmede de jaarstukken van de Bond voor de jaarlijkse vergadering van de Bondsraad be sproken. Met betrekking tot enkele posten van de rekening en verantwoording over 1972 en de begroting voor 1973 werd besloten enkele wensen in de vergadering van de Exploitantenraad naar voren te brengen. Met de voorstellen van het Hoofdbestuur kon de ledenvergadering zich ver enigen. Ten aanzien van de vacature in het Hoofdbestuur door het periodiek aftreden van de heer C. J. Blad, die geen herbe noeming wenste, heeft de vergadering zich achter de kan didatuur van Mr. P. A. Meerburg gesteld. AFDELING C De Afdeling C hield op 4 april in een der zalen van het Congrescentrum te Utrecht onder leiding van haar Voor- 11

Film | 1973 | | pagina 11