zitter, de heer H. Miedema, haar jaarlijkse ledenvergadering, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacatures werd bij enkele kandi daatstelling voorzien door herbenoeming van de heren C. van Liere en H. Miedema. Laatstgenoemde werd bij acclamatie herbenoemd tot Voorzitter. In deze vergadering werden tevens de agenda alsmede de financiële jaarstukken van de Bond voor de jaarlijkse ver gadering van de Bondsraad besproken. Ten aanzien van de rekening over 1972 en de begroting voor 1973 werd be sloten op enkele posten een nadere toelichting te vragen in de jaarvergadering van de Exploitantenraad. Met de Hoofdbestuursvoorstellen gingen de leden overigens ak koord. AFDELING D Onder leiding van haar Voorzitter, de heer C. Geerts, hield de Afdeling D op 11 april in het Beatrixgebouw van het Jaar beurscomplex te Utrecht haar jaarlijkse ledenvergadering, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacatures werd bij enkele kandi daatstelling voorzien door herbenoeming van mevrouw C. M. Baars-Renniers, de heren S. J. J. M. L. Fonke, B. A. Holtslag, B. A. C. van der Knaap en E. Wierda. Een van de hoofdpunten van de agenda vormde de bespre king van agenda en jaarstukken van de jaarlijkse verga dering van de Bondsraad. Met de voorstellen van het Hoofdbestuur heeft de vergade ring zich verenigd, terwijl ten aanzien van de vacature in het Hoofdbestuur, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer C. J. Blad, die te kennen had gegeven geen herbenoe ming te willen aanvaarden, het Bestuur door de ledenverga dering werd gemachtigd om in de vergadering van de Exploitantenraad naar bevind van zaken te handelen. BEDRIJFSAFDELING BIOSCOOPEXPLOITANTEN Op 16 april in Hotel Krasnapolsky te Amsterdam werd onder Voorzitterschap van de heer M. Gerschtanowitz de jaar lijkse vergadering van de Exploitantenraad gehouden. Aan de reglementaire jaarstukken werd goedkeuring gehecht. De periodiek aftredende Voorzitter werd bij acclamatie her kozen. In de twee periodieke vacatures in het Bestuur herbenoem de de Raad de heren C. J. Blad en R. Nassette. De bespreking van de agenda van de jaarlijkse vergade ring vormde een van de hoofdpunten. De Voorzitter van de Raad, tevens penningmeester van de Bond, heeft enkele wensen uit de Afdelingen ten aanzien van de rekening en verantwoording over 1972 en de begro ting voor 1973 beantwoord en toegezegd deze het Hoofd bestuur onder de aandacht te brengen. Met betrekking tot de vacature in het Hoofdbestuur, ont staan door het periodiek aftreden van de heer C. J. Blad, die te kennen had gegeven geen herbenoeming te zullen aanvaarden, besloot de Raad een niet-bindende aanbeveling ten name van Mr. P. A. Meerburg aan de Bondsraad uit te brengen. Voorts is in de Raad van gedachten gewisseld over het tussen de exploitanten en verhuurders bestaande verschil van inzicht terzake van de berekening der filmhuren in sa menhang met de aftrek van de B.T.W., zulks met het oog op de omstandigheid, dat de besturen van de bedrijfsafde lingen van bioscoopexploitanten en filmverhuurders binnen niet al te lange tijd aan de conferentietafel zullen moeten plaatsnemen teneinde vóór het eind van dit jaar een defini tieve oplossing voor het ontstane geschilpunt te vinden. BEDRIJFSAFDELING FILMVERHUURDERS Op 4 april werd op het Bondsbureau te Amsterdam onder voorzitterschap van de heer J. P. M. A. Smulders de jaar lijkse ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Filmver huurders gehouden, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. De periodiek aftredende bestuursleden de heren J. Arken bout, P. J. N. R. Ooms en P. Silvius werden bij enkele kandi daatstelling herkozen, terwijl in de plaats van het periodiek aftredende bestuurslid, de heer J. de Wilde bij enkele kandi daatstelling de heer A. J. J. Duyvesteyn werd gekozen. De heer De Wilde werd dank betuigd voor de vele en be langrijke diensten, welke hij als bestuurslid en vice-voor- zitter der afdeling gedurende meer dan twintig jaar heeft bewezen. Overeenkomstig een voorstel van het bestuur werd besloten het Hoofdbestuur te verzoeken de uiterste termijn van het melden van prolongaties op maandag te verschuiven van 12.00 uur naar 13.00 uur. Na uitvoerige discussie omtrent een voorstel betreffende het opnemen van een beschermingsclausule in licentiecontracten met buitenlandse licentiegevers is dit voorstel ter nadere bestudering door het bestuur teruggenomen. In een buitengewone ledenvergadering gehouden op 16 april vond onder meer de bespreking plaats van de voor stellen voorkomende op de agenda van de jaarvergadering van de Bondsraad. Verder werd besloten aan de Bondsraad een niet-bindende aanbeveling te doen voor de herkiezing van de periodiek aftredende Hoofdbestuursleden, de heren P. J. N. R. Ooms en P. Silvius. BEDRIJFSAFDELING FILMPRODUKTIE Op 28 maart werd in het Esso Motor Hotel te Amsterdam onder Voorzitterschap van de heer G. F. de Clerck de jaarlijkse ledenvergadering van de Bedrijfsafdeling Film- produktie gehouden, in welke vergadering de reglementaire jaarstukken werden goedgekeurd. In de periodieke bestuursvacatures werd bij enkele kandi daatstelling voorzien door herbenoeming van de heren Y. Brusse, G. J. J. M. Raucamp en C. Treffers, terwijl de heer Y. Brusse als vice-voorzitter werd herbenoemd. Met algemene stemmen werd het voorstel van het Bestuur aangenomen om het Verzekeringsbesluit in aangepaste vorm voor onbeperkte tijd vast te stellen. Voorts zijn over eenkomstig een Bestuursvoorstel de Afdelingsbesluiten Pro- duktieregister, Ontwerpkosten Commercials en Ontwerp- kosten voor onbepaalde tijd verlengd, terwijl het Besluit Omzetgegevens voor één jaar is verlengd. Tenslotte heeft de vergadering ten aanzien van de heffing van de Bondscontributie 1973 besloten het Hoofdbestuur voor te stellen deze te doen geschieden overeenkomstig het systeem van zes omzetcategorieën, dat ook in 1972 is toegepast. JAARVERGADERING BIOSCOOPRECLAME-EXPLOITANTEN De Nederlandse Vereniging van Bioscoopreclame-Exploi tanten hield op 28 maart 1973 haar jaarlijkse ledenvergade ring. De jaarstukken werden goedgekeurd. In de bestuursvacature, ontstaan door het periodiek aftreden van de heer A. van Bloemendaa!, Voorzitter, die zich niet herkiesbaar had gesteld, werd benoemd de heer Th. de Ruiter, directeur van Uniefilm B.V. te Hilversum. Tot Voorzitter werd gekozen het bestuurslid de heer J. Ph. van der Linden, directeur van Reklame-adviesbureau Jac. Duits B.V. te Dordrecht. Het Bestuur is thans als volgt samengesteld: J. Ph. van der Linden, Voorzitter; G. F. Turèl, Vice-Voorzitter; G. A. K. Eerdmans, Penningmeester; Th. de Ruiter, lid, J. van Willi gen, gedelegeerde van het Hoofdbestuur van de Neder landse Bioscoopbond. Secretaris: H. W. Hagenberg. In principe werd besloten het Bestuur op te dragen na te gaan in hoeverre een nieuw wetenschappelijk onderzoek met betrekking tot de bioscoopreclame kan worden ver wezenlijkt. 12

Film | 1973 | | pagina 12