Algemeen Bedrijfsreglement administratie, van zo essentiële aard zijn, dat een afwijkende gedragslijn niet kan worden getolereerd; dat harerzijds weliswaar voorts is verklaard, dat zij op cor recte wijze met de leden-filmverhuurders en de Bond heeft afgerekend, waarvoor ter versterking van deze verklaring nog de aandacht is gevestigd op de speciale positie die de gemeente Gouda en de controlerende overheidsorganen bij haar bioscoop innemen, doch dat nu eenmaal een perfect sluitend controlesysteem de enige reële grondslag kan zijn voor een richtige functionering van overeenkomsten en re gelingen die op een vorm van participatie als waarvan hier sprake is, zijn gebaseerd; dat het Hoofdbestuur de gepleegde overtredingen van ar tikel 2 sub A en D van het Reglement op de Recette-admi nistratie van.zeer ernstige aard oordeelt en derhalve heeft besloten haar op grond van artikel 18 der Statuten de straf van boete ten bedrage van 1.000,op te leggen. 2) Terzake van het feit: dat de N.V. GROBION, Mij. tot Exploitatie van Amusements- bedrijven, Dr. van der Knaaplaan 14 te Rijswijk (Z.H.) ten aanzien van het door haar geëxploiteerde Luxor Theater te Dordrecht gedrukte toegangsbewijzen heeft gebruikt die niet van de daartoe door het Hoofdbestuur aangewezen druk kerij waren betrokken en waarop zij de toegangsprijs heeft vermeld door stempeling of door met een pen aangebrachte wijziging van de gedrukte toegangsprijs, weshalve zij in strijd heeft gehandeld met de artikelen 1 A, 1 C en 2 D van het Reglement op de Recette-administratie; heeft het Hoofdbestuur besloten haar krachtens artikel 18 der Statuten de straf van boete ten bedrage van ƒ250, (tweehonderdenvijftig gulden) op te leggen. Deze beslissing is genomen op grond van de overwegingen: dat de Recettecontroledienst tijdens een controle van de administratie van het door haar geëxploiteerde Luxor Thea ter te Dordrecht heeft geconstateerd, dat zij in strijd met artikel 1 A van het Reglement op de Recette-administratie toegangsbewijzen heeft gebruikt die niet van de daartoe door het Hoofdbestuur aangewezen drukkerij waren betrok ken; dat de bewuste toegangsbewijzen waren aangekocht bij de boekhandel in series van 500 stuks, steeds genummerd van 1 tot 500, welke toegangsbewijzen zij door stempeling had den voorzien van de naam van de biscoop in kwestie en van een toegangsprijs, zodat voorts in strijd is gehandeld met de artikelen 1 C en 2 D van het Reglement Recette administratie, volgens welke artikelen de toegangsbewijzen per toegangsprijs doorlopend dienen te zijn genummerd en het de leden-bioscoopexploitanten is verboden toegangs bewijzen te voorzien van overdrukken of daaraan op andere wijze iets te wijzigen; dat zij bovendien in strijd met genoemde reglementaire be palingen een aantal toegangsbewijzen heeft gebruikt die van de gemeente Dordrecht waren betrokken, voordat de vermakelijkheidsbelasting op bioscoopvoorstellingen was afgeschaft, welke intussen ongeldig geworden toe gangsbewijzen door haar met de pen van een andere toe gangsprijs waren voorzien dan daarop was gedrukt; dat het Hoofdbestuur haar met het oog op deze overtredin gen ingevolge artikel 18 der Statuten voor verhoor op 17 april 1973 heeft opgeroepen; dat haar directeur, de heer P. J. van der Stap, in hoofdzaak heeft verklaard, dat hij indertijd de caissière van de bio scoop had opgedragen nieuwe entreebewijzen te bestellen bij de door het Hoofdbestuur aangewezen drukkerij, doch dat zij mede gezien de levertijden en de dringende behoefte toegangsbewijzen van de boekhandel had betrokken; dat het Hoofdbestuur naar aanleiding van het door haar aangevoerde moet vooropstellen, dat zij verantwoordelijk is voor de handelingen van haar personeel in het kader van de bedrijfsuitoefening; dat zij trouwens kort na de aankoop van de desbetreffende toegangsbewijzen aan de hand van de gegevens betreffende de verkoop van toegangsbewijzen, die ingevolge artikel 3A van het Reglement Recette-administratie direct na afloop van de verkoop in de kassa dienen te worden aangetekend, zou hebben kunnen vaststellen, dat er onjuiste toegangs bewijzen waren gebruikt, doch dat zij blijkens de beschik bare administratieve gegevens die toegangsbewijzen niette min gedurende een periode van ruim vijf maanden is blijven gebruiken; dat ten tijde van de aankoop der toegangsbewijzen in kwes tie van Bondswege zodanige voorzienignen waren getroffen, dat voor eventuele leveringsproblemen van de kant van de centrale drukkerij oplossingen in overeenstemming met het onderhavige reglement mogelijk waren; dat als uitvloeisel van het feit, dat zowel de filmhuren als de Bondscontributie en de Bumabijdragen in een percentage van de theateromzetten worden uitgedrukt, de voorschriften betreffende de centrale aankoop en het gebruik van toe gangsbewijzen, vervat in het reglement op de Recette administratie, van zo essentiële aard zijn, dat een afwijkende gedragslijn niet kan worden getolereerd; dat harerzijds weliswaar is verklaard, dat zij op correcte wijze met de leden-filmverhuurders en de Bond heeft afge rekend, doch dat nu eenmaal een perfect sluitend controle systeem de enige reële grondslag kan zijn voor een richtige functionering van overeenkomsten en regelingen die op een vorm van participatie als waarvan hier sprake is, zijn ge baseerd; dat het Hoofdbestuur de overtredingen van de artikelen 1 A, 1 C en 2 D van het Reglement Recette-administratie van ernstige aard acht, doch in aanmerking genomen de om standigheid, dat zij de onderwerpelijke reglementering ove rigens altijd correct heeft nageleefd, heeft besloten de haar op grond van artikel 18 der Statuten op te leggen straf te beperken tot een boete van ƒ250, Omzettingen van N.V.'s in B.V.'s Onderstaande naamloze vennootschappen zijn omgezet in besloten vennootschappen. Cinema International Corporation (Netherlands) N.V. Cineproductie N.V. Corona Film N.V. Jogchem's Theaters N.V. N.V. Netherlands Fox Film Corporation Paramount Films N.V. N.V. Scala Theater N.V. Bioscoop en Exploitatie Mij. Trianon Theater N.V. Figi N.V. Gofilex Novum N.V. N.V. Amef N.V. Calypso N.V. Mij. voor Cinegrafie N.V. Leidsepleintheater N.V. Romef N.V. Urbi N.V. Verenigde Theaters Beleggingen- en Beheermij. Velasquez N.V. N.V. Veronese N.V. Bioscoop Mij. Palace (naam gewijzigd in B.V. Bio- Invest) Miedema's Bioscoop- en Exploitatie Mij. N.V. Het Hoofdbestuur heeft besloten de vereiste toestemming te verlenen en de nieuwe rechtspersonen tot het lidmaatschap van de Bond toe te laten. 18

Film | 1973 | | pagina 18