m MEMORIAM 19 INSCHRIJVINGEN Het Hoofdbestuur heeft in het bedrijfsregister ingeschreven: het Studio A Theater, Stadsgravenstraat 29 te Enschede, een exploitatie van Bioscoopbedrijf Serlie; de heer A. Hoogmoed, Eendrachtstraat 17 te Middelharnis, exploitant van het Meijer Theater te Middelharnis, welk theater voorheen werd geëxploiteerd door de Firma Kaptein; Euro Cinema, Naarderstraat 8 te Hilversum, een exploitatie van Jogchem's Theaters B.V. TOELATING LIDMAATSCHAP Tot het lidmaatschap van de Bond is toegelaten de heer A. Hoogmoed, Eendrachtstraat 17 te Middelharnis, exploi tant van het Meijer Theater aldaar; de Exploitatiemij. Wiebring en Groot B.V. te Hoorn, exploi- tante van het Centraal Theater te Krommenie en het Vic toria Theater te Hoorn. BEËINDIGING LIDMAATSCHAP Van het lidmaatschap zijn wegens verlies der vereisten ver vallen: de Firma Kaptein, voormalig exploitante van het Meijer Theater te Middelharnis; de Firma Groot en Wiebring te Hoorn (omgezet in B.V.) Wegens faillissement is ingevolge het bepaalde in artikel 7 der Statuten het lidmaatschap geëindigd van Kinotechniek N.V., Domineelaan 81 te Zwanenburg, exploitante van een filmverhuurkantoor. LIQUIDATIE WAARBORGSOMMEN Wegens beëindiging van het lidmaatschap van de hierna vermelde leden worden de leden van de Nederlandse Bio scoopbond en de Nederlandse Vereniging van Bioscoop reclame-Exploitanten uitgenodigd binnen acht dagen na het verschijnen van deze publicatie eventuele vorderingen schriftelijk bij het Bondsbureau in te dienen. Deze publikatie heeft betrekking op: de Firma Kaptein, Meijer Theater - Middelharnis. N.V. Mij. Zeebad Scheveningen, Kurhaus Theater Den Haag. EINDE DONATEURSCHAP Per 31 december 1972 is het donateurschap geëindigd van Smit's-Bates N.V., Reclame-Adviesbureau en Kodak N.V., welke laatste vennootschap is omgezet in een B.V. TOELATING DONATEURSCHAP Kodak B.V. H. H. FONKE Op 24 maart overleed onverwacht de heer H. H. Fonke, firmant van de Firma Royal Amusementsbedrijven, welke firma het Royal Theater te Echt en de gelijknamige biscoop te Heythuysen exploiteert. Wij verloren door zijn dood een lid dat als bioscooponder nemer in een kleine gemeente als Echt reeds voor de oorlog aan velen een voorbeeld gaf van bioscoopbouw en -exploita tie. De teraardebestelling geschiedde op 28 maart op de be graafplaats te Echt. Onder de belangstellenden die hem de laatste eer bewezen bevonden zich onder anderen collega's uit de omgeving, directeuren en vertegenwoordigers van filmverhuurkantoren, alsmede de Voorzitter van de Afdeling D, de heer C. Geerts, die namens het Hoofdbestuur en de Afdeling D de familie deelneming heeft betuigd met haar verlies. D. MONNICKENDAM Op 7 mei overleed, 78 jaar oud, de heer David Monnicken- dam, die sedert 1931 in dienst van de N.V. Eindhovense Bioscoopmaatschappij het bedrijfsdirecteurschap over een aantal bioscopen heeft gevoerd. Hij was tot voor kort nog in die functie werkzaam in het Chicago Theater te Eind hoven. De heer Monnickendam genoot in het bedrijf en ook in culturele kringen grote bekendheid. Hij deed niet alleen van zich spreken als bioscoopman, maar ook als componist van uitstekende muziek, die hij schreef voor talrijke Neder landse films en als organisator en stimulator van verschil lende manifestaties o.a. op het gebied van film en bioscoop, in het bijzonder in Eindhoven. Zijn heengaan betekent het verlies van een voor het film en bioscoopbedrijf waardevolle en algemeen geachte per soonlijkheid. De crematie vond plaats op vrijdag 11 mei 1973 in het crematorium te Dieren. Onder de talrijke belangstellenden die de laatste eer kwamen bewijzen, bevonden zich ver scheidene bedrijfsgenoten. De heer P. J. N. R. Ooms ver tegenwoordigde het Hoofdbestuur van de Bond en de heer H. W. Hagenberg het Bondsbureau. In de aula werd een herdenkingstoespraak gehouden door de Eindhovense wethouder van Cultuur, Mevrouw Mr. C. de Vries-van Haaften, die uitvoerig aandacht wijdde aan de loopbaan van de overledene, die in het bioscoopvak terecht kwam via zijn werk als dirigent van een bioscooporkest in de tijd van de stomme film. Zij herinnerde eraan, dat hij tevens op het bioscooporgel speelde en gedurende lange tijd wekelijks orgelrecitals gaf bij de K.R.O., terwijl hij daar naast als componist van filmmuziek en cabaretliedjes aan zien genoot. De directeur van de Stichting Kunstzinnige Vorming, Drs. A. Abbenhuizen, herdacht eveneens de verdiensten van de heer Monnickendam, die lid van het bestuur der Stichting was, op cultureel gebied. De heer Ooms sprak woorden van afscheid namens het Hoofdbestuur en vele bedrijfsgenoten en betuigde de fa milie deelneming met haar verlies.

Film | 1973 | | pagina 19