PARAGRAAF 1 HET BIOSCOOPBEZOEK IN NEDERLAND De frequentie van bioscoopbezoek is uiteraard niet voor alle bevol kingsgroepen gelijk. In grafiek 1 wordt uitgebeeld hoe een aantal bevolkingsgroepen (o.a. naar leef tijd en geslacht) verdeeld kunnen worden in regelmatige, incidentele en niet-bezoekers van de bioscoop. Zoals in de inleiding reeds werd opgemerkt, zijn dit geen nieuwe ge gevens. Jongeren, ongehuwden en personen met een middelbare of ho gere schoolopleiding gaan vaker naar de bioscoop dan anderen. Van de personen boven de 50 jaar gaat 65 nooit naar de bioscoop, terwijl maar 5 van deze groep re gelmatig gaat. Jongeren, ongehuwden en per sonen met een middelbare of hogere schoolopleiding gaan het meest naar de bioscoop. Ook valt het op, dat mannen nu toch duidelijk méér naar de bio scoop gaan dan vrouwen. In het midden van de jaren vijftig was er van zulk een verschil nog nauwe lijks sprake. Wat betreft de bezoeksfrequentie naar welstandsklasse is uit het Na tionaal Onderzoek Persmedia be kend, dat de hogere welstandsklas se in elke leeftijdsgroep vaker naar de bioscoop gaat dan de lagere, behalve in de groep van 13 tot 19 jaar. Een reeks aanvullende gegevens op dit terrein gebaseerd op een veel grotere steekproef vindt u in het verslag van het Nationaal voor de samenstelling hiervan: zie Jaar verslag 1972, pagina 32. 2) onderzoek van Intomart (1969) en het Na tionaal Onderzoek Persmedia (1972); zie hiervoor het Bondsorgaan „Film", 1973/2 en 1973/3. Grafiek 1 Frequentie van bioscoopbezoek naar leeftijd, geslacht, burgerlijke staat, welstand en opleiding (in F^ regelmatige bezoekers incidentele bezoekers niet-bezoekers leeftijd: 18-24 jaar 25-34 jaar 35-49 jaar 50 jaar en ouder geslacht: 100 40 100 burgerlijke staat: gehuwd ongehuwd welstand: hoog laag opleiding: hoog middelbaar uitgebreid lager lager Onderzoek 1972/2). 40 _1_ 100 100 Persmedia (Film Overigens zegt slechts 8 van de ondervraagden (16 van de onge huwden) gewoonlijk alleen naar de bioscoop te gaan. De anderen gaan met hun partner (61 of met meerdere personen tegelijk (31 met andere woorden: 92% gaat gewoonlijk samen met anderen naar de bioscoop.

Film | 1973 | | pagina 25