PARAGRAAF 8 REAKTIES OP HET BIOSCOOPBEZOEK PARAGRAAF 9 HET BIOSCOOP PROGRAMMA 16 Zoals gezegd ging 56 van de on dervraagden regelmatig of inciden teel naar de bioscoop. Hun is ge vraagd of zij wel eens een onbe vredigend gevoel hebben na het zien van een film. Van de regelmatige bezoekers wa ren de antwoorden als volgt: 6 vaak onbevredigd 55 nu en dan onbevredigd 39 nooit onbevredigd Voor de incidentele bezoekers be droegen deze percentages achter eenvolgens 13, 35 en 52. Het is begrijpelijk, dat de inciden tele bezoekers vaker dan de regel matige bezoekers zeggen „nooit" een onbevredigd gevoel te hebben (52 tegen 39 Men mag im mers verwachten dat zij zich, voor die enkele keer dat zij naar de bio scoop gaan, tamelijk uitvoerig oriënteren omtrent de film die zij willen gaan zien. Op zichzelf is het niet zo vreemd dat iemand die regelmatig de bio scoop bezoekt wel eens met een onbevredigd gevoel naar buiten komt. Van groter belang is de re den daarvoor. Aan iedereen die vaak of soms een onbevredigd ge voel had na het zien van een film is gevraagd wat de oorzaak daar van was. De meestgenoemde waren:1) de inhoud van de film was anders dan ik me had voorgesteld 74 de film sprak me niet aan 24 de film was niet spannend genoeg 13% Opnieuw blijkt hieruit de noodzaak van een duidelijke voorlichting over de inhoud van een film Men kan meer dan een reden opgeven; het totaalpercentage is derhalve groter dan 100%. a. Het voorprogramma De overgrote meerderheid van de ondervraagden geeft de voorkeur aan een kort voorprogramma: 67 van de regelmatige en 73% van de incidentele bezoekers. Personen die in het geheel geen voorprogramma wensen, vinden we vooral onder de regelmatige be zoekers 11 Wat betreft de samenstelling van het voorprogramma geeft de helft van de regelmatige bezoekers de voorkeur aan tekenfilms. Naarmate men minder vaak naar de bioscoop qaat neemt de voorkeur voor do cumentaire films toe. Een op de zes ondervraagden ziet het liefst korte speelfilms in het voorprogramma. b. De pauze De wensen ten aanzien van de pauze in het bioscoopprogramma zijn samengevat in Grafiek 10. De grafiek toont aan, dat tweederde deel van de bioscoopbezoekers de voorkeur geeft aan wat gebruike lijk is: een korte of iets langere pauze tussen het voorprogramma en de hoofdfilm. Ongeveer 10% van de ondervraagden zou liever in het geheel geen pauze zien. c. Twee hoofdfilms Een kwart van de regelmatige be zoekers zou het prettig vinden als Grafiek 10 Wensen ten aanzien van de pauze, van regelmatige en incidentele be zoekers (in regelmatige bezoekers incidentele bezoekers 20% geen pauze na het voorprogramma: korte pauze idem: langere pauze: in de hoofdfilm: korte pauze idem: langere pauze: geen mening

Film | 1973 | | pagina 36