PARAGRAAF 10 DE BIOSCOOP 17 er per voorstelling twee hoofdfilms werden vertoond uiteraard tegen verhoogde entreeprijs. De overige ondervraagden waren beduidend minder enthousiast voor dit denk beeld. d. Speciale programma's De belangstelling voor nachtvoor stellingen is het grootst bij de jon geren (30%) en bij de regelmatige bezoekers (31 en incidentele be zoekers (21 De belangstelling voor kindermati nees (7 zondagochtendvoor stellingen (4 en nachtvoorstel lingen op werkdagen (4 blijkt vrij gering. Grafiek 11 Kenmerken van de ideale bioscoop volgens jongeren en ouderen; de gemiddeld geprefereerde eigenschappen zijn vet gedrukt.*) 18-30 jaar 31 jaar en ouder grote zaal modern zakelijk mogelijkheid tot roken kleine zaal ouderwets gezellig verboden te roken a. De rangen hulp bij plaatszoeken geen hulp bij plaatszoeken Van de regelmatige bezoekers wil: 21 een rang 9 twee rangen 43 drie of vier rangen Voor de incidentele bezoekers zijn de percentages achtereenvolgens 17% 9% en 54%. De helft van de bioscoopbezoekers zegt, dat zijzelf meestal plaats ne men op de duurdere rangen. portier bij de kassa geen foyer of buffet personeel in uniform geen portier bij de kassa wel foyer of buffet personeel niet in uniform b De ideale bioscoop Alle ondervraagden is een groep van acht uitspraken voorgelegd, waarvan zij konden aangeven of die paste bij hun voorstelling van een ideale bioscoop. Zie hiervoor gra fiek 11. In de eerste plaats maakt de gra fiek duidelijk, dat de opvattingen ten aanzien van de ideale bioscoop bij jongeren en ouderen ongeveer gelijk zijn. In de tweede plaats blijkt er een uit gesproken voorkeur te zijn voor de aanwezigheid van een garderobe, geen garderobe wel garderobe De score per eigenschap kan variëren van 1 tot en met 5; de grafiek is gebaseerd op de gemiddelde score per leeftijdscategoie op de links vermelde eigenschap. Bij een score van 3 zijn de meningen precies verdeeld. Bij een score onder de 3 overheerst de linksgenoemde eigenschap, en bij een score boven de 3 overheerst de rechtsgenoemde eigenschap. hulp bij het plaatszoeken, en her kenbare kleding van het personeel en, in iets mindere mate, voor de aanwezigheid van een foyer of buf fet. Wat betreft de overige eigenschap pen van een ideale bioscoop blij ken de meningen nogal verdeeld. Ruim de helft van de bioscoop bezoekers heeft vaak of nu en dan een onbevredigd gevoel na het zien van een film, meestal omdat de inhoud van de film anders was dan men zich had voorgesteld.

Film | 1973 | | pagina 37