VAN DAG TOT DAG donderdag 30 augustus In het Arnhemse etablissement „The plough inn" vond 's middags een druk bezochte persconferentie plaats met de vermaarde Hollywood-regisseur Joseph L. Mankiewicz, maker van „Sleuth", de openingsfilm van de negende Inter nationale Filmweek Arnhem 1973. Man kiewicz ontpopte zich als een praat grage en boeiende verteller ondanks het feit, dat hij de naam heeft een hekel te hebben aan interviews. Bij het verlaten van de „Plough Inn" stootte Mankiewicz zich zo ongelukkig, dat zijn voorhoofd in een mum van tijd flink onder het bloed zat, daarmee de voorpagina van menig dagblad „ha lend". Mankiewicz bleef er erg rustig onder en 's avonds, bij de opening van de Filmweek, zat hij weer ongeschon den in de geheel gevulde zaal van het Rembrandt Theater. De openingsvoorstelling met de film „Sleuth" (Fox) werd bijgewoond door vele prominente vertegenwoordigers van het Ministerie van Cultuur, Recrea tie en Maatschappelijk Werk, waar onder Mr. R. Hotke, Directeur-Generaal voor Culturele Zaken, het gemeente bestuur van Arnhem, de provincie Gel derland en uit het film- en bioscoop bedrijf. De Bioscoopbond was verte genwoordigd door zijn voorzitter, de heer J. Nijland, en het bijna voltallige Hoofdbestuur. Namens het bestuur van de Stichting Filmweek Arnhem heette de heer J. Th. van Taalingen de aanwezigen welkom. Mede sprekend voor de beide andere bestuursleden, de heren Dr. J. Hes en R. Verheul, drukte hij de hoop uit, dat deze negende Internationale Filmweek Arnhem aan ieders verwachtingen zou voldoen. Vervolgens opende de loco-burge meester van de gemeente Arnhem, de heer Mr. H. H. J. Bisterbosch, de Film week met een korte toespraak. Hij ver klaarde dat Arnhem de Filmweek graag wil houden. „Er is een hechte band ge groeid tussen de Filmweek en de stad Arnhem en dat moet zo blijven." In het fraaie nieuwe theatertje Rem brandt „Luxe", geprogrammeerd op basis van adviezen van de filmcriticus Hans Saaltink, werd tezelfdertijd een meer op een cinefiel publiek gerichte filmweek gestart. Dit publiek, heerlijk onderuitgezakt in uiterst comfortabele stoelen, zag de film „Hannibal" van de Zwitserse regisseur Xavier Koller, één van de films die speciaal voor de Film week naar Nederland waren gehaald. De regisseur was bij de voorstelling in de zaal aanwezig. Vooraf werd ver toond „Ende des Spiels" van Patrick Ledoux, een van de zeven korte Belgi- De loco-burgemeester van Arnhem, Mr. H. H. J. Bisterbosch, opende de negende Internationale Filmweek Arn hem.

Film | 1973 | | pagina 4