sche films die voor de Filmweek waren geselecteerd. Na afloop van de voorstellingen in Rembrandt en Rembrandt „Luxe" vond in het gemeentehuis van Arnhem een ontvangst plaats op uitnodiging van het gemeentebestuur. Deze ongedwongen bijeenkomst werd bezocht door bijna iedereen die meer of minder recht streeks bij de Filmweek betrokken was. Vrijdag 31 augustus In het Huis der Provincie werd 's och tends het Festikon 73 officieel ge opend door Drs. A. R. Vermeer, lid van Gedeputeerde Staten van Gelder land. Onder het grote aantal aanwezige genodigden bevonden zich de Bonds voorzitter, de heer J. Nijland, het be stuur van de Stichting Filmweek Arn hem en verscheidene Hoofdbestuurs leden. Festikon 73 was de bijdrage van het Verenigd Nederlands Filminstituut aan de Filmweek Arnhem. Het bestond uit een groot aantal onderdelen, die in het vervolg van dit overzichtsverslag nog vermeld zullen worden. Na de opening van het Festikon 73 herdacht de voorzitter, Dr. J. E. An- driessen, het vijfentwintigjarig bestaan van het Nederlands Filminstituut en het eerste lustrum van het Verenigd Nederlands Filminstituut. Vervolgens werden de eerste genummerde exem plaren van een nieuwe publikatie van Drs. A. H. B. Brieïs over de Neder landse filmgeschiedenis, Komst en plaats van de levende photographie op de kermis", uitgereikt. Het eerste exemplaar werd door de Bondsvoorzit ter, de heer J. Nijland, ter hand ge steld aan de heer J. G. J. Bosman, oud- voorzitter van de Nederlandse Bios coopbond en mede-oprichter van het Nederlands Film-instituut. Daarna hield de heer Paul Beugels, be stuurslid van het Filminstituut, een in leiding over de film in de totaliteit van' het Nederlandse cultuurbeleid. Hij maakte hierbij onderscheid tussen de recreatieve, de vormgevende en de educatieve functie die de film kan hebben en pleitte krachtig voor het tot stand komen van een beleidsplan dat aan al deze drie functies zou geven wat hun naar zijn mening toekomt. Een uitvoeriger verslag van deze bij eenkomst vindt U elders in dit blad. Rond het middaguur vond in het pers centrum van de Filmweek, in Hotel Haarhuis, een persconferentie plaats van de Zwitserse regisseur Xavier Koller („Hannibal"). Inmiddels was in het Arnhems Gemeen temuseum al voor de tweede dag de uitgebreide Asta Nielsen-tentoonstel- ling te bekijken. Deze tentoonstelling waarbij ook 11 korte en langere films van en over deze beroemde diva van de stomme film vertoond zijn was in het kader van de Filmweek naar De Nederlandse filmpers.

Film | 1973 | | pagina 5