films trom Cannes 1974 :M Ons land was ditmaal voor de tweede maal vertegenwoor digd op de Internationale Filmmarkt, die in de periode van 9 tot en met 24 mei in het Zuid-Franse Cannes werd ge houden. In 1973 moesten wij het bij wijze van oefening stel len met een klein en sober ingericht standje in een hoek van een der beurszalen. Dit jaar kon door voortgezette samen werking tussen Rijksvoorlichtingsdienst en de Bond, een fraaie stand op een zeer gunstige plaats verrijzen, waarmede ons land allerwege lof oogstte. De hierbij afgedrukte foto geeft een beeld van de inrichting, waarbij aangetekend kan worden, dat het geheel in frisse en opvallende kleuren was uitgevoerd. De ronde platen aan de voorzijde waren diapositieven met afbeeldingen uit korte en lange Nederlandse films, die af wisselend aan de achterzijde volgens een bepaald patroon werden verlicht met behulp van een stuurwals. De grote foto's op de achterwand zijn zwart-wit vergrotingen uit Ne derlandse films. De stand was voorts uitgerust met twee kleuren t.v.-toestel len, die door een video-recorder werden gevoed met trailers uit recente Nederlandse speelfilms en fragmenten uit korte films. Aan belangstellenden konden aldus op elk gewenst moment delen uit korte of lange Nederlandse films worden getoond. Hiervan werd veelvuldig gebruik gemaakt. De gehele stand was door de tentoonstellingsdienst van de Rijksvoorlichtingsdienst ontworpen en in demontabele vorm geconstrueerd, zodat hij ter plaatse op eenvoudige wijze door deskundigen van deze dienst kon worden opgebouwd. Het technische gedeelte inclusief het fotomateriaal en de videobanden was door Cinecentrum vervaardigd. Het documentatiemateriaal, dat in de stand verkrijgbaar was, werd aan de buitenzijde in dezelfde kleuren uitgevoerd, die ook in de stand in hoofdzaak waren toegepast. Dit gold tevens voor invitaties en ander drukwerk, dat in de stand werd gebruikt. Zowel voor korte als voor lange films was per film een folder beschikbaar met alle gewenste informa ties in de Franse en Engelse taal. Er waren tijdens de filmmarkt vijf Nederlandse hoofdfilms te zien, te weten „Frank en Eva" en ,,Dakota" van Scorpio Films B.V., „Help, de dokter verzuipt" van Maggan Films B.V./Fuga Film Produkties B.V., „Naakt over de schutting" van Rob du Mée Parkfilm B.V. en „Angela", van Maggan Films B.V., zijnde een co-produktie met België, waarvoor de promotie tevens in de op een andere verdieping gevestigde Belgische stand plaatsvond. Verder was een 12-tal korte Nederlandse films te zien, die tot stand waren gekomen met subsidie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maat schappelijk Werk. Deze korte films waren opgenomen in een programma, dat dagelijks werd verzorgd door de Franse organisatie voor korte films, waardoor deze films beter tot hun recht kwamen dan bij vorige gelegenheden het geval was. De stand,.bemanning" bestond uit vertegenwoordigers van de deelnemende organisaties, te weten de heer G. A. van Leeuwen van de Rijksvoorlichtingsdienst en de heer L. Claassen van de Nederlandse Bioscoopbond. De heer M. Kettner van Cinecentrum verzorgde de techniek. Er was een Franse hostess geëngageerd, die de bezoekers opving, alge mene inlichtingen kon verstrekken en talrijke nuttige werk zaamheden op organisatorisch en administratief gebied ver richtte. De Nederlandse stand die de mooiste en meest functio nele van de filmmarkt werd genoemd mocht zich in een grote belangstelling verheugen en vormde tevens een tref punt voor de talrijke Nederlandse bednjfsgenoten en pers vertegenwoordigers, die het filmfestival van Cannes, dat zich in dezelfde periode afspeelt, bijwoonden. De stand is behalve door een groot aantal buitenlanders, die belang stelling hadden voor een of meer korte of lange Neder landse films, bezocht door Willeke van Ammelrooij, Sylvia Kristel en Hugo Metsers, bekend uit Nederlandse films, en onder andere door overheidsvertegenwoordigers uit België, welk land onder de naam Unibel opnieuw met een fraaie stand was vertegenwoordigd. Verder door vertegenwoor- De Nederlandse stand trok ook de belangstelling van de Franse jeugd; dat gold met name de non-stop vertoning van filmfragmenten op de monitor. 12

Film | 1974 | | pagina 12